Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi ez az új módi, hogy "nem...

Mi ez az új módi, hogy "nem érett a szobatisztaságra" a 3 éves gyerek?

Figyelt kérdés
Ez valami alibi, amivel a szülők takaróznak? Egyre intelligensebbek az emberek, a gyerekek meg egyre később lesznek szobatiszták? Ez nonszensz.
2013. okt. 26. 23:01
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
81%
Az én kislányomra is mondták három évesen, hogy nem érett a szobatisztaságra, és valóban így volt rengeteg mindent kipróbáltunk, de nem sikerült leszoktatni a pelusról fél évre rá pedig egyik napról a másikra ő maga hagyta el a pelust és szobatiszta lett, de 4 évesen kaptunk egy autizmus sprektumzavar diagnózist egyéb okok miatt.
2013. okt. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon attól függ, hogy mit nevezünk szobatisztaságnak. Azt, hogy a gyerek nem hord pelenkát, ha küldik, elmegy vécére, és így viszonylag ritkán pisil be, vagy azt, hogy magától szól, és akár hosszabb időt is várni tud, ha nincs a közelben vécé? Mert ezt a második fokozatot, akérmilyen hihetetlen, tényleg nem mindenki éri el 3 évesen.

Én a fiammal 2 éves kora óta próbálkoztam kitartóan, 2 év 9 hónapos volt, amikor nappalra már nem voltam hajlandó pelenkázni, de csak a 3. szülinapja után jutottunk el odáig, hogy szépen magától elintézte az elintézni valókat. Előtte, ha a fejem tetejére álltam, se szólt. Lehet nonszensznek tartani, meg azt gondolni, hogy csak atakarózom, de attól még így történt.

2013. okt. 27. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
91%

Én meg azt tartom nonszesznek, hogy mindenben megy a verseny, köztük a szobatisztaságban is. Senkit nem fog érdekelni, hogy mikor lett szobatiszta, mikor állt fel először stb., amikor a gyerek már 10 éves.

Kislányom 2,5 évesen, egyik napról a másikra lett nappalra szobatiszta. Ha nem sikerült volna, hagyom és nem érdekel, hogy erről ki mit gondol. 3 éves múlt, és éjjel még adok rá pelenkát. A kérdésedből úgy érzem, nincs gyereked. Majd ha lesz és nem lesz 2 évesen szobatiszta, megmagyarázhatod, miért is nem az és megérted, miért mondják, hogy nem érett a szobatisztaságra.

2013. okt. 27. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
85%
Nem szabad erőltetni. Régen úgy voltak a gyerekek szobatiszták 1,5-2 éves korukban, hogy anyuka tudtza, hogy mikor pisil,kakil és bilire ültette a gyereket. Deez nem szobatisztaság. Én is majdnem 3 éves voltam mire szobatiszta lettem, és textil peluson nőttem fel. Egyik-napról a másikra. Anyum nem erőltette, nem trenírozott rá. Kisfiam 33 hósan lett az szintén egyik napról a másikra. Előtte bármit is csinálhattam nem szólt ha mennie kellett, és nyáron beletette a gatyóba. Nem frusztráltam ez miatt.
2013. okt. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
84%

Ez nem takarózás, nem új módi, és nem nonszensz!!!A különbség az, hogy ma hihetetlenül magasak az elvárások!

Régen a gyereket fél éves korától 2 óránként bilire tették, és addig ültek mellette, amíg nem pisilt, és verték a mellüket, hogy a gyerek szobatiszta. Ma csak akkor számít szobatisztának a gyerek, ha magától szól, vagy magától elmegy a bilire, wc-re, és ráül anélkül, hogy egy csepp is becsorogna a gatyába. Hatalmas a különbség. Sokkal nehezebb ez, mint az, amikor anyuci ráteszi a bilire, mielőtt bepisilne. Erre nyilván nem képesek 1,5 éves gyerekek, és sajnos sokszor 3 évesek sem.

Én szerencsés vagyok, mert 2 éves korától treníroztam a fiamat, és 2,5 évesen már teljes volt a nappali szobatisztasága, de nyilván nem minden gyerek egyforma, nem mind képes rá.


Az a nonszensz, amilyen elvárásokat manapság a gyerekek elé állítanak, és a 60 éves nagymamák hiányos, megszépült emlékezettel okoskodnak, hogy ők bizony így, meg úgy...

2013. okt. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Ez most téged miért zavar? Ez nem verseny. Egy gyereknek meg kell érnie a szobatisztaságra. Ehhez idegrendszeri alakulásnak kell megtörténnie többek között. Tehát amíg az nem fejlődik ki, addig hiába erőlteted, hiába találod el, hogy mikor pisil-kakil, az nem vezet semmire, semmi véglegesre és semmi automatikusra. Az nem megtanult, érett cselekvés. Mint ahogy a gyereket járatják kézenfogva, de magától még nem tud menni. Egyik gyerek 11, másik 14 hósan kezd el járni. És akkor mi van? Örökletes tényezők is lehetnek ebben, de sokat számít a példamutatás, az ő akaratuk (már amennyire tudatos náluk ez), lehetőségeik a fokozatosságra (bili, wc szűkítő, nagy wc stb.).

A szülők szeretnek rivalizálni, hogy az enyémnek már több foga van, az enyém már eszik glutént, az enyém már 10 szót mond stb. Örülni, dicsekedni mindenki szokott, hiszen ezek nagy dolgok. De speciel ezt a szobatisztaságot alapvetően nem a szülő ügyessége alakítja ki.

2013. okt. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Értem amit írtok. De az számomra akkor is furcsa, hogy sokan megvárják amíg a gyerek szavakkal szólni tud hogy már nem kell neki a pelenka. Mármint, azt gondolják (?) hogy amíg nem szól hogy zavarja, addig nem is zavarja.


Nyilván, a teljes szobatisztaság az amikor egyedül elintéz mindent felöltözéssel, fenéktörléssel (azt mondjuk nem hiszem hogy a 3 évesen pelenkátlanodó gyerek rögtön meg is tud törölközni, wc-t lehúzni stb). De az más tészta, nem arról beszélek, hanem a pelenka elhagyásáról.


És amúgy az normális szerintetek, hogy vannak amúgy szobatiszta 4-5 éves gyerekek, akik csak pelenkába hajlandóak kakilni?

2013. okt. 30. 13:38
 8/31 anonim ***** válasza:
93%

Azok a 4-5 évesek, akik csak pelenkába hajlandóak kakilni, azok csak pelenkába tudnak kakilni. Lehet erőltetni, hogy akkor sem és akkor sem, de annak az lesz az eredménye, hogy visszatartja, szorulásos lesz, örökké küzdeni fog a rendszeres székletért. Ezt a gyerekorvosok is mondják, hogy fontosabb, hogy egy gyerek kakáljon, mint hogy hova, mibe kakil. Tehát ha oda megy, akkor oda kell engedni. Azt a napi 40Ft-ot éppen túl lehet élni, és amikor a gyerek magától, eröltetés nélkül megszabadul a frusztrációjától, akkor képes lesz másképp is elintézni a dolgokat. Talán a mi gyerekeink már nem minden napot fognak hashajtóval kezdeni, mint ahogy manapság ez divat a felnőttek körében...


És azért nem gondoljuk, hogy kényelmetlen a pelenka, mert nekik egyáltalán nem az. A mai pelenkák kényelmesek, nedvszívóak. A gyereknek ezért nem érdeke leszokni róla. Ezért is nehezebb elvenni tőle.

2013. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
84%

"És amúgy az normális szerintetek, hogy vannak amúgy szobatiszta 4-5 éves gyerekek, akik csak pelenkába hajlandóak kakilni?"


Nem, nem normális. De a megoldás nem az, hogy azt mondjuk, hogy máspedig akkor sincs pelenka és kész, mert az nagyon komoly szorulást tud okozni. Egy ekkora gyerek nem felnőtt fejjel gondolkodik, valami oka van ennek a dolognak, és azt kell megszüntetni.

A 2. válaszoló vagyok. Utaltam rá, hogy eléggé elrontottam a szobatisztaságra nevelést, sajnos erőltettem. Tudom, egyedül az én hibám, de pont az ilyen "Micsoda új divat ez, hogy 2-3 éves gyerekeken még pelenka van" szlogent károgó kórus hatására tettem. Az eredmény: a fiam 3,5 éves, egy év küzdelem után ugyan szobatiszta lett (ahogy lett volna akkor is, ha békén hagyom), de a nagydolgát a mai napig csak pelenkába végzi. És tudom, hogy az erőltetés miatt van ez, nem fogok még egy lapáttal rátenni. Néha megkérdem tőle, nem szeretné-e inkább a vécébe, de ennyi. Nem rosszabb ő ettől, nem butább, és szerintem senkinek semmi köze hozzá, nem neked kell tisztába tenni. Egyébként ovis, és az oviban nem is tudnak erről, itthon intézi.

Ha tudsz valami csodamódszert a helyzetre, hadd halljam.

2013. okt. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 Vilcsianyuja ***** válasza:
72%
Nekem is az az elméletem a szobatisztaság kitolódására, hogy mi, textilpelusban cseperedett korosztály egyszerűen kényelmetlennek éreztük a telepisilt textilpelust, ezért hamarabb rájöttünk, bilibe pisilni sokkal kellemesebb. A mai pelenkáknál ez a "feeling" nincs meg, miféle késztetése lehetne tehát a gyereknek, hogy magától szóljon? Csakis a szülő dícsérete. A kaki más téma. Amúgy a 4-5 éves bekakilós gyerek azért nem általánosság, hanem ugyanúgy egyedi eset, ahogy régen is voltak ilyenek, max. azokra nem adtak már pelust, hanem jött a bugyicsere.
2013. okt. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!