Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők munkaköri leírásában...

Az óvónők munkaköri leírásában nem szerepel, hogy esetleg segíteni kéne a gyereket, hogy leszokjon az olyan rossz szokásról, ami nem tesz jót az egészségének?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném, ha óvónők is válaszolnának!!!!!!!!

Nem várom el, hogy neveljék a gyerekem, de ami ma történt, azon teljesen kibuktam.


2013. jan. 17. 14:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

kicsit bővebben?

nyilván szerepel a munkaköri leírásában, hogy vigyáznia kell a gyerek testi épségére, de míg nem írod le konkrétan mi történ addig választ se fogunk neked tudni adni

2013. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó lenne tudni, hogy mi történt.

Akkor talán jobban tudnánk válaszolni.

2013. jan. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
mi történt?
2013. jan. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Csupán annyi, hogy túrta az orrát, majd a szájába vette az ujját. És azért, mert látta, hogy másik gyerek is csinálja!

Na, ezen akadtam ki!

Lehet, hogy csak én borulok ki rajta?

Már leszarom, hogy a gyerek vizes ruhában van, mert csak csatakos időben viszik ki őket.

Leszarom, hogy nincs meg a ruha, amit beviszek.

Nem érdekel, hogy nem tudják, megette-e az ebédjét. Hogy nem tudják, mit csinált, jól viselkedett-e a gyerek. Hogy mitől sebes az arca...

2013. jan. 17. 14:15
 5/25 anonim ***** válasza:
93%
Az óvoda nevelési programjában szerintem mindenhol benne van, hogy az egyik elsődleges cél az egészséges életmódra nevelés vagy hasonló. Miért nem várod el, hogy nevelje a gyereket? Ő pedagógus, nem gyerekmegőrző, legfőbb feladata, hogy nevelje a gyereket. Persze nem a szülő helyett, hanem vele együttműködve.
2013. jan. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Hát pedig ezek mellett az orrtúrás eltörpül...
2013. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

ezt más gyermektöl tanulja ha arra nem szolnak rá akkor a tiédre se fognak, sajnos...

életkori sajátosság az utánzás

2013. jan. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy nekem rossz a "fontossági sorrendem", esküszöm, jobb, ha megfázik a gyerek, minthogy az orrát túrja.


Mindig is kényes voltam, hányingerem van a körömrágás, ujjszopás gondolatától is. Na, az orrtúrás és folytatása teljesen betette a kaput.

Letiltottam, hogy hozzányúljon a 8 hónapos húgához, és most bőgök.

Biztos nem vagyok normális :(((

2013. jan. 17. 14:23
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Jujj!

Én még sosem kérdeztem rá, mi szerepel a munkaköri leírásban, de engem mindig azzal fogadnak, hogy mindent megevett, aludt, hogy viselkedett egész nap, odafigyelt - e a foglalkozáson, ha hiányzik a ruhája addig nem hagyják, amíg meg nem találjuk, ha vizes a ruhája, lecserélik, pisilés kakilás után leellenőrzik minden rendben - e, tiszta - e a popsija, betűrik a ruháját, ha kell, esős, ködös időben egy fedett teraszra viszik csak ki őket, ha köhög vagy kezd náthásodni, szólnak stb. Most elég sokat voltak kint a hóban vagy a latyakban, de nem ázott át teljesen a ruhája és alvás alatt rátették a radiátorra ( minden gyerekét), csak piszkos lett, de ez nem baj.

Minden anyukát, minden nap ilyen beszámólóval várnak.


Beszéltél az óvonővel vagy az igazgatóval? Mert azért ez így nincs jól, legalábbis szerintem. Olyan, mintha csak megőrzésre vinnéd oda a gyerekedet.

2013. jan. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
65%

9. válaszoló vagyok


amúgy az orrtúrás engem is kikészít

2013. jan. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!