Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvodai beíratásnál szobatisztá...

Óvodai beíratásnál szobatisztának számít a gyerekem, ha csak alváshoz adok rá pelust?

Figyelt kérdés
Most kell kitöltenem a nyomtatványt, és nem tudom, beixelhetem-e, hogy szobatiszta, ha alváshoz még adok rá pelust.
2013. ápr. 16. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

délutáni alváshoz is szobatisztának kell lennie.

ha nem x-eled be akkor nem fogják felvenni...

szeptemberig van sok idő rá, x-el csak be ha szeretnéd, hogy felvegyék ;)

2013. ápr. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság és ágytisztaság két külön dolog.

Bár az is igaz, hogy nagyon kivételes esetben engednek pelusos gyereket oviba.

2013. ápr. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pelusos gyereket azért nem fogad az óvoda, mert nincsenek meg a feltételek a pelenka kezeléséhez. Veszélyes hulladéknak számít, pontos előírások vannak a használt pelenka tárolásához, megsemmisítéséhez. Szóval, nem az óvoda kényelme miatt van. Bár hallottam olyat is, hogy az ovi vállalta (gondolom, a szülő elvitte aztán a pelust). Beszéld meg.
2013. ápr. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Igen és nyáron majd leszokik róla, azért még bőven van pár hónap addig.
2013. ápr. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
16%
Eldobom az agyam veszélyeshulladék. Most ezt elképzeltem. ;)
2013. ápr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem attól "veszélyes", ami belekerül :) Az égetése során káros anyagok szabadulnak fel, nézz utána.
2013. ápr. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy felvegyék az oviba, az kell, hogy nappalra szobatiszta legyen, a délutáni alvásnál is. Nyugodtan tegyél x-et, hogy szobatiszta. Délután ha alszik, ne adj rá pelenkát. Én is úgy voltam, hogy délutáni alváshoz nem adtam rá pelenkát, ha hiszed, ha nem, nem pisilt be egyszer se, pedig akkor még a szobatisztaság elején voltunk a fiammal. Ha csak éjszaka kell neki, pelenka, akkor szobatiszta a gyerek, az ágytisztaság van hogy csak 4-5 éves korban alakul ki.

Ha néha-néha bepisil a gyerek az oviban, értem ez alatt, hogy heti egyszer, vagy havonta egyszer, abból nem csinálnak nagy dolgot az óvónők, de ha mindennap bepisil, vagy többször egy héten, akkor valószínűleg szólnak majd, hogy ki kell venni az oviból.

Persze sok gyereknek új dolog az óvoda, fél elmenni pisilni, kakilni, fél szólni az óvónőnek, ha ez miatt bepisil, mert nem tudja visszatartani, nem baj, de mindenképp hamar meg kell oldani a problémát, vagy ki kell venni az oviból.

2013. ápr. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is beírhatod nyugodtan, hogy az, mert:

- még sok idő van, addig biztos elhagyjátok az alváshoz valót is

- beleszámít a felvételbe

- nem hinném, hogy emiatt kiraknák.

A mi ovinkba pl. nem is kérdezik,nem feltétel, csak annyi van, hogy nem lehet rajta pelenka. Ha kell,átöltöztetik, akár többször. Csak sok váltóruhát kell vinni.

2013. ápr. 18. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!