Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogy csináltátok az éjszakai...

Hogy csináltátok az éjszakai szobatisztaságot? Félálomban bilire/wc-re ültettétek, felkeltettétek?

Figyelt kérdés
Mennyi idő telt el, amíg megbízhatóan ágytiszta lett? Hány évesen lett nappalra szobatiszta? És éjszakára?
2013. nov. 9. 06:33
 1/10 anonim ***** válasza:
Soha nem keltegettem pisilni éjszaka. Most 3,5 éves, hetek óta nem pisilt be, talán már megbízhatóan ágytisztának lehet nevezni. Nappalra 3 éves korára lett szobatiszta.
2013. nov. 9. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz :-).


Mikor vetted le róla éjszakára a pelust?

2013. nov. 9. 07:01
 3/10 anonim ***** válasza:

Éjjel -nappal 2 éves kora óta nincs pelus. :)

Este nem adok már neki sok folyadékot, 6 után csak néhány korty víz. Kb. 5 * baleset éjjel. Most már pár hónapja nem volt baleset.

2013. nov. 9. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem fiaim vannak, mindkettő 3 éves szülinapjuk után lettek szobatiszták. Éjjel nem keltettem őket pisilni, hanem mikor több egymást követő éjjel után reggel ébredés után száraz volt a pelus akkor rögtön pelust le és bilire ültettem őket. Este lefekvés előtt is még bilire ültettem.

És ekkor nappalra is bugyit adtam, nappal kínáltam a bilit kezdetben óránként is. A Brendonban lehet kapni olyan lepedőt melynek egyik oldala flottír, a másik pedig vízhatlan és a négy sarka gumis így jól rá lehet rögzíteni az ágybetétre. Nekünk ágyneműtartós kisgyerekágyunk van, és arra is jól illeszthető. Én még a tetejére lepedőt teszek, nagyon komfortos és védi az ágybetétet ha baleset történne. Mosható.

Erőltetni nem szabad, eljön az ideje, minden gyereknél más és akkor viszont egy-két hét alatt biztonságosan szobatiszták lesznek éjjel és nappal egyaránt.

2013. nov. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Áprilisban lett 3, valamikor nyáron hagytuk el teljesen a pelust éjjelre, pontosan nem emlékszem, mikor, mert többször nekifutottunk.
2013. nov. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a kezecskék :-)
2013. nov. 9. 08:37
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Három fiam van, de szobatisztaság témában még csak az első 2 érintett. A nagyobb most lesz 6 a középső 4. Két és fél éves koruk óta nincs pelus sem éjjel sem nappal. A nagy éjjel nem pisil be 3 éve kora óta a középsőnél még rendszeresnek mondható. Akkor nem megy be, ha 11 óra magasságában felkeltem pisilni. Lefekvés előtt közvetlen pisilünk és este nincs nagy ivászat mégsem jön neki össze magától az éjjeli vizelettartás. Mindenesetre kitartóak és bizakodóak vagyunk. Ha nem pisil be nagyon megdicsérjük és önmaga is sikerként könyveli el magában, ha nem csurran be, szerintem jó úton haladunk.
2013. nov. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Sehogy nem csináltam az éjszakai szobatisztaságot.

3 éves kora előtt pár hónappal lett szobatiszta a fiam nappalra, akkor még a délutáni alváshoz adtam rá pelust, de 4 napig üres volt a pelus, így levettem. Majd 1 hónap múlva mikor több napig reggelre száraz volt a pelus, akkor éjszakára is levettem. Ő nem pisilt éjjel. Aztán amikor meg pisilt éjjel is, nem mindig pisil éjjel, de előfordul, akkor pedig ébred magától.

Tehát 3 éves kora előtt már nappalra és éjszakára is szobatiszta, ágytiszta volt a fiam.

Azért a biztonság kedvéért rakok az ágyba lepedőt, ami felfogja, ha mégis történne baleset. Volt már rá 1-2 példa, hogy annyira fáradt volt, vagy úgy belőtyölt lefekvés előtt, hogy nem ébredt fel, de ez tényleg ritka.

2013. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi nektek is, megy a zöld kéz :-)
2013. nov. 9. 17:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindkét gyereknél akkor vettem le éjjelre is a pelust ha legalább egy héten keresztül száraz pelusba kelt fel reggel. A fiamnál könnyen ment, a lányom meg eleinte kimászott az ágyából és odajött hozzám és a fülembe ordította, hogy pisiiiiiiiiiiiiiii, és fel kellett kelni éjjel és rátenni bilire:)))de aztán elunta:)
2013. nov. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!