Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » 8 hónaposan kezdeni a bilit?

8 hónaposan kezdeni a bilit?

Figyelt kérdés

Ma nézegettem anyumnál a kiskori fényképeket, és azt láttam, miszerint én 8 hónaposan már ruha nélkül ülök a bilin, és alig két éves koromra pedig szobatiszta lettem.

Szerintetek kezdjem el a most szintén 8 hónapos lányomnál a bilit?


2013. okt. 12. 22:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Teljesen felesleges
2013. okt. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
31%

Mi megpróbáltuk, ugyanezt a logikát követve. Semmi értelme nem volt, nagyon ritkán pisilt a bilibe, azt is csak véletlenül, olyan viszont nem egyszer fordult elő, hogy több perc üldögélés után felállt, és rögtön a lábán folyt le a pisi. Kifigyeltem, mikor kakil, akkor is bilire raktam, no eredmény, akár fél órát is elüldögélt rajta (ő ilyen nyugis típus), aztán ha elunta, tíz percen belül ott volt az eredmény a pelusban. :) Lehet, hogy ha kitartóbb és következetesebb vagyok, akkor jutottunk volna valamerre, de őszintén szólva úgy gondoltam, hogy a pár hónappal korábbi szobatisztaság nem biztos, hogy megéri az állandó készenlétet meg idegeskedést. Úgyhogy most 18 hónapos, és hanyagoljuk ezt a bili-témát.

Ez persze csak az én személyes tapasztalatom.

2013. okt. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 f.margo válasza:
30%
Szerintem nem teljesen felesleges, légy nagyon türelmes, ha van siker nagyon meg kell dicsérni a picit, látványosan örülni, tapsolni stb. A baba bőrének sem mindegy hogy meddig van rajta pelus és a pénztárcád sem fogja bánni ha kevesebb, vagy egyáltalán nem kell pelus! Az anyukámtól láttam, hogy csinálja az öcsémnél. Amint stabilan megült egymaga rendszeresen biliztette. A gyerekeimnél én is így csináltam. A nagyobbik fiam 15 hónaposan nappal teljesen szobatiszta volt. A kisebbik fiam 1,5 évesen teljesen szobatiszta volt. Mind a kettőnél már előbb is sokszor jelezték hogy kell csak még voltak "balesetek" de maguk is rájöttek jobb kis bugyiban mint pelusban.
2013. okt. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
25%

kedves kérdező! a mi dédink 6 hónaposan!!!! kezdte a biliztetést a szülein kkel, az én anyukám állítja,hogy 1 évesen!!!! szobatiszta voltam. bár azt mindketten elfelejtik,hogy éjjel legalább kétszer ébresztették a gyerekeket, hogy kivigyék őket wc-re, dédi pedig kikötözte!!!! a 6 hónaposai (4 is volt neki) a kiságy rácsához,hogy ne dőljenek el! (akkoriban még más idők jártak,más volt a felfogás és a fogalmuk a szobatisztaságról.

természetesen nem mondom,hogy nem érnél el sikereket a bilivel, a szüleink technikájával te is érhetsz el sikereket, csak rengeteg türelem és precíz érzék kell hozzá,hogy mindig tudd,mikor fog csurogni :)

amúgy én is tervezem tavasszal elkezdeni a bili, 1 éves lesz akkor a lurkó,nem fűzök hozzá nagy reményeket,de legalább megismeri,megbarátkozik vele, talán még élvezettel is használja. nekem már az is öröm lenne,ha csak néhány hónappal előbb lenne szobatiszta, mintha 2-2,5 évesen kezdenénk a dolgot.

sok sikert!

2013. okt. 13. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
17%
Anyukám is igy csinálta velünk, azt mondta ahogy tudtunk önállóan ülni mindig ültetett minket pár percig a bilin. Nekem is van ilyen fotóm :) 1,5 éves koromra voltam szobatiszta, tesóm 2 évesen
2013. okt. 13. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Persze...ültesd csak akkor ahogy a sok okos javasolja..de a lényeg akkor is az hogy teljesen felesleges.Akkor fog majd bilibe pisilni meg kakilni ha megérett rá az agya..Arról nem is beszélve, ha rosszul sül el a dolog, és simán játék marad a bilin ülés, és 2 évesen nem érti még is miért kell neki abba bele pisilni, mikor azon ülni kell..2 éves koráig a lányomnak még bilije sem volt!!!Utána vettünk..elmondtuk neki mire kell használni, sokat beszéltünk neki arról hogy mire való..bejött megnézni én mit csinálok a wc-n, és megnézte hogy én nem hordok pelenkát.Aztán egyik reggel nem kérte a pelenkát..azóta szobatiszta, szinte baleset nélkül.Fél év alatt 2x pisilt be..és akkor is reggel felkelés után..el volt kalandozva.

Meg régen tényleg hamarabb kezdték a szoktatást, mert nem volt pénz pelenkára..vagy mivel textil pelenkát használtak..könnyebb volt a gyereket bilire rakni fél óránként, mint sikálni meg vasalni a pelust.Egyszer hallottam hogy még az etetőszék alján is luk volt, és arra ültették a már ülni tudó babát...és addig nem jöhetett ki amíg nem termelt oda valamit.Tudod ez mi?Kegyetlenség..régen más volt a felfogás, más volt a világ.Most hiába rakod a gyereket bilire..csak a saját életedet bonyolítod vele..igazán szobatiszta csak akkor lesz, ha megérett rá az agya..

1. voltam.

2013. okt. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Az első lányommal 24 hónaposan +1 naposan kezdtük el,és 24 hónapos +2 hetes korában szoba és ágy tiszta volt!

Melyik hangzik jobban: nem egészen 1,5 év kínlódás,vagy 1-2 hét alatt kialakult teljes szoba és ágy tisztaság?


A második lányommal 23 hónapos korában kezdtük,mire betöltötte a két évét,már neki sem kellett pelenka.


A harmadik lányommal korábban kezdtük,19-20 hónapos volt amikor megismerkedett a bilivel. Akkor ült rá,amikor akart,de komolyan csak 21 hónaposan kezdte el érdekelni,onnantól két hónap teljes pelenka mentesség volt,majd mire betöltötte volna a két évet,vissza esett,azóta is pelusos még mindig. Nem erőltetem,majd ha végleg megérik rá,akkor nem kéri már a pelenkát.

Szerintem butaság 8 hónaposan elkezdeni- régen egész más módszerek voltak,most már "kíméletesebbek". Én ennek a híve vagyok. Egy ekkora gyerek még nem tudja miért ültetik rá,lehet rajta sem akar ülni,akkor mit csinálsz? -mert régen ha úgy látták jónak,nem szégyellték rákötözni a gyereket a bigyóra!! Ordíthatott ahogy akart,onnan fel nem állt,míg nem produkált valamit bele!

Legkorábban 1,5 éves korukra érnek meg a szobatisztaságra,addigra tudják legkorábban szabályozni a vizelet és széklet ürítést,az előtt automatikusan ürítenek. Van,akinél csak 2 évesen érik meg a gyerek,van ahol csak a 3. születésnap környékén....


A döntés a Tiéd,de azért ha javasolhatom, gondold át alaposan,mielőtt bármit teszel.

2013. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én mosható pelenkát használok a fiamnál, most 1 éves. A különbség, hogy ő érzi, ha pisil-kakil, mert nedves a feneke alatt.

Először 7 hónaposan ültettem rá a bilire, akkor kapta és csak poénból - belepisilt. Utánaolvastam az EC-nek és próbálkoztam. 9 hónapos volt, amikor már rendszeresen belekakilt a bilibe. De ehhez az is kellett, hogy én bizonyos időközönként (pl.1,5 óra) bilire tegyem, kell a rendszeresség és a rituálé. Ilyenkor könyvet nézegetünk, kockával zenélünk, kis kosárból pakolja az apró játékokat ..ilyesmi. Nem szobatiszta, de ha bilire teszem tudja mit kell csinálni vele - jobban szereti, mint a pelenkázón kell feküdnie és ott tisztítgatom.

2013. okt. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat, ismerkedünk vele, de semmit nem erőltetek, csak kíváncsi voltam a tapasztalatokra.
2013. okt. 16. 15:23
 10/14 anonim ***** válasza:
a teljes szobatisztaság szerintem a következő:a gyerek szól,h pisilni kell vagy kakilni kell-és mondjuk az auchan áruház közepén álltok.És ő vissza tudja tartani addig,amíg kiértek a wc-re.Nem hiszem,h erre egy 1-1,5 éves gyerek képes lenne.Az egy dolog,h ekkora korban mondjuk nagyjából lehet nézni,h most pisilt,akkor egy óra múlva ráültetem a bilire és akkor pont bele megy.Na,ez a régiek szerint a szobatisztaság!
2013. okt. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!