Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Vetélés után mennyi idő múlva...

Vetélés után mennyi idő múlva estetek teherbe? 6 hete volt a műtét és két napja menstruálok azóta először. Mostantól kezdve innentől fog megint megjönni? Vagy visszaáll majd a régi számításba?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogy eddig napra pontosan 28 napra jött meg, akkor számíthatok arra, hogy ezután is 28 nap lesz, vagy most teljesen felborult minden?

A párommal már most elkezdünk a hónapban próbálkozni, vetélésem óta sem hagytam abba az elevit szedését, szedtem méhpempőt is a méh erősödése miatt.

Tapasztalatok, vélemények érdekelnének.

Tudom, hogy várni kellett volna még valamennyit, de itt volt olyan, aki azt írta, vetélés utáni hónapban már teher e esett és azóta megszületett a baba.

valami ilyesmit remélek én is! :)

vetélés után még nehezebb teherbe esni?


Tippek érdekelnének vetélés ellen! Tudom, ha el kell mennie, úgyis elmegy, de szeretném megelőzni. A héten megyek a nőgyógyászomhoz, remélem segít megelőzni a vetélést, mert 3 hét erős vérzés után vesztettük el és talán ha most már pozitív teszt után rögtön szedném.. nem tudom. nem szeretnék még egy ilyet de félek hogy most nehezebb lesz a teherbeesés.


2013. jún. 3. 21:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Igazából az orvosok azt szokták javasolni, hogy a 6 hetet várja ki a pár, majd utána lehet újra próbálkozni. De ugye ezt jó lenne megkérdezned a saját orvosodtól is, lévén azért egyediek vagyunk és lehet, hogy neked mást javasol. Sokan mesélik, hogy vetélés után az első ciklusukban teherbe estek. Ennek elvileg nincs akadálya, ha csak az orvosod mást nem mond. (Ugye mindig az orvos szava a döntő.)

Az viszont jó, hogy nem hagytad abba a vitamin szedését, az formában tarthatja a tested. Sajnos, a vetélés, mint olyan nem küszöbölhető ki. Többnyire azzal van a probléma, hogy a baba nem tudott rendesen beágyazódni, megrekedt a fejlődésben, valami sajnálatos rendellenesség miatt életképtelen. :( Ez ellen nem nagyon tudsz tenni. A legjobb az, hogyha tényleg mást nem javasolt az orvos, akkor próbálkoztok, (azt nem lehet tudni, hogy visszaáll-e a ciklusod 28 naposra... van, akinek igen, van, akinek nem... lehet, hogy kis ideig rendszertelen lesz, ember legyen a talpán, aki erre pontos választ ad) de közben szedj Elevitet (én mondjuk nem bírtam, de mikor azt szedtem, plusz folsavat javasolt mellé a védőnő... ha egy kis segítő tanácsot adhatok), esetleg naponta, kétnaponta e-vitamint (sejtszaporító hatása miatt), nyugodtan maradj a méhpempőnél, egészséges életmódnál (amennyire megoldható), és amint pozitív lesz a teszt (kívánom, hogy kb. 4 hét múlva ilyen legyen), rögtön menj le az orvoshoz, aki vetélés után valószínűleg azonnal veszélyeztetettként vesz fel, és egyénre szabott tanácsokat fog adni az eddigi leleteid tükrében.


Nagyon sajnálom, ami történt! Biztos, nem könnyű feldolgozni, de úgy veszem ki a szavaidból, hogy mégis bátran néztek a jövő elé, és jó olvasni, hogy valaki egy ilyen szomorú esemény után sem veszti el az életkedvét és az erejét.

Mihamarabbi babásodást kívánok!

2013. jún. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A babatervezebe nem tudok tanácsot adni viszont a méh erősítésére napi 1000 mg C vitamin és 400 mg E vitamin. Spirál levetele után ezeket szedem és egyből összejött a baba. És ezeket s terhesség alatt is szedheted. Remélem gyorsan összejön!
2013. jún. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek! :)

hát nem volt könnyű, már elmúlt 12 hetes, mikor elvesztettük :(

de reméljük a legjobbakat.

a c vitamin tényleg jó ötlet meg az e vitamin is, megnéztem én is most a neten!! és szerencsére van is itthon, úgyhogy szedem azt is :))

igen az egészséges élet megvolt eddig is, semmi alkohol, dohányzás, fehérjedús ételek, átlagos testsúly, elevit, folsav, magne b6, mégsem maradt meg szegényke.

vannak akik meg az egész terhességed végig drogozzák és megszületik a babájuk.. vagy teherbe esnek és elvetetik.. ez az élet

köszi szépen! :)

2013. jún. 3. 22:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!