Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 11 hónapos baba szobatisztaság...

11 hónapos baba szobatisztaságra nevelése. Hogyan?

Figyelt kérdés

Légyszi ne ordítsátok le a fejem.Nagy erő feszítés kellet,hogy ezt eldöntsem.

Szoval a problémánk az,hogy pelus cserénél,öltözésnél mindig nagy a církusz egyszerűen nem bírok vele.Próbáltam lefoglalni,de nem működik torka szakadtából üvölt.Tegnap eljutottunk odáig,hogy a szomszéd idős néni át döcögött,hogy mit művelek a gyerekkel.Elég volt kimagyarázni.Komolyan már csak ebben bízok.

Nagyon értelmes kisgyerek,tegnap elmagyaráztam neki,hogy bilibe pisilünk,és visszük a kutyusnak,6 szor sikerült,de tovább nem tudom hogyan csináljam.Éjjel keltsem e föl,meg ilyenek.Ti hogyan csináltátok?Előre is köszi.


2013. júl. 20. 09:53
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
97%

11 hónaposan? Ne viccelj már!

És hogy történt tegnap a pisi?

Szólt vagy elmutogatta, hogy kell neki pisilni, majd ráült és belepisilt teljesen tudatosan? Mert ha ez megvan, akkor csak is ezután érdemes a kérdéssel foglalkozni.

Márpedig erre egy 11 hónapos nem képes.

Amúgy az én fiam is ezt csinálta. Utálta a tisztába rakást, meg elszalad, ilyenek. De nekem volt türelmem és kitartásom és megcsináltam. Akkor is, ha nem akarta. Majd mikor megérett rá, akkor szobatiszta lett. És ez 2 és fél évesen történt.

2013. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%
Próbálkozhattok, de SOHA nem erőltessed és ne büntessed meg ha becsurog. Nagyon picike még hozzá. A másik pedig, hogy ha még a kis idegrendszere nem készült erre fel akkor egy életre tönkre lehet tenni. előfordulhat, hogy a kakilás extra problémássá válik, se pelusba se bilibe nem fog menni, és szorulása lesz, mert az egész wc ügyet túl korán kezdtétek. Elérhető a szobatisztaság úgy is, hogy te óránként a bilire teszed és persze, hogy pisil ha kell, de ez nem szobatisztaság ez csak reflexes pisilés, nem tudatos, nem fog szólni ha pisilni kell csak tartogatja amíg rá nem teszed bilire vagy míg egyszer csak elenged a hólyagja és nem tudja tartani. Később ha nem rakják bilire /wc-re be fog pisilni mert magától nem tudja "hu most van az amikor szólnom kell és menni kell pisilnem". Ha van egy kis eszed éjszaka nem ébreszted fel az alvó gyereked mert mert utána rászokik és egész éjszaka kukorékol majd veled, sokszor fel sem ébrednek a gyerekek ilyenkor és az alvását zavarod meg ami nagyon nem tesz jót az idegrendszernek. Lesz egy napközben hisztis, kialvattlan, éjszaka felébredő, nyugtalan gyereked. Elsülhet jól is a dolog, és kívánom, hogy így legyen, de olvas pár szakirodalmat el és legyél tájékozott azért, hogy mi az amit kockáztatsz.
2013. júl. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
94%
Ja és azt elfelejtettem, hogy ha most sikerül is a bilibe pisilés, majd 4-7 évesen egyszer csak vissza zuhan a folyton bepisilős korszakba az óvodai és iskolai stressz hatásár.
2013. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
96%
Nem kéne siettetned. 11 hónaposan nem érett rá. Azért 11 hónaposan próbáld már meg lefoglalni addig, amíg pelenkát cserélsz. Később mi lesz majd? Erre fejben kell megérnie és ő még kicsi ehhez.
2013. júl. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon rossz ötlet. A 2. válaszolónak teljesen igaza van.

Szerintem ne csináld még. Nagyok picike még ehhez.

2013. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

11 hónaposa egyáltalán nem is érti, hogy mit hogyan vársz el tőle, ha tegnap sikerül is valami csoda folytán, ez akkor sem lesz tartós. Nem is értem hogyan gondolod :)


De egyébként, hogy hasznos is legyek:

Nálunk is ez volt 10 hónapos kora óta, a lányom kapálózott, üvöltött pelenkázáskor. És nekem sem sikerült mindig lefoglalni, de ilyen hülyeség, hogy szobatisztaságra nevelés, eszembe sem jutott. Viszont innentől kezdve up&go bugyipelust használunk, így most már csak kaki után lehet egy kis harcunk, amíg kivakarom a kakiból, hogy addig maradjon nyugton, de erre is kitaláltam már a megoldást, mert az, hogy a kezébe adok egy játékot, vagy egy használati tárgyat, és azt megvizsgálja, az is bejött egy darabig, amíg nem ismerte már őket alaposan. Azóta pedig éppen ami a kezem ügyébe akad játék, tárgy, arra rácsíptetek egy csipeszt, rárakom az egyik hajgumiját, és elbíbelődik vele, hogy leszedje róla, tehát feladatot adok neki, hiszen azt már nagyon régen tudom, hogy így lehet őket a legjobban lekötni. A lefogás, meg erőszakoskodás a legrosszabb, amit tehet az ember a pelenkázás alatt, mert semmi értelme, csak nagyobb ellenállást vált ki.


Úgyhogy szerintem gondold át ezt még egyszer jobban, nagyon kicsi még, tudnod kell bánni vele, nem a bili a megoldás! Vegyél bugyipelust, én is röptében pelenkázok azóta, és tökéletesen működik!

Olcsót is tudok ajánlani, mi is azt használunk, és nagyon jó!

2013. júl. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező vagy aki leszavazott mindenkit, írja már ki szerinte miért jó ötlet 11 hónapos szobatisztaságra nevelni! Komolyan érdekelne. És ha még szakirodalmat is küldene róla, hogy ez jó ötlet azt még inkább megköszönném, mert tényleg érdekel. Lehet lepontozni szíve joga mindenkinek, csak akkor indokolja is meg!
2013. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Oké!Köszönöm a válaszokat :) senkit ne pontoztam le mindenki válasza érdekel.Első baba,így sokszor tanácstalan vagyok.Ez csak egy hirtelen ötlet volt ami után igazából utána sem jártam csak gondoltam hátha bejön,de a hozzászólások alapján jobb lesz ha még várok vele.Csak azt nem értem,hogy a régieknek(anyáinknak)Míjért vált be ez régen.Mindegy az régen volt.Ez meg most van:)
2013. júl. 20. 10:53
 9/23 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt egy ilyen időszak, bugyipelussal oldódott meg. Próbáljátok ki, hátha használ.

Szerintem is nagyon kicsi még a bilizéshez. Talán meg tudnátok oldani, hogy oda pisiljen, ha kifigyeled, hogy mikor jön rá általában az inger. De ha így sikerül, az nem igazi szobatisztaság. Meg valószínűleg iszonyat mennyiségű munkád, meg mosnivalód lenne vele.

2013. júl. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Ja még annyit milyen is az a bugyi pelus?Azt hiszem szerzek abból.Le írnád egészen pontosan.Nagyon köszönöm.
2013. júl. 20. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!