Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy szoktassam bilire?

Hogy szoktassam bilire?

Figyelt kérdés
2 éves, 2 nyelvű kislány. Még nem szól, de ha kérdezgetjük bólogat és bilire ül. Aztán vagy sikerül vagy nem. Így jó? Vagy várjunk amíg magától szól?
2013. júl. 15. 07:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, nem baj ha nem mindig van benne cucc.:)
2013. júl. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Igaz, hogy még csak 8 hónapos a kislányom, de szerintem jó. Ha másra nem arra, hogy szokja mire való a bili. Aztán majd később,lehet, hogy már egy hét múlva fog szólni, hogy bilizni szeretne.

Mi már most mutatjuk a kislánynak a bilit. Úgy tervezem, hogy novemberben betölti az egy évet, utána pedig amikor jó idő lesz már elkezdjük rendesen használni a bilit. Persze eleinte biztos lesznek balesetek, de szeretném, ha nappalra minél előbb leszokna róla. Mondjuk nem fogom erőltetni, de ha 1-2 hét alatt úgy látom, hogy tetszik neki, és esetleg szól is, akkor nyert ügyem van. Ha nem az se baj, mert akkor visszaadjuk rá a pelust és próbálkozunk később.

2013. júl. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

2 éves kora előtt nem érettek a babák a bilizésre. Ha előbb kezded erőltetni, akkor lehet, hogy megutálja és később sem szokik rá.

Ha nem sír, és nem erőlteted a ráülést, akkor jó.

2013. júl. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%
szerintem teljesen jó így. mi úgy kezdtük hogy először levettük a pelust róla, akkor volt hogy bepisilt észrevette hogy jé ott folyik valami. akkor mindig pisilés után ráültettem a wc-re mert a bilire nem volt hajlandó ráülni. volt hogy még egy két csepp ment a wc-be is ilyenkor nagyon örültünk neki. aztán minden reggel ( mert akkor tuti pisil) ráültettük a wc-re és általában sikerült is belepisilni lehet hogy nem rögtön hanem 2-3 perc múlva de akkorn agyon megdícsértük és tudta hogy jól csinálja. ha megül rajta 2-3 percet akkor érett rá, nagyjából fél év alatt elértük hogy éjszakára is szobatiszta lett. Lányom pont 2 éves volt mikor már szobatiszta lett. nappalra már nem kellett pelus. szólt ha pisilni kakilni kellett. szerintem jó úton haladtok. jah és amikor levettük a pelust akkor kb fél óránként kérdezgettem hogy kell e pisilni. meg többször ráültettem hátha most fog csurogni. így elég gyakran sikerült elérni hogy belement, és a sikerélmény miatt büszke volt magára :) ügyesek vagytok csak így tovább
2013. júl. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. júl. 15. 12:42
 6/6 anonim ***** válasza:

2 válaszoló vagyok.


tök jó, hogy a 4es válaszolóval együtt le lettünk pontozva. Csak azért, mert neki 2 évesen már szobatiszta volt a gyereke, én pedig tervezem, hogy egy éves kora után hozzászoktatom a bilihez. Gondolom nem a kérdező pontozott le minket, hanem valami unatkozó személy, aki lényegében nem tud hozzászólni a dolgokhoz, csak lepontozni. Nem mintha érdekelne, csak kicsit érdekes, hogy ilyen miatt miért kell valakit lepontozni. Nyilván az illető háza táján is van mit seperni. Nem hinném, hogy attól rosszabb anya vagyok, hogy nem akarom, hogy a kislányom még 3 évesen is pelust hordjon. Ugyanúgy ahogy a másik válaszoló sem az.

2013. júl. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!