Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » HIrtelen fellépő stressz...

HIrtelen fellépő stressz hatására lehet 2x peteérés egy hónapban?

Figyelt kérdés
Okt. 2án volt peteérésem. Okt 5én karamboloztunk. Nem sérültem meg sehol viszont sokkot kaptam. Borzalmasan szúrt és nyílalt a méhem aznap. Másnapra elmúlt. Lehetséges hogy volt még egy ovulációm? és ettől eltolódhat a menstruációm? Csak mert tegnapra nem vártam és eddig még semmi. Szeretnénk babát de nem akarom magam beleélni hogy ismét csalódjak.
2013. okt. 17. 11:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Spontán ovuláció akkor képzelhető el, ha amúgy is érett már egy petesejt korábban, maga az érés nem megy végbe ilyen hirtelen, de lehet, hogy érett és az ovu ennek hatására megtörtént. Érzelmi hatás okozhat spontán ovut, én úgy olvastam. Viszont ahhoz, hogy az ovu után a petesejt meg tudjon termékenyülni, együttlét kell a környékén, nem tudom, az volt-e nektek. Valamint kell megfelelő hormonszint, elég vastag nyálkahártya, stb. Én túl sok véletlennek tartom, ha ebből összejött. Ha össze is jött, szerintem a korábbi együttlétekből.
2013. okt. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Így biztos hogy nem.

Első jól írja, "spontán peteérés" nincs, a szóban is benne van az "érés", ami nem megy egy pillanat alatt, egy folyamat, ami kb. két hetet vesz igénybe. Olyan viszont van, hogy valami miatt egy petesejt nem lökődik ki a "szokásos időben", a ciklus közepén, és akkor az a petesejt BÁRMIKOR spontán kilökődhet, akár annak a ciklusnak a végén, akár a következő menstruáció alatt, vagy a következő ciklus első napjaiban, de lehet hogy megvárja a következő ciklusban a "rendes idejét".

Olyan is van, hogy két petesejt is érik egy cikluson belül (két petéjű ikrek így lesznek), de a hormonális hatások miatt azok 48 órán belül kell hogy kilökődjenek, utána már a hormontermelés nem teszi lehetővé ilyen módon.


Tehát ha okt 2-án tényleg volt ovulációd (amúgy miből vagy ennyire biztos?), akkor okt 5-én újabb biztos nem volt.

Viszont a hímivarsejtek szélső helyzetben 5 napig is képesek várakozni, szóval ha tényleg 2-án volt, akkor még egy korábbi együttlétből is összejöhetett.


Remélem senki nem sérült meg a balesetben!

Mielőbbi gyermekáldást kívánok!

2013. okt. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálam így volt, de én kétszer is menstruáltam abban a hónapban. A második csak 3 napig tartott, rá két napra teherbe estem. :O
2013. okt. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!