Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek? Kisfiam vasárnap...

Mit tegyek? Kisfiam vasárnap lett 3 éves és az istenért sem akar szobatiszta lenni. Tudja, hogy wc-be meg bilibe kell pisilni, meg szólni kell, ha pisi kaka van, de mégsem teszi.

Figyelt kérdés
Egyszerűen belepisil a gatyába,és fogja utána leöltözik,mert nem akar pisis lenni.De ha nincs rajta ruha,mondjuk fürdés előtt leöltöztetem vagy éppen átöltözünk és ha pont akkor kell wc-znie,akkor meg ráül a bilire.Nem értem miért csinálja ezt.Oviba sem jár emiatt,pedig már nagyon ott lenne a helye.Valaki tudna segíteni mitévő legyek?Válaszokat előre is köszönöm
2013. nov. 28. 10:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatásképpen mondom, hogy a kisfiad érett a szobatisztaságra, hisz érzi, hogy kell pisilni és kakilni és időben jelezni is tudja, tehát itt valóban az a gond, hogy ő nem akarja ezt az egészet.

Egyébként mióta nem hord pelenkát? Nem lehet, hogy túl korán akartátok, hogy szobatiszta legyen? Hogy akkor próbálkoztatok, amikor még nem volt rá érett?

Itt valahogy az akaratára kéne hatni.

Azt írtad, hogy ha nincs rajta semmi, akkor meg ráül magától a bilire.

Lehet hogy nem tudja időben levenni a ruháját és azért pisil be. Lehet nagyon el van a "saját dolgával" és nem vesz róla tudomást, hogy pisilnie kéne és amikor már észbe kap, akkor már becsurgott. Talán többször kéne felhívni a figyelmét rá, hogy ha kell, akkor menjen. Esetleg segíteni neki a vetkőzésnél.

2013. nov. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi vagyok a válaszokra, sajnos mi is ebben a cipőben járunk :-( Nálunk 3 év 2 hósan lett szobatiszta és ágytiszta is, de sajnos az ovi kezdetével ez teljesen visszaesett :-( Most ott tartunk, hogy két hete visszaadtam rá a pelust :-(

Nálunk azt érzem, hogy ezzel dacol.... Nincs dackorszakban a tiéd is véletlenül?

2013. nov. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

En kisfiam 3 hete toltotte be a 3. evet. Mi kakihoz haszanlunk csak pelenkat - pedig tudna a bilibe vagy wc-be is nyomni, de nem...ejszakara pelenka van. Nem nyomulok, csak mindig elmondom, hogy Anya ugy orulne, ha ide-oda-amoda menne mar az a kaki!!!

Pisilni aprilisban kezdett bilibe, ulve aztan augusztus vegen tanult meg allva pisilni. Nem adok ra alsogatyat, mert ha az is van rajta, bepisil - kicsit aggodom is az idei tel miatt...tavaly meg melegen tartotta a pelus a feneket ugyebar.

Oviba nem veszik be ha meg nem teljesen szobatiszta? Lehet, az motivalna pedig, ha latja a tobbi kisgyerek a kicsi wc-kre megy... - egyik b.nom fia 3 es fel evesen lett szobatiszta egyik naprol a masikra ugy, hogy beadta "nyari taborba" es halal ciki volt a kicsinek, hogy csak az o hatsojan virit a pelenka....o is azt akarta csinalni amit a tobbiek.

Szerintem ha eleg meleg van a lakasban, hagyd had rohangaljon nadrag nelkul. Rakd ki a bilit oda ahol o van ( mi pl a nappaliban taroljuk jelenleg) hadd kezdje el rendszeresen hasznalni a bilit. Ha szokasava valik a dolog, akkor sinen vagy es elobb utobb a nadraggal sem lesz gond. Gombos nadragokat atmenetileg iktasd ki, legyen csak gumis dereku - azt konnyebb levenni es felvenni.

En mar nem gorcsolok ezen. Masik b.nom fia 4 eves koraig kakilt pelenkaba - akarcsak az en fiam teszi ezt most: hozza a pelust mert nyomni kell es aztan leveszem. Beletorodtem, egyszer ugyis felhagy a dologgal. Nincs mas hatra, mint elore!

2013. nov. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
16-án töltötte a lányom a 3-at és mi is küzdünk a kakival. Pisilni kb 95%ban már sikerül el is jutni a wc-re. De a kaki az nagyon nagyon nem megy. Folyamatosan mondom, hogy hova kellene, de nem szidom meg soha ha véletlenül baleset történne. Nem lehet, hogy volt valami negatív élménye a wc-vel kapcsolatban?
2013. nov. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!Fogalmam sincs miért csinálja ezeket.Egyszer azt mondja,hogy nem akar szobatiszta lenni,mert nem akar oviba menni,máskor sír,hogy oviba akar menni.Amikor elvégzi a dolgát a gatyába,máris öltözik vagy szól,hogy le kell venni,mert bizony bepisilt vagy mondjuk ma be is kakált.Úgyhogy muszáj rá pelust adnom,mert nem győzöm ruhával,így is minden nap megy a mosógép szinte csak az ő ruhájával.Ma voltunk státuszon és azt mondta a védőnő,hogy ne erőltessem,ezt neki magának kell eldöntenie és megérnie rá.Hát nem tudom ..!
2013. nov. 28. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!