Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen wc-fellépő lenne...

Milyen wc-fellépő lenne nekünk megfelelő?

Figyelt kérdés

A mi wc-nk eleve szűkítős, ezért keresek valami fellépőt, ami megtámasztja a lábát, ill. amire ráállva egyedül is fel tud ülni rá, mert most még nagyon magas neki. Rajta ülve a lábát csak félig tudja behajlítani, szinte nyújtva van :(


A bolti sima kis zsámoly-szerű fellépők 10-20cm magasak max, nekünk meg kellene legalább 40cm.

A lépcsőseket nézegettem, de mindnek wc-szűkítős ülőke a teteje, így azok sem jók.

Létezik olyan wc-fellépő (akár lépcsős), aminek a teteje nem szűkítős ülőke?


2013. okt. 21. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
40 centis fellépő? A gyerek kicsi vagy a vécé magas? Mert ebben az esetben inkább biliztetnék. Nem biztos, hogy örülni fog a gyerek, ha fent van a magasban, és ha lépcsőznie kell a vécédeszkáig, akkor nehezen tudja önállóan elvégezni a dolgát. Vagy feláll a tetejére és ott imbolyogva húzza le a bugyiját? Gondold át szerintem. Nekem a 3 évesem is bilizik még itthon, mert azt önállóan tudja használni, csak szól, ha kész van.
2013. okt. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyi idős a gyermeked.

A kisfiam 3 éves, önállóan végzi a dolgait, de a wc-n nekünk is ilyen levehető szűkítő van, illetve egy IKEA-s fellépő (kb. 20 cm magas lehet).

Pisilni tud egyedül úgy, hogy a fellépőre feláll és elvégzi a dolgát, de a nagyobb dolgokhoz bizony még mennem kell és felültetem a wcszűkítőre, mert egyedül nem menne neki.

Szerintem ezt nem sokáig kell csinálni, talán 1-1,5 év, míg egy kicsit magasabb lesz- én sem találtam jobb megoldást.

Sokat kerestem én is, de végül nálunk ez maradt. Naponta 1* nekem nem nagy fáradtság menni és feltenni :)

Szép napot.

2013. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


A lányom 2,5 éves, már volt sikerünk a wc-n, ezért keresek valami megoldást. A wc rendes felnőtt méretű, ezért nem ér le a lába. A lehajtható szűkítő bele van építve, így azt a sima ülőkére kell még ráhajtani, ami plusz 1-2cm, ill. beljebb is van, ezért nem tudja a térdét sem teljesen behajlítani.

Nekem sem fáradtság felültetni, a lábtámasz célja az lenne, hogy "el tudjon lazulni", mert amíg a lába a levegőben lóg, addig az izmaival arra koncentrál, hogy tartsa magát, s nem a nagydologra.


Eddig ötletünk egyébként egy nagyobb doboz volt, csak azt meg nekünk nehéz folyton ki-bepakolni az amúgy sem nagy wc helyiségben (csak a folyosóra tudnánk kiállítani, amíg a gyereknek nem kell) :)


Kedves második, szóval ti nem használjátok a wc szűkítőjét, hanem vettetek egy létrás-szűkítős fellépőt inkább?

2013. okt. 21. 11:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem csak a lépcsős (konyhai) sámlik között találsz ilyen magasat.

pl: [link]

2013. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

...vagy még az irodáknak/műhelyeknek/boltoknak szoktak ilyen strapabíró lépcsős fellépőket gyártani:

[link]

2013. okt. 25. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
csak most olvastam, de nagyon köszi a 2 linket, ilyesmikre gondoltam! Igaz, az áruk horror, amúgy azóta egy dobozt használunk, ez bevált, úgyhogy nem veszek egyelőre :)
2013. nov. 19. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!