Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Ti a helyemben elkezdenétek a...

Ti a helyemben elkezdenétek a szobatisztaságra való szoktatást?

Figyelt kérdés
Másfél éves a kisfiam. Van bilije, de még nem ültetjük rá. Mindig pelusban van. Elmagyaráztuk neki, hogy mire való a bili és időnként szokott szólni, úgy, hogy húzza le magáról a pelust és szól, hogy bili. Ilyenkor ráültettem és a bilibe nem sikerült, de többször mellé pisilt. Tehát valóban akkor szól, amikor kell neki. Kb. 1 hete csinálja. Hagyjam még vagy kezdjem el? Hogyan tovább? Ilyen idősen még elvileg kicsi hozzá.
2013. szept. 27. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem hagyd még, tényleg kicsi hozzá. De amit ő szeretne, azt tedd meg neki, pl. ha rá szeretne ülni ahogyan írod, akkor mindig ültesd rá, még akkor is, ha nem megy bele semmi, és dícsérd meg, hogy milyen ügyes, hogy szólt, és ráült. Szerintem ezen kívül még nem kell tenni semmit, ebben a korban még ez is nagyon szép tőle, hogy foglalkozik a dologgal egyáltalán.

Hagyd, hogy a saját kis ritmusában szokjon rá, így is nagyon ügyes már!

2013. szept. 27. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Á, hagyd még! Az én fiam is másfél éves, én is beszereztem már egy bilit. Az ki van téve a szobában, nézegeti, játszik vele, ruhában ráül, mondja, hogy bili, meg kaka, pisi. De csupaszon rátéve még fél...
2013. szept. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másfél évesen a lányom rendszeresen a bili mellé pisilt fürdés előtt. Ült a bilin, aztán felpattant, és a szőnyegre pisilt. Nem is foglalkoztunk a szobatisztasággal. Aztán 2,5 évesen 4 hét alatt éjjelre és nappalra is szobatiszta lett.

Szóval én azt mondom, ráértek még.

2013. szept. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha kéri, akkor tedd rá, dícsérd meg minden alkalommal. Néhány szóban elmondod, hogy miért jó, hogy ezt csinálja. Az én kislányom is 1,5 évesen kezdte teljesen magától, 2 hét után már csak a bilibe kakált. Én azt mondtam neki mikor rá akart ülni, hogy azért jó ha bilibe kakál, mert akkor nem keni össze a fenekét. Ennek úgy megörült, hogy rá is szokott a bilire. A pisi eleje még pelusba megy, vagy ha nagyon játszik akkor nem szól (főleg ha más gyerekekkel játszik) De 3 hónap alatt teljesen magától 80%-ban szobatiszta.
2013. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igen.
2013. okt. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!