Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól kell elkezdeni a...

Mikortól kell elkezdeni a szobatisztaságra a kis gyermeket?

Figyelt kérdés
Unoka tesóm kislánya egyidős az én kislányommal 14 hónapos, és ők már elkezdték a bili használatát. Tudnátok ezzel kapcsolatban mondani valami hasznosat?
2013. júl. 22. 17:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Azt, hogy tök fölösleges.

Az én kislányom 18 hónapos, mivel van egy 3 éves bátyja, és elég sokmindent eltanult tőle, természetesen már ismerkedik a bilivel is.

Néha belepisil, kétszer már bele is kakilt, de én egyenlőre azt sem szeretem, ha pelus nélkül van, mert mindenhova odacsorgat, aztán meg elcsúszik benne.Arra meg nincs időm két gyerek mellett, h egész nap kövessem egy bilivel.


A fiamnál úgy volt, h 2,5 éves koráig havonta elővettük a gatyákat, biliket, WCszűkítőt, levettük a pelust, a gyerek mindenhova odapisilt, így hagytuk a francba. Aztán 4 hónappal a 3. szülinapja előtt egy reggel mondta, h "nincs pelus" és azóta nappalra (egy-két balesetet leszámítva) szobatiszta.


Ha nincs megérve rá, felesleges biliztetni, persze a mai 30as korosztály már 1-1,5 évesen szobatiszta volt, nekem is mindig mondja anyukám, de akkor azért olyan módszerek is voltak. (pl a bilin etették a babákat, vagy rá voltak kötözve, addig nem állhattak fel stb.)

2013. júl. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor a kislányod testileg-lelkileg-tudatilag megérett rá. Amikor már ő maga ül rá szívesen a bilire, esetleg leveszi a pelust. Igazából akkor tud egy kisgyerek önállóan szobatiszta lenni, amikor a húgyhólyagot és a végbél záróizmait tudatosan szabályozni tudja. Visszatudja tartani a vizeletet, székletet. Attól,hogy "ültetik" a bilin, vagy gyorsan alárakják a dolga előtt pár pillanattal a bilit, még nem lesz szobatiszta az unokatesód kislánya sem :) Igazából ki kell várni,míg megérik rá a gyermek.
2013. júl. 22. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kivenni a bilit,megmutatni neki,beengedni a mosdóba,hogy lássa mit,hogyan csinálsz nem korai,esetleg ha kéri ráültetni..De amúgy felesleges...Kislányom áprilisban múlt kettő,ma volt az első nap,hogy ráült egyedül a bilire és pisilt,kakilt..Mindig a szobájában volt,tudta mire való,de soha nem erőltettem,ma pelus nélkül futkározott és egyszer csak ráült és elvégezte a dolgát...Azt hiszem benne most kezd érlelődni a dolog..
2013. júl. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3 lánykám van,akikkel már túl vagyunk rajta. Egyiknél sem erőltettem. Figyeltem,mikor érettek meg rá. 2 éves kor körül már érettek rá,az más kérdés,hogy akarják is e. :-)

14 hónaposan még valóban felesleges elkezdeni használni a bilit,hiszen még a húgyhólyag automatikusan ürít ilyenkor. Leghamarabb 18 hónapos kortól képesek vissza tartani a vizeletet a kicsik,de hát ez is nagyon változó...

Bármikor kezded el,soha nem azt nézd,hogy más gyereke... Mindig azt nézd,hogy a Te gyereked, milyen képességei vannak,eljött e az idő... Mert lehet hogy más valamiben "ügyesebb" lesz,de a Te gyermeked másban lesz "ügyesebb"!

2013. júl. 24. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!