Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éjszakai bepisilésre adnátok...

Éjszakai bepisilésre adnátok tanácsot. Már nem bírom idegekkel? Meddig normális az éjszakai bepisilés?

Figyelt kérdés

Fiam jún lett 4éves, és éjjelre katasztrófa.

Majdnem minden éjjel bepisil. Most 2,5hónapig pelenkát adtam rá, és csak azért lettek kidobva, mert "elrongyolódott", teljesen száraz éjszakáink voltak.

Hétfőn este fogyott el az utolsó pelus, nem akartam venni új csomagot, ma reggelre úszott az ágya.

(már kvázi szét van mosva a takarója, annyit pisilt be az elmúlt egy évben, sem erővel se vízzel, se mosószerrel, se ideggel nem bírom már ezt az éjszakai bepisilést, a pelusért a bsztatást hallgatom, mintha a hibám lenne, hogy a gyerek bepisil, és erre se vagyok képes megtanítani)

A kislányom 2,5éves szoba- és ágytiszta. Mind a kettővel ua a napirendtől kezdve minden....


2013. aug. 29. 12:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nálunk az vált be hogy mielőtt lefeküdtem kb 11-kor, kivittem pisilni heteken át. azóta magától kel, ritkán van baleset. novemberben lesz 5. a kicsi 3 lesz, fél éve ágy és szobatiszta.
2013. aug. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ez az a dolog, amit nem tudsz erőltetni, nincs is értelme. Az, hogy a testvére mire képes, szintén nem mérvadó, mert ez egyedi, az idegrendszer megfelelő fejlettsége szükséges hozzá. 4 évesen egyébként sincs elkésve. Szerintem adj rá pelust, és figyeld reggelente, hogy van-e benne valami.

"erre se vagyok képes megtanítani": megsúgom neked, hogy olyan ember még nem született, aki ezt meg tudta volna tanítani. Erre egyszerűen meg kell érni.

Ha 5 éves koráig sem rendeződik, akkor érdemes egy kivizsgálásra elmenni, addig én nem kínoznám.

2013. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Orvos.
2013. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Szia! Az én 2 és fél évesem és a 7 évesem is szobatiszta, ágytiszta. Viszont a 6 évesem minden éjjel bepisil. Én úgy szoktam, hogy a takarót, lepedőt, gumilepedőt kirakom a napra vagy a levegőre száradni, télen pedig a kályha mellé. Így nem kell mindig kimosni...ezt a dokinő ajánlotta, hátha elkezdi zavarni, és kimegy magától. Nálunk a szobában a bili, egy ajtóval arrébb a wc, lefekvés előtt 2 órával már nem ihat, csak egy-egy korty vizet, de semmi sem segít.

Voltunk neurológián, pszichológusnál, semmilyen gond, semmilyen eltérés nincs. Nem hormongond.

Most ajánlották a Sinorina nevű cseppeket, hogy ez állítólag segít. Még nem próbáltam,mert meg kell rendelni. Ha gondolod próbáld meg. Elvileg egy textilpelusra csepegtetsz belőle éjjelre, és oda teszed a fejecskéje mellé, és 2 hét alatt már gyökeres változást tud produkálni. Én mindenesetre kíváncsi leszek.

2013. aug. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
5 éves korig nem gond.
2013. aug. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam is gyakran bepisilt mostanság. Éjszaka is és nappal is. Először is elvittem orvoshoz, nincs-e valami szervi baj. Korábban szobatiszta volt. Szerencsére nincs ilyen jellegű gond. Gondoltam a pelusra, de azzal csak visszalépnénk, előre nem.

Azt csináljuk, hogy lefekvés előtt pisi. Ha éjszaka hallom, hogy nyöszörög, vagy megébred visszük pisilni. És ha ébredezik, akkor is egyből pisi. Nem mondom, hogy túlzottan oda volt érte, de most már nincs bepisilés, és max. 1-szer kel éjszaka.

Ja, és délután sok folyadékot iszik, de vacsorára már nem adok neki sokat.

Amire még gondolok, az az, hogy nincs-e valami olyan problémája, ami miatt kicsit frusztrált mostanában. Pl. nem történt-e valami az oviban. A kisgyerekek a félelmeik miatt is vissza tudnak szokni az éjszakai bepisilésre.

Magadat semmiképp se hibáztasd, azzal teszed a legrosszabbat, mert ha

2013. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

.. ha frusztrált vagy, átragad rá is a feszültség.

Sok sikert!

2013. aug. 29. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem ihat annyit amennyit akar már egy idő után, lefekvés előtt pisil, fürdés előtt is.

És az a vicc, hogy ha van rajta pelus akkor száraz, ugyan ezzel a menetrenddel, pelus nélkül pedig csepeg:(

2013. aug. 29. 13:41
 9/13 A kérdező kommentje:
Éjjel csak akkor kezd nyöszörögni, ha már pisilt.:(
2013. aug. 29. 13:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Allitasz ebresztot mondjuk hajnal 1 orara es felebreszted. Raul a bilire kipisili magat es alszik tovabb. Noveremnel ez valt be. Ha szukseges 2szer is meg lehet csinalni. Aztan egy honap mulva fel oraval kesobb kelted es igy tovabb. Vszinuleg lusta felkelni pisilni. Ha napkozben erzi az ingert es megy akkor ejjel is felebred ra sztem. De ha megtanulja hogy igy is ugy is bilin kell vegeznie a dolgat mar magatol fel fog kelni.
2013. aug. 29. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!