Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Előre bocs a hülye kérdésért...

Előre bocs a hülye kérdésért de a kisfiuk mikor elkezdenek szobatiszták lenni hogy kell pisiltetni őket? Ülve vagy "mint a nagyok"?

Figyelt kérdés
2013. aug. 21. 23:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam ugyan még csak 4 hónapos, de szerintem bilin ülve, aztán wc-n úgy mint a nagyok. Persze egy sámlival megtoldva...
2013. aug. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi bilivel kezdtünk, aztán WC-n ülőkével. Három éves kora óta pisil állva.
2013. aug. 22. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az elején csak bilin ülve,mindkét fiamat. Idő kell ahhoz (meg hogy felérjék a wc-t, tudják irányítani a pisit, stb) hogy állva is tudjanak.
2013. aug. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kisfiam 3 éves, kb. 2,5 éves kora körül kezdődött a szobatisztaság felé menni.

Én sosem ültettem bilire, hanem állva tanítottam pisilni- először a bilibe, aztán a normál wc-be (fellépővel otthon, mert ugye az normál magasságú).

A legelején kicsit megemeltem a bilit, hogy belemenjen a pisi, megtanítottam, hogy hogyan kell megfognia magát, irányítani a pisit.

Megy ez már nekik ilyen korban.

Mára teljesen szobatiszta természetesen, bárhol vagyunk, nem okoz gondot a pisilés (akár egy bokorban is megoldja, ha kirándulunk és nincs más pl.) és nem szokott kipisilni a wc-ből sem. Egyedül megy és intézi a dolgát, csak este vagy éjszaka kellek a villanykapcsoláshoz (nálunk 1 méternél kicsit magasabban van a kapcsoló)

Nem bántam meg, hogy nem ülve tanítottam.

2013. aug. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 22 hónapos most kezdem én is leszoktatni a pelusról, de sose pisilt még ülve, mindig állva annyira tetszik neki. Nagyon tetszik neki a WC-szűkítős dolog, eddig úgy kétszer pisilt bele... Csak én meg azzal vagyok bajban h amíg le nem vesszük a nadrágot meg a cipőt addig nem pisil bele... De majd alakul.
2013. aug. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi a vécébe és ülve pisiltettük (szabadban állva), és már iskolás, de itthon ülve pisil, viszont másutt állva. A helyzet az, hogy nem bánom, mert mikor mások fiai itt pisilnek állva, utána eléggé gusztustalan a vécénk.

Hozzáteszem, több felnőtt férfit is ismerek (a férjemet is beleértve), aki otthon ülve végzi e dolgát, mivel saját bevallásuk szerint kevésbé „koszolós” így.

2013. aug. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Hűha. Lányt akarok. :DDD
2013. aug. 26. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A lányokkal sem jobb, sőt, náluk az a para, hogy hogyan pisilnek a szabadban (egyszerűnek tűnik, de az ismerőseim kislányainak a guggolva pisilésnél segíteni kellett egy bizonyos kor alatt), no meg az, hogy hogyan ülteted rá egy nyilvános vécére, amire ugye az ember inkább nem ül rá…
2013. aug. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MetanHU válasza:
5-6 éves körül szokott szobatisztásodni mire iskolába megy addigra szoba tiszta tuti
2013. szept. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!