Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Gyermeked/gyermekeid, mennyi...

Gyermeked/gyermekeid, mennyi idősen lettek szobatiszták? És mikor kezdtétek el a leszoktatást?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 19:07
 1/10 anonim ***** válasza:

2,5 évesen kezdtem, pár nap alatt nappalra szobatiszta lett. Délutáni alvásnál 2 hete nem kap pelust, éjjel még adok rá.


3 éves kislány anyukája

2013. júl. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26 hónaposan. Kb 3-4 nap alatt eljutottunk onnan, hogy elhatározta, megpróbálja a WC-be odáig, hogy a pisik 90 %nál szólt, kb 1 hónap kellett a teljes szobatisztasághoz.
2013. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És mikorra "kell-kellene" szobatisztának lennie egy kisgyermeknek?
2013. júl. 18. 19:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban lett szobatiszta a fiam. Szeptemberben tölti a 3-at.

Már régóta látni lehetett, hogy érett rá, de nem akarta egyszerűen letenni a pelust. Kis rásegítéssel megtörtént a pelus levétele és ő attól a perctől fogva szobatiszta. 3-4 napig volt a délutáni alvásnál pelus alatta, de mindig száraz volt, így nem tettem alá és nem is pisil be. Csak éjszakára van pelus.

2013. júl. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Elvileg 3 évesen. Oviba nem mehet, ha nem szobatiszta nappalra, alvásnál is.
2013. júl. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem 2,5 hónaposak már elmúltak májusban az ikreim. A lányom már két hete "küzd" a szobatisztasággal. Egyre ügyesebb, de még sokszor én kérdezem, hogy kell-e neki pisilni, akkor megy a bilire és sikerül is neki. Alváshoz kap pelust, 80%-ban száraz az alvós pelus.

A fiam még a füle botját nem mozgatja.

Szeptemberben mennek óvodába. A mi ovinkban mehet nem szobatiszta gyerek is.

Óvoda válogatja.

2013. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
2,5 évesek természetesen:-)
2013. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

22 hónaposan. Előtte is pár havonta megpróbáltuk előszedni a bilit, ráültetni, előtte pisilni, de nem érdekelte a dolog. Aztán egyszer a barátnőm kisfia használta az ő bilijét, amikor nálunk voltak és kedvet kapott a dologhoz. Ettől az eseménytől kezdve határozottan elindult a szobatisztulás útján. testileg talán 1-2 hónappal előtte érhetett meg a dologra,mert sokszor már jelzett, de ekkor értette meg, hogy mit szeretnénk. Abszolút együttműködő volt, mert érezte ő is, hogy jobb neki, ha nem maga alá megy a pisi.

Szerintem ez a dolog is minden gyereknél más, nem lehet ráhúzni sémát. Nekem talán szerencsém volt vele, mert korán, még a dackorszak előtt kezdődött a szobatisztulás. Van olyan gyerek akinek pont egybe esik a kettő, akkor nehéz dolga lehet az anyukának, akkor fokozottan érvényes az, hogy ne lássa rajtad, hogy ez neked mennyire fontos.

2013. júl. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kisfiam 2 és fél éves volt, amikor egy hét alatt nappalra és éjszakára is teljesen szobatiszta lett, és soha nem esett vissza.

A kislányom jövő tavasszal lesz 26 hónapos, akkor fogom megpróbálni.

2013. júl. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Jövő nyáron 18 hónapos lesz a kislányom.Korai lenne majd megpróbálnom?
2013. júl. 28. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!