Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek jó, hogy ezt a...

Szerintetek jó, hogy ezt a megoldást választottam?

Figyelt kérdés

Kislányom 3 éves és hallani sem akar a szobatisztaságról, mindent, de szó szerint mindent megpróbáltam már. Nincs az a trükk, praktika amit nem vetettem volna már be. Jó lenne ha szobatiszta lenne már, több szempontból is, először is azért mert tavasszal kezdi az ovit és így nem veszi be. Legalább a nappali szobatisztaságot el kellene érni...

(mindamellett van egy kisöccse is, aki szintén pelenkás, pénzben, energiában sem mindegy, hogy 1 vagy 2 gyereket kell pelenkázni)


Szóval egy anyuka azt mondta ma nekem, hogy ne csináljak ebből drámát, vegyem le a pelust, adjam rá a bugyit és kész. Egy-két hétig össze vissza fog pisilni meg kakilni, de max 2 hét szenvedés után rá fog ülni a bilire és/vagy wc-re.

Ez az első napunk, hogy bugyi van rajta pelus helyett itthon. Tiltakozik ha bugyit adok rá, de aztán abbahagyja. Viszont egyáltalán nem szól ha pisil, már csak én veszem észre, hogy pisisi a nadrágja. Hiába kérdem tőle 10 percenként.


+ azt találtam ki, hogy vettem egy csomó katicás matricát (imádja a katicákat) és azt mondtam neki, hogy ha bilibe pisil, akik akkor 1 matricát felragaszthatunk a wc csempéjére. Nagyon lelkes lett, ragasztotta a matricákat, de mikor megtudta mire megy ki a játék ideges lett és kirohant a wc-ből.


Szóval már végső elkeseredésembe ezt a drasztikus megoldást választottam. Nincsen pelus és kész (persze alváshoz van). Van akinek bevált ez a drasztikus módszer? Mennyi idő után volt eredménye?



2014. jan. 8. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az én 2 és fél évesemnél próbáltam még nyáron, kb. egy hétig nekünk nem vált be. Egyszer sem pisilt a bilibe (pedig előtte már volt egy időszak,amikor elég jól ment). Aztán pár hónapig szóba se hoztam. Most hetente egyszer-kétszer pisil bilibe. A nővérénél az vált be, hogy egy ismerősünknél látott egy zenélős bilit, másnap elmentünk a boltba, és ő is választhatott magának egyet.
2014. jan. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én 2 évesen csináltam vele, de akkor nála mutatkoztak a jelek. Viszont. Nem gondolom, hogy 3 évesen még nem érett rá. Nagyon is érett rá. Tudna szólni, csak akkora felhajtás lett belőle, annyira rágörcsöltél, annyira kötelező, hogy ő annyira nem akarja, mint amennyire te akarod.

Ezért azt mondom. Mond neki csak úgy félválról, hogy nincs belus, bugyi van. Ha érzi, hogy kell, ott a fürdőszoba, ott a bili, üljön rá, ha kell. Ott a wc-papír, aztán törölje meg szárazra, hogy ne legyen pisis a bugyi.

Nem kell érte matrica, körbeugrálás.

Hagyd játszani a szobájában, ha rá is nézel, ne érdeklődj a pisi után, vagy hogy pisis e a bugyi. Úgy csekkold le, hogy ne vegye észre. Úgy se fog szó nélkül sokáig a pisis bugyiban játszani.

Ha pedig sikerül belepisilnia a bilibe, csak dícsérd meg egyszerűen újongás nélkül.

2014. jan. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat. Igen, én is úgy érzem, hogy a matrica nem kell. Nem kell ekkora felhajtás, nehogy aztán teljesítmény kényszer legyen belőle.

Igen, 3 évesen már nincs hova várnom, okos, értelmes kislány, de nagyon nagyon makacs én önfejű. Tudja ő jól, hogy mit várok el tőre, és azért se.

Igen, rá vagyok görcsölve a dologra az biztos, sürget az idő és az egész család noszogat már, hogy miért nem szobatiszta a gyerek:(

2014. jan. 8. 19:02
 4/11 A kérdező kommentje:

Ja igen, a zenélő bilire már én is gondoltam...Na az az egy amit még nem próbáltunk ki...

De nem tudom, hogy van e értelme tovább csinálni a fesztivált a bili nem bili téma körül vagy tényleg az a legjobb ha lazán veszem a dolgot, aztán a gyerek is egyszer csak veszi a lapot

2014. jan. 8. 19:04
 5/11 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok. Ne aggódj, nem te vagy az egyetlen, aki rágörcsölt:D Én 1.5 éves korától próbálkoztam és végül 2 évesen sikerült úgy, hogy belesartam az egészbe:D A gyerek megkönnyebbült:D A nővérem meg a 2.-kal görcsölt rá. Az első lánya 1.5 évesen szobatiszta volt, 2. meg 3 évesen lett az, mert tisztára rágörcsölt, hogy nehogy lemardjon az elsőtől.

Az éjszakai szobatisztasághoz már eleve úgy álltam, hogy majd....hát annak is eljött az ideje szépen. Most lett ágytiszta egy hónapja. 3 éves és 4 hónaposan. Minden nap teli pelussal ébredt. Egyik este ő könyörgött vagy 5 percig, hogy ne adjam rá...azóta bugyiban alszik, szárazon ébred. Ezeket a dolgokat nem lehet sürgetni sajnos.

2014. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
És akkor most folytassam ezt, hogy itthon bugyit adok rá? Meddig csináljam? Ha például még 2 hét múlva is a bugyiba pisil, kakil akkor adjam vissza rá a pelust? Mit csináljak?
2014. jan. 8. 19:28
 7/11 anonim ***** válasza:
most lehet utálni fogsz,de szerintem hagyd a fenébe...Barátnőm februárban próbálkozott a gyerekével hetekig,semmi eredmény...Márciusban egyszer csak szólt a gyerek,h bilit akar..egyik napról a másikra és azóta szobatiszta...ő is 3 éves volt ekkor pár nap híján..
2014. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én is így gondoltam ahogy te, ezért már pár hónapja nem volt téma a bili. De áprilistól óvodás lesz... Addig még van 2 és fél hónap. Mi van ha nem "kattan be" neki addigra sem a bili téma? Muszáj oviba mennie mert megyek vissza dolgozni és a héten beszéltem az óvodával, legalább nappalra szobatiszta kell legyen, különben be sem veszik. Nem akartam hagyni az utolsó pillanatra a dolgot, mert akkor lesz ám kapkodás, hogy mi legyen. Ezért gondoltam, hogy megpróbálom ezt a módszert, hátha...


Mindegy, ha már elkezdtem nem adom fel, egy héti csinálom így és ha semmi de semmi változást nem látok az ügyben, akkor megint várok egy hónapot a témával és február végén újra megpróbálom...

2014. jan. 8. 20:31
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 hetet adj neki, de legbelül se érezd, hogy aggódsz, mert kiérzi a gyerek.

Én azt mondtam a lányomnak, hogy elfogyott az összes pelus. De pl hallottam már olyan sztorit is, hogy anyuka azt mondta a gyereknek, hogy patikába kell menni, hogy vegyenek, és hogy ki fogják nevetni, hogy ekkora gyerekre kér pelust, úgyhogy ha akar pelust, akkor kérjen ő- a gyerek elszégyelte magát és nem kérte többé a pelust, szobatiszta lett. El lehet neki magyarázni, hogy az oviban ki fogják nevetni, senki nem fog vele játszani, a játszón a sok gyerek már mind bilibe pisil, csak a picibabák pisilnek a pelusba...stb. De úgy, hogy lássa, hogy nem nagyon érdekel téged, csak megemlíted.

2014. jan. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Kata0919 válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat, lehet már írtak hasonló ötletet.

Nálunk 2 éves korában lett szobatiszta a kislányom. Azt mondják elég korán és rögtön a "nagy"WC-be, szűkítővel. Igaz ő egyke gyerek, de bevált a szokásos szöveg, hogy a nagyok a WCbe pisilnek... Na meg tetszett neki a pellus nélküli "szabadság". Az elején kérdés nélkül 20percenként megpisiltettem és 1-2hét után már szólt, sőt ment egyedül is (dobogóval rá is tudott ülni).

2014. jan. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!