Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 és fél éves kisfiam szólt,...

2 és fél éves kisfiam szólt, hogy pisilnie kell, de sehogy sem ment neki, könyörgött, hogy adjuk rá vissza a pelenkát és abba sikerült. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Itthon alsónadrágban szokott már csak lenni. Nem szokott szólni, általában csak akkor, amikor már pisil. Most először szólt, de se bilibe nem ment, se a WC-be. Körülbelül 10 perc eltelt aközött, hogy szólt, és amíg végül pisilt, szóval jó sokáig visszatarthatta. És elég nagy adagot pisilt.

2013. júl. 11. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Kisfiam most 25 hónapos. Mi már 5 hete ezt játsszuk. :( Bár mindig szól, ha pisilnie kell, de rögtön könyörög is a pelusért. Hiába mondok neki bármit, egyszerűen csak a pelusba hajlandó pisilni. A védőnőnk semmi érdemlegeset nem mondott, csak annyit, hogy ne erőltessük. Na de valahogyan csak meg kell tanulniuk a szobatisztaságot, nem hagyhatjuk rájuk. Azt értem, hogy erőszakoskodni nem lehet, de csak van arany középút. :O

Kérlek ha esetleg sikerül valahogyan rávenned a gyerkőcöt, oszd meg velem is a trükköt, én is így teszek! :)

2013. júl. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azzal lehet a gond, hogy ülve nem tudja elengedni az izmait, így akárhogy próbálkozik, nem jön a pisi. Azokat az izmokat is meg kell tanulnia használni, amik "elengednek". Ha ez van, mint nálunk is volt, akkor állva tud majd pisilni a wc-be. Lassan meg majd ülve is fog.
2013. júl. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló.Szeptember végén lesz 3 éves a kisfiam és az utóbbi időben ügyesen bilizett, de csak ha pucér popsival rohangált.Pisi-kaki mind abba ment.Bölcsiben is lelkesen használta a wc-t, bár voltak balesetek.

Viszont ha akár egy alsónadrág is van rajta máris simán bepisil/bekakil, neki az felér egy pelussal.Mostanában meg ha van rajta ruha ha nincs akkor is vagy a földre pisil vagy addig ír, hogy "pelenta,pelenta" míg vagy nem tudja már visszatartani és ahol van ott pisil vagy nem kap egy pelust.Nem tudom mitől lehet ez.Már adu-i alvásnál is ritkán pisilt be, csak éjjelre kapott pelust...szeptember végétől ovis lenne, szóval aggódok.Ráadásul aug közepén születik meg a kisöccse is, amiatt is bennem van a félsz...pedig a 7 éves bátyját utánozza mindenben, hetekig inkább a wc-re ment mert a tsó is odamegy.Most meg...egyszerűen nem értem:( Egy percig se erőltetük, magától kezdett bilizni, olyan kis ügyes volt már.

2013. júl. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2 es fel eves fiam 2 hetig szobatiszta volt 2 honapja aztan egyszer csak nem mrnt tobbet wc-re. Sirt a pelusert.visszaadtam ra.most 2 hete nem akarja a pelenkat de direktbe bepisil es tapicskol benne. Ha kerdezem nem e kell pisilni eszebe jut es mondja hogy nem de abba a pillanatba bepisil.tegnap fel pillanatra hagytam magara de felpisilt az agyamra..neha legszivesebben m3gfognam es raultetnem a wc-re mert tudom hogy tud oda is meg hogy vissza is tudja tartani..nagyanyam 14 gyermeket nevelt fel jol kinevetett mikor mondtam neki hogy aztmondjak nem szabad eroltetni..tapasztalata szerint 3 napig lehet hogy sirva viszem pisilni de utana megy magatol..nem tudom..en meg varok..
2013. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisebb-nagyobb visszaesések előfordulhatnak, az a lényeg, hogy a pelus NE kerüljön rájuk vissza. Nem erőszakkal, hanem megmagyarázva kell átsegíteni őket. Nálunk pl. elfogyott és nem tudtunk venni másikat, választani kellett egy játék és a pelus között :) ki nem találjátok mit választott :)
2013. júl. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy már érett a szobatisztaságra. Az enyém is ezt csinálja, nem is erőltetem neki. Lányomnál erőltettem, nem jött be, simán 3 éves korára magától szokott rá.
2013. júl. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!