Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 2 éves 9 hós fiam nagyon fél...

2 éves 9 hós fiam nagyon fél a wctől és a bilitől is. Az pisilési ingert viszont már érzi mert van h előre is szól h jön. Innentől hogy tudom rávenni h wcbe pisiljon/kakiljon?

Figyelt kérdés
Már óvodás lehetne és úgy zavar, h már csak az ő kis akaratán múlik.
2013. szept. 4. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:

Kertes házban laktok?

Mert akkor érdemesebb elkezdeni kint, aztán lehet próbálkozni bent.

Nálunk is így ment. Először kint pisilt, aztán mikor bent voltunk, ő akkor is kiment pisilni az udvarra, aztán mikor már kint megszokta, megpróbáltuk bent. Wc-n nem ment akkor sem, csak a bilin.

És amúgy június óta szobatiszta, a héten kezdtük el az ovit és ma volt az első pisi a wc-be.:) Jönnek az óvoda jótékony hatásai.:)

2013. szept. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Beszereznék egy plüsst vagy szuperhőst a kedvencei közül és a wc mellé tenném, hogy ő fog vigyázni rá amíg pisil. És ha majd úgy érzi hogy már ő is bátor szuperhős, akkor szóljon és akkor már nem kell őr a bili vagy a wc mellé :)
2013. szept. 4. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a válaszokat. kertes próbálkozáson már túl vagyunk. van idősebb tesója, őt is mindig nézi az udvaron is, a wc-ben is, minket is mindig kísér. lehet magától a pisiléstől is fél...a védőnőm szerint vegyem le a pelenkát és kész. de ez már nem erőltetés? mert nagyon ellenkezik ha nincs rajta.
2013. szept. 4. 18:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az én fiam már rég érett volt a szobatisztaságra, ennek teljesen egyértelmű jelei voltak, csak lusta volt elhagyni, én levettem róla. Vagyis inkább érzelmileg próbáltam rá hatni és levette. Na, nálunk attól a perctől fogva szobatiszta.:)

Nem egy másfél éves gyerekről van szó, akinél még nem is nagyon lehet érettségről beszélni, hanem egy majd 3 éves gyerekről. Ha látod az egyértelmű jeleket, akkor vedd le róla! Az már nem erőltetés!

2013. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi a biztatást akkor a héten majd el is kezdek próbálkozni.
2013. szept. 5. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!