Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Milyen "lelki sérülést" okoz...

Milyen "lelki sérülést" okoz felnőttként, ha valaki a szobatisztaságot idő előtt erőlteti a gyereknél, és mondjuk kiabál vele, ha belemegy a dolog a gatyóba?

Figyelt kérdés
Van köztetek olyan,akinél ez felnőttként problémát okozott,mert gyerekkorában így bántak vele?Egyáltalán marad maradandó dolog,vagy mindenki elfelejti az egészet,mire felnő?
2013. nov. 1. 15:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Felnőtteknél előfordul, hogy például nyilvános helyeken, étterem, mozi, kórház...stb. nem tudnak kimenni és elvégezni a dolgukat, mert szoronganak.... sokszor pl. kórházban annyira begörcsölnek hogy katéterezni kell! mert az amúgy fizikailag nem indokolt beavatkozás nélkül nem tudnák elvégezni a dolgukat!

Szóval nagyon fontos nekik a saját környezetükben történő - nyugodt - hely megléte. és borzasztó kellemetlen ha más helyen kényszerülnek rá...(osztálytársam: konkrétan összeesett annyira kellett pisilnie, de hiába mentünk vele egyik mekiből a másikba, nem tudott! -hazamenni meg 2 óra lett volna- görcsölt már, majd izzadni kezdett és kórház lett a vége.- katéterrel!)

Kisgyerkeknél pedig gyakran előfordul ha erőltetik, akkor később 5-8 éves korban ismét bekakil-bepisil!

2013. nov. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

sógornőm fia olyan, hogy ha nagywc-zik, akkor levetkőzik teljesen, és utána meg lefürdik...

Nem értettem, tök röhej, a anyja mindig mondogatta, hogy nem érti miért csinálja ezt a gyereke.

majd megszületett a kislányom, és sógornőm mindig pofákat vágott mikor a lányomat pelusoztam, mikor nagyobb lett, és már neki is engedtem, 1x hallottam a konyhából, hogy mikozben veszi le a lánymról, egyfolytában fújjog az 1 éves kislánynak. és akkor vmi bevillant, berohantam, és nagyon szépen megkértem, hogy ezt többet ne csinálja a gyerekemmel, ne vágjon pofákat, és ha undorodik tőle, akkor nem kötelező megcsinálni, én nem kértem rá...


Már tudom, hogy a fia tuti ezért csinálja ezt a vetkőzést, mert a kakit egy undorító dolognak tartja, sztem ez már nem normális. Oké, hogy nem egy guszta vmi, de ez már nem oké...

2013. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Felnőtt korban ebből lesznek az úgynevezett kényszeres dolgok. A kényszeres kézmosás, milliószor, még akkor is, ha az illetőnek már véres-sebes a keze. A megrögzött tisztaság és takarítás mánia, kényszeres gondolatok, különböző takarítási rituálék.
2013. nov. 2. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

2:


A sógornőd egy primitív, tökhülye, még jó, hogy észrevetted az összefüggést, és nem engedted a te gyerekedhez,

2013. nov. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,mindenki válasza nagyon hasznos volt,mentek a zöld kezecskék!

Ez a fújogásos dolog tényleg elgondolkodtató! :(

2013. nov. 2. 09:49
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A szexuálpszichológiai tankönyv szerint felnőtt korában vonzódhat a pisi-kaki szexhez akinél erőltetve volt a szobatisztaság, vagy túl korán kényszerítették rá.
2013. nov. 2. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Jáj!Ez sem hangzik túl jól...

:(

2013. nov. 3. 18:48
 8/11 anonim ***** válasza:
Párom elég későn,magától lett szobatiszta.Mégis csak itthon tud alsógatyában nagy wczni. Levetközik,s utána fürdik.Szerintem ez valahol nála higénia.Én is lezuhanyzok ha van lehetőséégem nagy wc után. Vagy csak megmosom odalent. 28N
2013. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nálam is van mindig nedves popsitörlő, vagy ha itthon vagyunk, akkor megmosakszom odalent, de ez még higiénia valóban.

de az, hogy pl. ne tudj elutazni, mert nem tudsz máshol wc-zni, ez már sztem nem okés..vagy a vetkőzés, vagy bármi olyan szokás, ami zavar a szabad mozgásodban..márpeid az, hogy csak otthon, alsógatyában tud, ez gátol a szabadságodban, mert mi van ha elmentek szilveszterezni a barátaitokhoz, és nem tudtok ottaludni, mert a párodnak már hasgörcse van, de akkor se tud produkálni...


Meg az túl nagy undor is ilyen...va olyan bnőm, hogy a saját gyerekét alig bírta tisztába tenni..ez sztem gáz.

2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,nem tudtam eddig,milyen maradandó nyomot hagy a szülő ez irányú "hülyesége",de most már van fogalmam róla!
2013. nov. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!