Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Tényleg gyorsabban lesznek...

Tényleg gyorsabban lesznek szobatiszták azok a gyetekek, akiknél nem erőltetik a bilit, wc-t a szülők?

Figyelt kérdés
Azokra a gyerekekre gondolok akiknél a szülők kivárják míg idegrendszerileg is érettek lesznek.
2013. júl. 7. 14:40
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

lehet próbálgatni másfél éves kor után, elöbb nem érdemes.

lesznek sikerek, lesznek balesetek, de így 3 gyerek után az a véleményem, hogy erőltetni semmiképp sem szabad, lehet biliztetni, de ne ebből álljon a nap.

a mai anyák nagyon ráérnek az a baj, régen egyszerűbben meg a szobatisztaság is...

2013. júl. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem,hogy lenne összefüggés.Elsőre 1,5 fogtunk neki,kisebb balesetekkel de ment.Felfázott és emiatt gondoltam majd akkor nyáron(volt még 5 hónap),nyáron meg esze ágában sem volt ráülni,mindent megtett csak a bilire ne kelljen ráülni.Aztán jött a bölcsi,ahol folyamatosan fel volt ajánlva és a pajtik is biliztek,és hétvégén is velem itthon biliztünk de kevesebb sikerrel mint elsőre.2,5 éves volt amikor 1 hétig táppénzen voltam vele és mindig felajánlottam neki és mondtam is,a pelus pénzből milyen sok szép játékot és rucikat vehetnénk.Na ez az 1 hét alatt lett szobatiszta éjjelre is! soha többet nem engedte hogy pelust a közelébe sem vigyenek.

Ha úgy vesszük nem erőltettem csak felajánlottam a lehetőséget és kicsit motiváltam is.

2013. júl. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nem hinném hogy ettől gyorsabb lesz, csak nyugodtabb.

Én mindig kivártam, amíg szóltak a lányaim, hogy bilibe szeretnék tenni a dolgot. Egyik lányomnál közel egy év volt az első bilizéstől az éjjel-nappali szobatisztaságig, a másikkal is úgy 9 hónap legalább.(A harmadik még pelusos).

Én eddig egyetlen egy ismerősömtől hallottam, hogy két hét alatt lett szobatiszta a kisfia, meg itt az oldalon olvasok ilyen "sikersztorikat", de az általános szerintem a hosszabb idő ebben a dologban.


Az érettséget mindenképp ki kell várni.

A mi gyerekkorunkban hamarabb léettünk szobatiszták, de ez egyrészt a mai jó pelusok miatt van (amik akkor még nem voltak), másrészt azért, mert sokszor az érettség előtt egyfajta dresszurát alkalmaztak a szülők. Inkább időhöz kötötték az ürítést, vagy kifigyelték, hogy általában mikor végzi dolgát a kicsi, és olyankor bilihez "szögelték", vagy adott időpontokban (pl. két óránként) tették ugyanezt.


A szobatisztaság lényege mégsem az, hogy "csak semmi ne menjen máshová", hanem hogy szülői segítség nélkül a gyerek felismerje az ingert, akár álmában is, és elvégezze a dolgát.

Ezt siettetni nem lehet. Régebben sem lehetett.


Én is igyekeztem persze motiválni őket, de sosem siettettem, megvártam, amíg a következő lépésig eljutottak.

Így lassan, de kevés balesettel és főleg kevés stresszel lettek szobatiszták a gyerekeim, az egyik később, a másik hamarabb. Nem foglalkoztam ezzel, hogy mikor lesz.

2013. júl. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi alapján gondolja azt valaki,hogy a mai anyák jobban ráérnek, mint a régiek. Egyesek lehet, én nem tartozom közéjük. Bocs, de ezt meg kellett jegyeznem, mert bántó ez a lenézés a mai anyákkal szemben.


Nálunk is aktuális a bili. Lányom hamarosan lesz 2 éves. Még nem akar bilizni, nem eröltetem, de minden nap megemlítem, megmutatom, felajánlom neki, hogy pisiljen bele. Inkább játszik vele. Fejére teszi, beleülteti a babát...stb. Egyszer belepisilt, azóta sem, de szerintem az csak véletlen volt. Szerintem még nem érett rá. nem kesergek, előbb-utóbb mindenki megtanul wc-zni. Eröltetni nem szabad, csak gátlásokat okoz. Ha nem érett rá a gyerek, úgyse fog menni a dolog, kár eröltetni.

2013. júl. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mi számít erőltetésnek? Szerintem a gyerek szobatisztasága NAGYBAN függ attól, hogy az anyja mennyire kényelmes fajta. Ha pici korától figyeli a babát, képben van a napi ritmusával, ha tudja, mikor szokott sokat/keveset pisilni, mikor kakil, stb, akkor nyilván hamarabb van lehetősége a gyereknek is peluson kívül intézni a dolgokat. Míg ha 2-2,5-3 éves koráig nonstop pelenka van rajta, akkor sokkal nehezebb. Szerintem.

Nagyon menő manapság ez az "idegrendszerileg érett rá" kifejezés. Szerintem ez a szülőket nyugtatja meg, alibit ad, miért nem szobatiszta még a gyerek.


Elárulom, hogy pár hónapos kisbaba is vissza tudja tartani a szükségét, feltéve hogy a szülei figyelik a jelzéseit és segítenek neki, és nem szokja meg, hogy a természettel ellenkezve összepiszkítsa magát azzal hogy bepisil/bekakil a pelenkába. Kb 6 hónapos kortól a pelenkázott gyereknek a pelenka válik a természetes hellyé, ahova pisilni/kakilni kell. Így nyilván, nehézséget okoz utána hirtelen új elvárásoknak megfelelnie, amikor azt várják tőle, hogy bilibe/wc-be intézze. Plusz van még sok-sok érdekes összefüggés és ok-okozat, érdemes olvasgatni a segített szobatisztaságról.

2013. júl. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!