Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kislányom 2 éves 1 hónapos....

Kislányom 2 éves 1 hónapos. Nem érett még a szobatisztaságra igaz? Akkor ne is foglalkozzunk még vele? Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

Mindenki azt kérdezi tőlem, hogy "Még batyus?", nagyon meglepődnek és jönnek ilyenkor a kioktatások, hogy "bezzeg az enyém már másfél évesen..." Igen, még pelenkás. Rosszul esnek ezek a megjegyzések, de úgy érzem nem tehetek semmit az ügy érdekében.

Hiszen, még alig beszél, csak szavakat mond. Néha szól, hogy "kaki", de vagy csak pukizott vagy késő már. Nem érdekli se a WC szűkítő, se a bili.

Nem érett még rá igaz?

Mit tegyek?

Köszönöm.


2013. szept. 5. 10:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Jövő ősszel mindenképp mennie kell óvodába, nem veszik fel pelenkásan. Tudom addig még van majd egy év. De én rettegek, hogy nem lesz szobatiszta időben.
2013. szept. 5. 10:04
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódjál, és felejtsd el a kritikákat. Ha erőlteted, csak rosszabb lesz. Hagyd a maguk medrében haladni a dolgokat, ha szobatiszta lesz, jó, ha nem, akkor akkor sem lett volna szobatiszta, ha a fejed tetejére állsz. Nyáron úgyis nagyot lehet előrelépni, mert rohangálhat a kicsi fiad-lányod mindenféle bugyi és pelenka nélkül, és rögtön saját magának lesz igénye a szobatisztaságra.


Mindenesetre szerintem jó, ha megdicséred, mikor felismerte a pukit vagy kaki után is szól, mert ez szerintem már a csírája a szobatisztaságnak.

2013. szept. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én kislányom is 2 éves kora körül lett szobatiszta, azt is azért sürgettem, mert kezdte a bölcsit és nem akartam, hogy bent egész nap pelusban legyen. Így is fordultak elő balesetek. Jó fél évnek kellett azután eltelnie, hogy az ebéd utáni alváshoz se kelljen már pelus. Most kezdte az ovit, de éjszakára még mindig kap pelenkát, mert hiába próbáltam, minden reggelre bepisilt, a pelusa szinte mindig tele van reggel, egyszerűen nem ébred fel, amikor pisilnie kell, olyan mélyen alszik.

Először én is aggódtam ezen, meg hogy ha már 1 éve szobatiszta nappal, akkor miért kell alváshoz mindig. Az oviban is vannak balesetek a 4-5 évesekkel is.

Szépen hagyd az ő tempójában, persze azért lehet neki mondani, hogy nézd, anya is ide pisil a wc-be, gyere próbáld ki, vagy ráültetni a bilire (bár sokan direkt kihagyják a bilizést és egyből wc-re szoktatnak, mert ugye 3 évesen majd kezdheted a biliről wc-re szoktatni), és ha produkál valamit, akkor nagyon nagyon meg kell dicsérni. Amúgy én rájöttem, hogy nagyjából a nap melyik szakában kakil a kicsim, vagy mikor jön a pisi, nála mondjuk ebéd után mindig volt valami, így amikor megebédelt, még 10 percet játszottunk és utána ültettem bilire, 10-ből 9-szer volt valami. Mert úgy nincs értelme ültetni hosszú percekig, ha úgysem kell neki.

Aztán rászoktunk a bölcsi miatt is, hogy reggeli után wc, ebéd után wc, délután mielőtt lemegyünk játszóra wc, na meg az esti lefekvés előtt is mindig kötelezően wc. És így szokta meg, volt, hogy már magától indult, amikor idő volt.

2013. szept. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne rettegj, szerintem semmi gond nincs ezzel.

Tőlünk is - általában az idősebbek - szokták kérdezni (pl. após meg a barátnője), hogy nem szoktatjuk-e már bilire, már kellene, stb.

Én meg mondom, hogy még nem, és ennyi. Ők még másképp csinálták a mosható pelenkák korában, hamarabb kezdték.

Most nyáron többször levettük róla a pelust, odatettük a bilit, elmondtuk, hogy mire való, de ennél többet nem teszek, erőszakkal nem ültetem rá, hogy addig üljön rajta amíg nem pisil vagy kakil.

Nem nagyon volt fogékony rá, az udvar közepén állt neki pisilni, és nagyokat nevetett rajta, meg belekakilt a fürdővízbe az udvaron.

Mostanában annyi a változás, hogy szól, ha kaka van (de néha nincs is), olyankor nagyon megdicsérem, hogy szólt, és elmondom neki, hogyha szeretne a bilibe vagy a WC-be, akkor szóljon.

Sokszor előveszem neki a bilit, felhívom rá a figyelmét, hogy a nagyfiúk ebbe pisilnek és kakilnak, és nem zárom ki, ha WC-re megyek (sőt, inkább behívom, hogy addig is lássam mit csinál, nálunk együtt van a fürdő és a WC, addig ott pakolászik), hogy lássa, hogy mi oda járunk, hátha kedvet kap.

Tetszett neki mikor ráültettem a WC-re a szűkítővel, de többre nem nagyon volt vevő.

Szóval sokszor szóban elmondom neki ezeket, de mást nem nagyon teszek (nem is tudnék).

Most 22 hónapos, én is csak bízom benne, hogy mire oviba megy szobatiszta lesz, de egyelőre nem görcsölök rajta.

Barátnőmet is a frász törte ki, mert kb. ovi előtt 1 héttel lett a kislánya szobatiszta, de akkor szinte egyik napról a másikra.

Szerintem tényleg meg kell rá érniük.

Sok sikert!

2013. szept. 5. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2013. szept. 5. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!