Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rajtam kívül más is van azona...

Rajtam kívül más is van azona véleményen, hogy anyatejes babánál nem feltétlenül kell 6 hónapsan kezdeni a kóstoltatást, hanem 4 hónaposan sem túl korai?

Figyelt kérdés
Az első gyerekemnél hallgattam az "új" javaslatokra,és olyan rosszevő lett a gyerekem, hogy 8 hónaposan még nem tudtam egy remndes étkezést kiváltani nála, most 3 éves és még mindig kínszenvedés minden étkezés
2012. máj. 15. 09:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a kettő nem függ össze!

A bélrendszer fejletlensége miatt szokták a 6 hónapot kivárni, hogy a baba szervezetét ne terheljük feleslegesen.

2012. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%
Egyáltalán nem biztos, hogy ez a kettő összefügg, nem tudhatod, hogy nem lett volna-e ugyanilyen rossz evő a gyerek. Az unokatestvéremmel nagyjából egyszerre szültünk, ő 3 hónaposan lelkesen hozzátáplált, és megvártam a 6 hónapot, és 1 éves koruktól kezdve ég és föld a különbség - az ő fia rémesen rossz evő, nem is szeret enni, csak kínlódnak, az enyém meg mindent megeszik, szeret is enni.
2012. máj. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Sókristály ***** válasza:
83%

Szerintem sem függ össze. Nem hiába mondják, hogy ahány gyerek, annyiféle. Az első gyerekemmel 4 hósan kezdtük a hozzátáplálást, mert állandó szorulása volt, és a doki rostos dolgokat javasolt. Nagyon jó evő lett. Nagyobbik lányommal kínszenvedés volt a hozzátáplálás, 1 évesen a táplálékának 80%-a anyatej volt. Magától kezdett el enni, és onnantól jó evő volt.

Kisebbik lányom nem szeretett különösebben szopizni, muszáj volt hozzátáplálni, csakhogy enni sem szeretett. 2,5 éves, és a markomban elférne a napi szilárd kajája.

3 különböző gyerek csak nálam. Én nem mernék általánosítani.

2012. máj. 15. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
64%

Kislányomnál kivártuk a 6 hónapot, kb úgy haladtunk, ahogy a "nagy könyvben" meg van írva :) Jó étvágyú, jó evő, szép fejlett 2,5 éves kislány lett.

Kisfiam is anyatejes volt, szépen fejlődött, de már nem bírtam a szopikat, szinte 1,5 - 2 óránként szopizott még 4 hónaposan is, éjjel is, már belefáradtam, így elkezdük korábban a kóstoltatást. Megérte. Akár 3-4 órákat is kibírt és a legjobb, hogy sokkal nyugodtabban tudott aludni. Úgyhogy mi ezért kezdtük a kisfiamnál korábban. (most 7 hónapos, délelőtt kap gyümölcsöt, délután főzeléket, plusz napi 3 szopi, és ejjel is 1-2 alkalommal)

És bár én is anyatej párti vagyok, de nem mindenáron!!!!! És nem hiszem, hogy ezzel hosszútávon ártottam volna neki.

2012. máj. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem attól lesz egy gyerek jó vagy rossz evő, hogy hány hósan kezded a hozzátáplálást. a fiam 10 hós koráig semmit nem fogadott el,csak a cici volt a menő... utána is csak ímmel-ámmal..


Most egy éves, és nem győzök neki kaját csinálni. :)

2012. máj. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
53%

Te véletlenül nem az én kisfiamról írsz?

Ugyanígy vagyunk mi is vele. 6 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 7 hónapos korában fogadta csak először a kanalat, 8,5 hónaposan volt kiváltva az első szoptatás.

Bár én is tudom ,hogy semmi összefüggés nincs, de akkor megfogadtam, hogy a következő babánál 4 hónaposan elkezdem, mert ha vala is így haladok akkor befonom a szemöldököm is. Kislányomnál el is kezdtem 4 hónapos kora után nem sokkal, és láss csodát, imádta. 3 hét múlva ki volt váltva 1 szopi, és a többivel is nagyon jól haladtunk. Most 1 éves, imád enni, azt eszik amit kap, annyit amennyit kap. Semmi gond nincs vele. A 3,5 éves fiammal kínszenvedés minden egyes étkezés. A pici már most többet eszik mint a nagy, és az is betermeli fele annyi idő alatt.

2012. máj. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat, csak azért merült fel bennem, mert anyukám szerint és is 4 hónapos korom után már elg sokmindent kaptam az anyatej mellett, és mindigis jóevő voltam, kevés dolog van, mait nem ennék meg, viszont semmi bajom, a gyomrom teljesen egészséges
2012. máj. 15. 11:24
 8/17 xStefix ***** válasza:
75%

Kérdező, az "új" javaslatnak a következő az értelme és háttere:

Egészségügyi szempontból nézve ami miatt minden esetben (tehát nemcsak az anyatejes, hanem a tápszeres babáknál is) a 6 hónapos kezdő kort javasolják, az az emésztőrendszer éretlensége és az emiatti fokozottabb kockázat egyes betegségek és allergiák kialakulása iránt. Vagyis, kockázatcsökkentés a cél egyrészt.

Másrészt, ha a kérdésedből kiindulva maradunk csak az anyatejnél, a további ajánlások szerint a hozzátáplálás nem elválasztást jelent; vagyis, aki hozzátáplál, az (nagyon) fokozatosan vezeti be a szilárd táplálékokat, az anyatej MELLÉ. Ez azt jelenti, hogy a rendes étel nem az anyatejet hivatott kiváltani, helyettesíteni, hanem csak kiegészíteni. Ebből kiindulva jön a következő ajánlás, miszerint 1 éves korig az anyatej lehet/legyen a baba fő tápláléka - és lassú hozzátáplálás mellett nem is nagyon megy másképp.

Vagyis, ha ezt a gondolatsort vesszük, akkor a te 8 hónaposan még "nem evő" babád teljesen átlagosnak számít - szóval csak szerinted nem volt ez így jó, mert pl. más családoknál mondjuk mást láttál. Remélem, érted, mire akarok utalni: más nézőpontból veszed ugyanazt a helyzetet. Az egyikben ez teljesen rendben van, a másikban viszont már gond a "rosszevőség".


Az pedig, hogy 3 évesen "kínszenvedés minden étkezés", ennyiből elég tág meghatározás. Persze simán lehet, hogy van köze egymáshoz a kettőnek, de azt én sem tartom valószínűnek, hogy kizárólag AZÉRT eszik rosszul (az mit is jelent?) még mindig a gyerkőcöd, mert kivártad vele a 6 hónapot.

Nem a kezdő életkor szokott ilyen értelemben igazán számítani, hanem az összes többi "körítés". - Pl., nem mellesleg az, hogy a későn enni kezdő babák anyukái gyakran észrevétlenül is erőltetik az evést, látva, hogy a környezethez képest ők kicsit le vannak maradva és hujjaj... Ezzel az állandó stresszel, noszogatással viszont simán el tudják venni a baba kedvét attól, hogy jókedvű, érdeklődően evő gyerkőc legyen. Vagyis a te olvasatodban akkor "jó evő".

(Más okból, de én is eljátszottam a lányommal ezt a fajta erőltetést és nálunk is meg lett az eredménye, az enyém is sokáig elég hektikusan evett. De legközelebb már biztosan nem fogom ezt eljátszani.)

2012. máj. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
56%
Én pártolom nagyon,hogy ha anyatejes is a gyerek,kezdjék 4-5 hónaposan a hozzátáplálást,pont az általad leírtak miatt.Rengeteg ismerősömnek volt 6 hóig csak anyatejes a gyereke,és nagyon rossz evők,inkább csak a cici érdekli őket.Persze van kivétel,de olyat ritkábban látok.
2012. máj. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 4 hónaposan kezdtem, orvosi javaslatra.


Nem hiszem én sem, hogy lenne összefüggés. Velünk (testvéreimmel) így volt: én mindent megettem, kis túlzással már kaphattam volna amit anyuék; húgom 7 hónapos koráig volt anyatejes; öcsém 5 hónapig volt anyatejes. Mindhármunknál az akkor álláspontnak megfelelően 3 hónaposan kezdte anyukám a kóstoltatást. Mindhárman jó evők voltunk és (sajnos?) vagyunk :-))


OFF: nem értem, miért kell "idegeneknek" magyarázkodni. Ti ekkor kezditek. Pont. A Ti gyereketek.

2012. máj. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!