Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam 2,5 éves és novembertő...

Kisfiam 2,5 éves és novembertől készülünk az oviba. Mikortól számít szobatisztának a gyerkőc?

Figyelt kérdés
Mit írtam a fiam 2,5 éves. A nyáron már nem igen használtunk pelust, mert szépe magától elintézte a dolgokat. Ha pisilni vagy kakilni kellett, akkor fogta magát és ráült a bilire. Pelust csak autóba, vagy ha hosszabb távra mentünk akkor tettem fel neki. Most hogy bejött a rosszidő és fel van öltöztetve nem szól és bepisil. Novembertől készültünk az oviba...mi lesz így velünk?

2013. okt. 7. 15:12
 1/3 anonim ***** válasza:
onnantól számít szobatisztának, hogy mindegy az évszak, eljut a wc-re, bilire és nem lesz baleset. A heti 1-2 szerintem belefér még, mert akkor már nagyon jó úton haladtok. A mi ovinkban az alváshoz sem lehet pelust hordani, ezt is vedd figyelembe. Gondolom, ha még az utcai közlekedéshez is pelust adsz, akkor még alváshoz is kell. Ez még nem szobatisztaság.
2013. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Akkor szobatiszta, ha abszolút nem hord már pelenkát és nincs is baleset.

Éjszaka ha még kell pelus, az belefér, attól még mehet oviba.

De ha naponta többször van baleset, és még utazáskor kell a pelenka, mert nem szól, akkor úgy még nem szobatiszta.

Úgy még biztos nem veszik be az oviba.

Próbáld figyelmeztetni, hogy menjen és pisiljen.

2013. okt. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 éves múlt, és ugyenilyen mértékű szobatisztasággal bevették az oviba, pedig az ovi "hangosan" hirdeti, hogy csak teljesen szobatiszta gyerek mehet.

Halálra aggódtam magam, hogy mi lesz, de az ovinak tényleg van vmi varázsereje, mert a lányom 2 hét alatt totál szobatiszta lett, pedig előtte fél évig!!!! szenvedtünk már ezzel..

Itt a dadussal, és az óvónővel kell őszintén, kedvesen megbeszélni, (én ezt tettem) mert tőlük függ a dolog..ha ők vállalják, akkor nincs gond...

Ez amit írsz sztem amúgy még a stabilan szobatiszta gyereknél is előfordul...a hideg, meg a sok ruha miatt...

2013. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!