Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van, akinek rá sem ül a...

Van, akinek rá sem ül a bilire a gyereke?

Figyelt kérdés
3 éves lesz a fiam hó végén, rá sem akar ülni. Eddig vártam, de most kicsit határozottabban rá akarom venni, hogy legalább ráüljön. A lányomnál is nehezen ment, 2 évesen kicsi volt, de 3 éves korára megérett rá. A fiamat így 2 évesen nem erőltettem, talán bánom is már. Nyáron belekezdtünk, de mivel utolsó idős kismama voltam, kicsit megerőltető volt már a sok pisit takarítani utána, így abbahagytuk pár nap után. Most belekezdtünk, de csak gyűlik a sok pisis bugyi, nadrág, a bili előtte, de rá sem hajlandó ülni. Van ennek így értelme? Egyelőre élvezi, hogy mindig más bugyit kap, ha bepisilt, boldogan fut a következőért, és lehet nem is érti, mit szeretnék tőle, pedig már nagyon sokszor beszéltünk róla. Vettünk wc szűkítőt is, az sem kell, a jutalom sem kecsegtető számára. Ötlet? Vagy csak még nem ért meg rá? A lányom is későn, ott nem erőltettem, de úgy érzem, most már azért itt lenne az ideje, csak azért ragaszkodik a pelushoz, mert nagyon tart az új dolgoktól.

2013. nov. 11. 12:44
 1/7 Bodzácska válasza:
Feldmár András szerint nem kell erőltetni. Ő azt mondta, az ő fia sem akart ráülni, de mivel sem az apja sem az anyja nem hordott pelenkát, gondolta h a fia sem fog 25 évesen ... :)
2013. nov. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Bodzácska válasza:
...úgy értem,h a gyerek látja, h a szülei sem hordanak. Am. sok kisgyereknek nehéz elengedni a kaksit, úgy érzik az hozzájuk tartozik, mintha a testük része lenne.......ezért ijesztő számukra a wczés...
2013. nov. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én sem vagyok az erőltetés híve, de úgy gondolom, hogy nála is csak át kell billenni az első félelmen, mert amúgy megérett már rá, tudja, mikor pisil, kakil, stb. A kaki később jön, ahhoz a lányom is sokáig pelust kért még, de legalább a pisi dolgon essünk túl :)
2013. nov. 11. 13:00
 4/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne erőltesd, majd ő magától rá fog ülni. Nálunk is így volt, félt a bilitől. Aztán egyik napról a másikra magától gondolt egyet azóta oda kakil csak, sehova máshova.
2013. nov. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a fiúk sem voltak hajlandók bilizni, mert mi a WC-t használjuk ők miért használják a bili? kaptak egy szűkítőt meg egy sámlit és el volt intézve a pisi-kaki.
2013. nov. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nekem hallani sem akar arról sem, azt is próbáltuk már, be sem hajlandó lépni a wc-be.
2013. nov. 11. 13:16
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben megjött a várva várt siker, ráült és bele is pisilt! Úgy látom, neki tényleg csak egy kis biztatás és kitartás kellett!
2013. nov. 11. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!