Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagytad sírni babádat éjszaka,...

Csill79 kérdése:

Hagytad sírni babádat éjszaka, hogy leszokjon az ébredésekről? Bevált?

Figyelt kérdés
2011. szept. 29. 22:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
43%
Nem.
2011. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
43%
nem, leszokott róla sírni hagyás nélkül is
2011. szept. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Mennyi idős?
2011. szept. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
11 hós és már nincs ötletem:(
2011. szept. 29. 22:48
 5/20 wartburg353s ***** válasza:
92%
Nem irigyellek. Az én fiam is ennyi idős, nem hagyom sírni, attól csak még jobban felébredne. Egyszer-kétszer felébred, de akkor betakargatom, megsimogatom, és már alszik is tovább. Szerintem, ha hagynád sírni, nem értené, hogy mért nem törődsz vele, és azt hinné, nem számíthat rád.
2011. szept. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Én törődöm vele,nagyon is,de nagyon sokszor ébred,sír,és ez egyikünknek se jó,mert én is zombi vagyok és ő sem piheni ki magát.Nem tudom mit tehetnék.Lehet,hogy pont az a baj,hogy mindig ugrok hozzá.
2011. szept. 29. 22:56
 7/20 Baby-mamisitter ***** válasza:
74%
Többen kipróbálták ismerőseim közül és azt mondták, bevált. Viszont nagy kínlódás volt a babának és a szülőknek is az az 1-2 hét. A leginkább szeretetteljes módszer, ha síráskor felvesszük, szavakkal, simogatással megnyugtatjuk, és hamar visszatesszük az ágyba. Persze újra sírni fog és néhányszor ugyanígy fel kell venni és letenni. Érdemes ugyanazokat a szavakat használni. Pl. aluszkálj, jó éjt stb. Így tudni fogja mi a dolga és az anyuka is észreveszi, ha más gond is van az aludni "nemakarásonkívül", pl. fogzás, hasfájás stb. A baba így nem veszti el a bizalmát, nem érzi magát magárahagyva. Üdv. Babymamisitter
2011. szept. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Nem. 18 hósan szoktattam le az éjszakai tápszer evésről, semmi sírás nem volt. 2 hónapja azóta alszik reggelig. Nálunk a fogzásnál volt sűrűbb éjszakai ébredés, a sztenderd 2 evés mellett.
2011. szept. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
88%

Mindig sírt éjjel? Hányszor? Milyen körülmények közt alszik (külön szoba/mellettetek/tesóval)? Szopizik még?


Nem mindegy szerintem, miért ébred fel. Ha problémája van, addig úgysem hagyja abba a sírást, amíg nem segítesz neki azzal, hogy foglalkozol vele, megnyugtatod.


Nem lehet, hogy fogzik?

Az enyém 8 hós, eddig átaludta az éjszakákat (evés nélkül 10-12 órát is egyhuzamban), most több foga áttörőben van, éjjel üvöltve sír, fájdalmasan. Természetesen nem hagyom sírni, látszik, hogy teljesen kétségbe van esve, kiveszem, ringatom, amíg megnyugszik.


Ezt leszámítva havi 1-2-szer sír fel éjjel, állítólag a telihold miatt lehet. Olyankor mire átérnék hozzá, magától elhallgat és visszaalszik. De ezért írtam, nem mindegy, miért sír. Sokszor megébrednek álmukban, csak nyöszörögnek, felsírnak, de ha nem mész be azonnal, esetleg pár perc után magától is visszaalszik. Ha nem, akkor segíteni kell neki.


Nappal hogy alszik el? Önállóan vagy veled?

2011. szept. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 wartburg353s ***** válasza:
88%
Bocs, én nem vontam kétségbe, hogy törődsz vele és szereted! Az én kisfiamnak is volt hasonló időszaka! Mennyit alszik napközben, nem cseréli föl a napszakokat?
2011. szept. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!