Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá a bilire...

Hogyan szoktassam rá a bilire 2 éves kisfiamat?

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem hajlandó ráülni a bilire.

Ha nincs rajta pelenka általában nem pisil be és fürdésnél ha beleteszem a kádba akkor pisil addig nem.

ha be is pisil véletlenül akkor egyből szól hogy mi történt.

Mit tehetnék?


2011. aug. 11. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt próbáltad már, hogy megmutatod neki, hogy te is wc-ébe pisilsz és teszel egy szűkítőt a wc-re és azzal próbálkoztok? Hátha több kedve lesz. Lehet, hogy Ő nem lesz bilis. Nagyon jó wc ülőkéket lehet kapni fellépőset. Mi is olyat veszünk most.
2011. aug. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a bilire az én fiam se volt soha hajlandó ráülni, üvöltött, ha csak megemlítettem

viszont a nagyvécére vettünk szűkítőt és dobogót, azzal simán megy, mert anya meg apa is oda pisil, és az olyan nagyos dolog volt, tetszett neki

így is az első pár napban csak ráült, örült a fejének, de nem pisilt bele, aztán egyszer sikerült és onnantól nem volt gond

2011. aug. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

igen anyukám már vett neki szűkítőt.

Mindig jön velem a wc-re és mindig mondom neki hogy anya is ide pisil neked is ide kell.

Megpróbálom akkor ezt.

2011. aug. 11. 11:59
 4/6 anonim ***** válasza:
amúgy ha nem megy, nem baj, ne erőltesd, várj még pár hónapot és újra próbáljátok meg - ebben a korban 2 hónap alatt is iszonyú sokat változnak a gyerekek
2011. aug. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem egyrészt korán van, ez is lehet a gond, másrészt meg nézd meg, hogy jó-e az a bili. Nálunk a magasabb székes vált be, a normál bili alacsony volt neki, nem tudott felállni róla.
2011. aug. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ráérsz még vele, ne erőltesd. Mi nyár elején vettünk egy székes bilit (a közepét ki lehet emelni, és kiönteni, és amolyan kisszék formája van), kitettük hogy szem előtt legyen. Néha ráült a fiam fürdés előtt, volt hogy ruhában volt h anélkül. Mindig mondtam neki hogy mire való, de nem pisilt bele. Aztán látta az unokatesóját (egy évvel idősebb, és mindenben őt utánozza), és megtetszett neki, de még mindig nem sikerült bele. Ahányszor csak akart, ráülhetett (bizony párszor pl épp indulás előtt jutott eszébe, de vettem a fáradtságot és levetkőztettem, felöltöztettem), de nem unszoltam soha. Aztán egy hete sikerült belepisilni, aminek persze mindenki nagyon örült, ő is, és leúzhatta a wc-t. Azóta reggel-délben-este, vagy peluscserekor ráültetem, és mindig megy bele vmi, kis és nagydolog is. Élvezi, de még nem szól hogy rá akar ülni. Egyelőre itt tartunk, ennek örülök, és csak bíztatom, de nem erőltetem, ha nem akar, akkor nem ül rá. Ő egy hónap múlva lesz két éves, és szerintem el fog még egy ideig tartani, míg pelus nélkül marad, de jó ez így.
2011. aug. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!