Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Elkezdjem vagy ne a szobatiszt...

Elkezdjem vagy ne a szobatisztaságra nevelést?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves múlt, szeretném ha elkezdenék a szobatisztaságot. Amikor be van kakilva mindig megkérdezem tőle, hogy a pelusban van-e kaki vagy nincs. Ő mindig azt mondja, hogy nincs,amikor tele van kakival....mit tegyek és hogyan :-) Köszi
2013. júl. 25. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Ne kezdjétek még el, nem érett még rá. Majd ha őt is elkezdi zavarni, és ezt jelzi is. Az én kisfiam is két éves, ugyanígy 90%-ban letagadja, hogy bekakilt, pedig 20 méterről nyilvánvaló a szag alapján. Eddig talán kétszer mondta, hogy "büdi vagy". Én egyelőre csak elmesélem neki, hogy a nagyfiúk vécébe pisilnek, kakilnak, van egy Maszatos mesekönyve, amiben Maszat alvás előtt a vécébe pisil, ezt gyorsan meg is jegyezte, emlegeti is, de őt magát nem motiválja.

Ráérnek még szerintem.

2013. júl. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sem kezdeném még el.

Kisfiam 20 hónapos, és mikor kérdezem tőle, hogy van-e kaka, mindig azt mondja, hogy nincs.

Tegnap például fürdött kint az udvaron, és levettem róla a pelust, egyszer csak megállt a járda közepén (persze az udvarban) pisilni, és csak csodálkozott :))).

Kivittük neki a bilit is, rá is ült, de esze ágában sem volt pisilni bele, pedig már többször mondtam neki, hogy mire való, de én elhatároztam, hogy sosem fogom erőltetni, akkor sem, ha csak 3 éves korára kezdi el használni.

Néha megmutatom neki (zenél is), aztán majd szól, hogyha szeretné használni.

Sokszor 3 éves koruk körül (vagy esetleg még egy kicsit később) maguktól pár nap alatt szobatisztává válnak a kicsik.

Persze vannak akik már sokkal előbb, de én nem "nevelném" rá, csupán megadnám a lehetőségét, hogy bilizzen, ha akar.

Szerintem sem érett még meg rá, ha nem mondja meg, hogy van kaki.

2013. júl. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ne, még nem fogsz sikerrel járni, mert nem érett meg rá.

Kislányomnál tavaly nyáron megpróbáltam, akkor volt 2 éves. Semmit nem értem el vele. 2,5 évesen, pár nap alatt lett szobatiszta. Várj még, van időtök.

2013. júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!