Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idő alatt lett szobatis...

Mennyi idő alatt lett szobatiszta a gyermeked? (Éjjelre és nappalra is érdekel. ) Mennyi idős volt akkor?

Figyelt kérdés
2013. aug. 14. 07:01
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
A lányom nem volt még 2éves amikor szobatiszta lett....szinte teljesen egyszerre nappalra és éjszakára...dec-ben lett volna 2éves elötte aug-ban....
2013. aug. 14. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
első vagyok....hamar ment,nyár volt nem adtam rá pelust,ő pedig rohangálás közben szépen elvégezte a dolgát,hol itt ,hol ott....akkor szépen megbeszéltük ezt miért nem lehet,összetakaritottam ....sosem szidtam ,mindig örültem ,hogy milyen ügyes de megkértem legközelebb hozza a bilit,mert anyának azt könnyebb kivinni mint szönyeget sikálni....
2013. aug. 14. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
2 éves és 3 hónapos volt, mikor egy este fürdés előtt ráültettem a bilire, közben a kádba lassan csorgattam a vizet. Szépen belepisilt és másnaptól teljes nappali szobatiszta volt. Éjszakára 3,5 évesen lett szobatiszta.
2013. aug. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2,5 éves korára a kakival teljesen szobatiszta lett, a pisivel is bőven 3 éves kora előtt, de kb. 3-4 hónappal később.

Nappalra kb 32 hósan, éjszakára kb. 33 hónapos korában.

A nappali szobatisztaság után már csak kb. 3 hét volt a teljes éjszakai is, de maga a nappali szobatisztaság kialakulása nálunk 2 hónapig tartott.

vagyis kb. 2 hónapig volt még alkalmi baleset, főleg délutáni alvás közben vagy elindult a bili felé csak becsorgott, ilyesmi.

3 éves kora előtt 3 hónappal már teljesen, balesetmentesen és stabilan szobatiszta volt éjjel és nappal egyaránt.

2013. aug. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3év 1hónaposan lett teljesen magától szobatiszta. Előtte a fejem tetejére is állhattam nem érdekelte a dolog! Egyik napról a másikra elhagyta a pelust,kb 2hétig éjjelre még ráadtam a pelenkát,de mindig száraz volt reggelre.

Most 3,5éves és mióta lekerült a pelus,soha nem pisilt még be a bugyiba sem az ágyba!:)

2013. aug. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom 22 hónapos volt, mikor nappalra magától szobatiszta lett. Délutáni alvásnál 4-4,5 éves korától nem voltak balesetek, éjjel még 6 éves kora után is előfordult. Természetesen voltunk orvosnál, de nincs semmi baja, most már teljesen szoba és ágytiszta 7 éves.

A fiam 3 héttel ezelőtt volt hajlandó először a wc-be pisilni, ettől az időponttól se éjjelre se nappalra nem hajlandó pelust felvenni. Délutáni alvásnál nem volt baleset, éjjel kb heti egyszer becsurog. 2,5 éves lesz szeptemberben.

2013. aug. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
2,5 évesen lett teljesen szobatiszta a lányom!
2013. aug. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia!

Az én kislányom szeptember végén lesz 2 éves és már 1 hónapja kb. szoba-és ágytiszta. Nem erőltettem,de sokszor volt csak kisbugyiban a nyáron és szépen rájött,ha pisilni,kakilni kell,akkor szól vagy sokszor csak lerántja a gatyót és elintézi a dolgát.De egy biztos,minden gyerek más és erőltetni szerintem nem szabad.Meg kell rá érniük és akkor pikk-pakk megy a dolog! :)

2013. aug. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
22 hónaposan lett nappalra, most 30 hónapos, de éjszakára még nagyon nem szobatiszta
2013. aug. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!