Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek, hogy 4 éves...

Mit tegyek, hogy 4 éves kisfiam leszokjon a pelusba kakilásról?

Figyelt kérdés

Már régóta wc-be pisil, éjszakára azért még kap pelót, de kakilni kizárólag pelusba hajlandó.

Az oviba sosem volt gond, mert v. reggel kakil v. este.

Viszont már nagyon ideje lenne leszokni róla, de erőltetni nem merem :(


2013. júl. 22. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Meg kell vele beszélni, hogy kakilni is kell pelenka nélkül, ugyanúgy el lehet azt is végezni wc-be, mint pelenkába.

A fiam ugyan még csak eztán lesz 3 éves, de ő is miután szobatiszta lett nappalra a pisit tekintve, az első 2 hétben a kaki csak pelusba ment. Akkor én megbeszéltem vele, hogy a kakit is nyugodtan intézheti a bilibe, ha úgy jobban érzi magát, akkor kimegyek olyankor és magára hagyom. És ez működött is. 2 hét után a kaki is bilibe ment.

Ez nem erőltetés. Ő már szobatiszta. Elég régóta. Úgyhogy meg kell vele beszélni.

2013. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

mondd neki,hogy nézd már csak ennyi pelenka maradt,ha ez elfogy többet már nem veszünk mert nagy fiú vagy,és ilyen nagyoknak már nem is árulnak pelust.


ha nem kap pelenkát hogy reagál? be kakil? vagy inkább tartogatja?


én ezt végig csináltam a 3évesemmel,és tudom hogy nem könnyű,de tarts ki hogy nincs pelus.

Az enyém tartogatta. bevittem a bilit a nappaliba,és láttam hogy hol rá ült hol felpattant róla-nem tudta,hogy hogy is csinálja a dolgot,mert kakilni a pelusba szinte állva szokott. aztán amikor már nem bírta tartogatni,akkor egyszer csak sikerült. akkor agyon dicsértem,és nagyon büszke volt magára. onnantól kezdve már nem volt gond többet.

2013. júl. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Próbáltam már megbeszélni vele a dolgot, de iszonyatosan makacs egy gyerek, ragaszkodik a pelushoz. Majd megpróbálom az elfogyott a pelus trükköt, hátha beválik.
2013. júl. 22. 13:56
 4/4 anonim ***** válasza:

hidd el be fog válni,csak ki KELL TARTANI!

viszont előtte tényleg beszéld meg vele,hogy ne érje váratlanul az amikor elfogy. mutasd meg neki,hogy már csak ennyi van,és utána több nem lesz.

Azt nem mondja,hogy:miért nem akar bele kakilni? nem lehet hogy fél valamitől? pisiliskor rá ül v. állva csinálja?


az enyém is hisztizett érte,és az egész napom ráment mire megértette,hogy tényleg nem kap. sok sikert!

2013. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!