Ez már haladás?

Figyelt kérdés
18 hónapos a lányom, pár hónapja, azt csinálja, hogy húzza le a nadrágját és mondja hogy pisilni pisilni. És megy a bili felé, viszont ha gyors leveszem a pelust és ráültetem nem pisil, pedig mondja hogy folyik folyik. Szerintetek sokára fog még rászokni a bilire? Aztán ha visszaadom rá a pelust akkor meg sír, hogy nem akarja. Visszaültetem és nevet, hogy folyik folyik, de semmi.. Mikor szoktak rá a ti babáitok a bilire?
2013. nov. 6. 11:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Hogy mikor fog rászokni a bilire, azt így látatlanban elég nehéz megmondani, de a tapasztalat azt mutatja, hogy 2 éves kor előtt nagyon-nagyon ritkán lesznek szobatiszták a gyerekek (kérlek, most ne gyertek a "bezzeg én már 1 évesen" szlogennel, ez csak legenda), a többség pedig inkább 2,5-3 éves kora között hagyja el végleg a pelust nappalra. Az jó jel, hogy tudja, mit kell csinálni a bilin, de szükséges az inger felismerése, majd megfelelő ideig való visszatartása is.

Az én fiam 18 hónaposan kakilt párszor a bilibe, de aztán ráunt. Élesben 2 év 2 hónaposan kezdtük a bilizést, de csak a 3. szülinapjára lett megbízhatóan szobatiszta. A kislányom 19 hónapos, néha üldögél a bilin, mert látja a nagytól, sőt, olykor észreveszem, hogy amikor feláll a biliről, friss pisi van a pelusban, de mivel esze ágában nincs se előre szólni, se azt kivárni, amíg levetkőztetem, egyelőre nem csinálok semmit. Nagyon kicsi még.

2013. nov. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tgbzhnujm válasza:

dearanyos :DD

am. én nemtudok hozzászólni, még nem volt részem ilyenben, de a sztori tetszik:)

2013. nov. 13. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!