Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam rá 19 hónapos...

Hogy szoktassam rá 19 hónapos kisfiamat a bilire?

Figyelt kérdés
Hogy szoktassam rá 19 hónapos kisfiamat a bilire?Van valami jó ötlet,ami bevált nálatok?
2011. júl. 27. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, az idő! Ha már megérti, hogy oda kell végezni a dolgot és bele is megy a kaki, pisi, akkor hamar "rászoknak". Várj még vele, nem hajt a tatár!!!
2011. júl. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha nem tudsz értelmes választ adni,akkor inkább ne is válaszolj!

(ELSŐ)!!!!!

2011. júl. 27. 15:16
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudsz vele elbeszélgetni? Már amennyire az ő nyelvén lehet. :)

Nem akar, vagy nem tud rászokni? Mert nem mindegy.

Ha nem akar, még hallottam olyan "elvetemült" tanácsot, ami azért tényleg jónak tűnik, hogy a magyarázatba az is beletartozhat, hogy megmutatod neki, Te hol végzed a dolgod, meg a nagyfiúk is így csinálják és mennyire jó és élvezetes. És konkrétan nézze is ahogy pisilsz.

Mondjuk nálam ez azért nem lenne gond, mert mi a pisit így is úgy is nyitott ajtónál csináljuk, a többség pedig nem.

Vagy nem kertes házban laktok? Vagy valami közeli rokon? Mert akkor a kertben lehet egész nap pelus nélkül. Nagyon sokan így csinálják.

De pont a júliusi Baba magazinban olvastam, hogy a fiúk többnyire később lesznek szobatiszták. Van olyan, hogy becsúszik egy hugi és azzal egy időben lesz szobatiszta a báty, vagy akár még később.

Hát ez van. :) A fiúk mindenben lassabbak. :)

2011. júl. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a következő képpen megy a próbákozás (most 18 hónapos a kisfiam)

Nagyon szereti a könyveket és azzal ülünk le a bilire és megnézegetjük a képeket. Nem erőltetem addig ül ameddig akar. Ha van benne pisi akkor megmutatom neki és megdícsérem. ha nincs bennne semmi akkor azt is megmutatom, hogy üres és elintézzük ennyivel. Van amikor ő ül rá ruhástól akkor levetkőztetetm és hozoma kövyet. Hosszú folyamat de már érti, hogy mire való a bili mégha nincs is benne mindig valami...

2011. júl. 27. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megpróbálom a könyvest!Köszi!
2011. júl. 27. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

22 hónapos a fiam, 2 hónapja bilizik. Nálunk a fiúk hamarabb érnek mindenre, kivéve a beszéd.

Mivel mi kertes házban lakunk, így egyszerű volt, csak levettem róla a pelust.

Ha érdeklik a mesék, akkor van egy nagyon jó, a Felejtsd el a pelust, Elmo! Az én fiam imádja, főleg a cicás részt, meg mikor a kislány buborékot próbál fújni.

2011. júl. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon korai!

Teljesen felesleges még elkezdened!

Majd 1 év múlva nyáron!!!

2011. júl. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!