Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan kezdjük neki az éjszaka...

Hogyan kezdjük neki az éjszakai szobatisztasághoz?

Figyelt kérdés
Nálatok hogy volt?
2013. szept. 14. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Figyeltem arra, hogy este 6 után már ne nagyon igyon, egy kis víz a megengedett, előtte leszokott az esti tej ivásról, utána másnaptól már száraz volt a pelus, amikor 3. nap száraz volt a pelenka, akkor nem kapott többet pelust.
2013. szept. 15. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem szomjaztatni kell a gyereket. Ideális esetben egyszer csak észreveszed, hogy folyamatosan száraz reggelre a pelusa, akkor érdemes levenned. Bár van olyan barátnőm, akinek nappalra már egy éve szobatiszta volt a kislánya, de éjjel még mindig tele volt a pelus, anyuka ezt megelégelte, levette, a kislány kb. két nap alatt megszokta, hogy mostantól nem lehet éjszaka sem bepisilni, és azóta ágytiszta. Ezt is meg lehet próbálni, ha gyanítod, hogy csak megszokásból pisil be, de ha mégsem, és mondjuk egy hétig rendszeresen bepisil éjjel, add vissza rá a pelust.
2013. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nappal már szobatiszta volt. Éjjel meg majdnem mindig száraz volt a pelusa. Kb egy hónap telt el a kettő között, mert nem akartam siettetni semmit. Este alvás előtt mindig elment még pisilni és eleinte, mielőtt még mi lefeküdtünk volna (kb 11.kor) még kivittük pisilni. Végül csak párszor vittük ki éjjel, mert nem pisilt akkor sose. Szépen kibírta az éjszakákat. Ritkán kel csak fel, hogy pisilni kell.
2013. szept. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Figyeltem arra, hogy este 6 után már ne nagyon igyon"

Ami azt jelenti, hogy ha reggel mondjuk 7-ig alszik a gyereked, akkor 11 órán keresztül nem kapott folyadékot??? Vagy csak nagyon minimálisat? Aztán meg ha veseproblémái lesznek, akkor meg csodálkozol. A folyadék kell! Nem kell túl lőtyöltetni a gyereket, de szomjaztatni sem!


Amúgy kedves kérdező! Nálunk 1 hónapja volt a fiúnk szobatiszta nappalra, aztán napokig szárazan vettem ki alóla reggel a pelenkát, vagyis onnan tudtam, hogy készen áll az éjszakai szobatisztaságra is. És utána már nem is adtam rá. Aztán eltelt jó néhány hét és párszor, mikor úgy érezte, hogy kell neki, akkor pedig felébredt és mondta, hogy kell neki pisilni. De persze lefekvés előtt azért még pisilt egyet.

Ehhez is meg kell érni. Nincs rá praktika. Ha megérik rá, akkor akár lefekvés előtt is ihat akár, mert vagy csak reggel fog ébredés után pisilni, vagy felébred rá.

2013. szept. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, most néztem, hogy elnéztem, nem is 11 órát szomjaztatja az első válaszoló a gyerekét, hanem 13 órán keresztül!
2013. szept. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság egy érési folyamat eredménye, nem verseny, nem érdemes eröltetni. Még a szobatiszta gyerekkel is előfordul, hogy időnként bepisil.

És nem akkor szobatiszta, ha bilibe vagy vécébe pisil, hanem ha szabályozni tudja.

2013. szept. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!