Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek hogy a lányom ne...

Mit tegyek hogy a lányom ne kakiljon és pisiljen a bugyijába?

Figyelt kérdés
Kislányom 4.éves lesz januárba.Sajnos még nem beszél iy nem tudja mondani ha pisilni kell de vizont azzal jelzi ha hozza a bilit.Nyáron keztük el a szobatisztaság felé vezetö utat.De most sajnos nem hozza már a bilit és bekakil meg be pisil hiába mondom neki hogy akkor hozza a bilit ha érzi hogy kell neki pisilni egyszerüen nem hozza
2013. okt. 29. 07:29
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
4 évesen nem beszél még? Sürgősen vidd el orvoshoz. Talán ezzel függ össze az is, hogy nem akar bilizni.
2013. okt. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Tényleg nem bántásból írom, de ezeket a kérdéseket miért nem szakembernek teszed fel? Nem jártok fejlesztésre? Itt laikus anyukák vannak, a Te kislányodnak pedig elég összetett a problémája, mi nem fogunk tudni ezekre megoldást találni.
2013. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Hát nem tudom de amit leirtál,ott máshol van a probléma forrása.vidd szakemberhez,hisz már 2 évesen is gyanus ha nem akar beszélni egy gyerek.
2013. okt. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Gondolom jártok fejlesztésre, hiszen nagyon komoly lemaradást mutat a kislányod. Érdemes lenne inkább ott segítséget kérni- kicsi az esély rá, hogy itt pont egy hasonló problémán túllevő édesanya olvassa a kérdésed-
2013. okt. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Gondolom azt a számot elírtad és nem 3,5 évesen kezdted el szobatisztaságra nevelni. A bili szerintem mindig legyen közelben, a kicsik mindig későn jönnek rá hogy pisilni kell, tudom mert az enyém is sokszor elcsöpögött mire odaért. A korát jó lenne ha megerősítenéd mert akkor több tanácsot tudnánk adni :)
2013. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1., egyátalán nem normális, ha négy évesen még nem beszél. Ezzel vidd el valahova

2., komolyan 3,5 évesen kezted el szobatisztaságra nevelni?

Hogy megy igy oviba szerinted?

2013. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Miért nem válaszolsz?
2013. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a négy éves keresztfiam már sejpítés nélkül folyékonyan beszél, sőt régóta szobatiszta is. Jobban mondva most november végén lesz négy éves.
2013. nov. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szent Isten, remélem csak véletlenül írtad a kérdést ide a humor rovat helyett...Nem hiszem el, hogy egy anya 3,5 évesen próbálja szobatisztaságra szoktatni a nem beszélő gyermekét.. Orvosod, védőnőd mit szól a gyermek fejlődésbeli lemaradásához?? Nem tudom elképzelni, hogy ne utaltak volna még be valahova, ahol szakszerű segítséget kaphatsz. A mai világban alap az, hogy mire a gyerkőc három évesen ovit kezd, addigra szobatiszta és beszél (még ha hibásan is.)

Megdöbbentem a kérdésen, az az igazság...én már rég orvoshoz rohantam volna a gyermekemmel, nem ide írogatnék...

2013. nov. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A szobatisztaságot tanítani kell neki.


Minden órában ültesd rá a bilire, hogy pisiljen/kakiljon. Nem baj, ha nem kell neki. Egy idő után már tudja majd, hogy ott kell elvégezni a dolgunkat. De egy ideig te ültesd rá, hogy szokja meg, oda kell menni.


Azt írod, hogy még nem beszél. Egyáltalán nem beszél, vagy csak nem tud még szépen beszélni?

2013. nov. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!