Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Szerintetek még nincs rá...

Szerintetek még nincs rá kész? Nem érzi?

Figyelt kérdés
2 éves mulott a kisfiam,beszél,ért,értelmes,decemberi születésü,korai még a bilire szoktatás? Vagy már kellene? Hogy vegyem rá?segítsetek!:|

2014. jan. 17. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:

2 múlt a lányom, amikor elkezdtem vele augusztusban a biliztetést. Háááát .. kezdeti siker után pofára esés :))))

Aztán nem érdekelt, hagytam a fenébe. Mondván, majd kialakul. Plusz ő ment bölcsibe is szeptembertől.

Végül október elején valahogy megérzésből jött újra elő a bili téma és elég hamar "rákapott" az ízére.

Október közepén nappalra már szobatiszta volt. November elején a bölcsisek már pelenkát se adtak rá bentre, mondván, hogy minek?!

Éjszakára még nem szobatiszta 2,5 évesen, de közelítünk afelé is.


Próbáljátok meg. Max. ha nem igazán akarja és nem érdekli, akkor rakd egy picit félre. 1-2 hét múlva meg újrapróbálkoztok maximum. 2 évesen még nem vagytok elkésve. Más gyereke 3-4 évesen sem szobatiszta, bár ez igen ritka kivételek.

De 2 évesen még belefér a pelenka!

2014. jan. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A szobatisztaság kérdése nem korhoz kötött!!!

Egy gyerek akkor lesz szobatiszta, ha idegrendszerileg megérik rá. Valaki 2 évesen már szobatiszta, másik gyerek meg 3 évesen lesz az.

Első lépés, hogy felismeri magát a dolgot. Hogy ő pisilt vagy kakilt. De ez még édes kevés a szobatisztasághoz. Elkezdeni magával a kérdéssel foglalkozni, akkor érdemes, amikor felismeri magát az ingert. Tehát érzi, hogy kell neki pisilni vagy kakilni. De ekkor sem lesz még szobatiszta. Az majd akkor következik be, amikor a gyerek időben felismeri az ingert, tehát érzi, hogy kell neki és időben el tud jutni a wc-re, bilire és oda elvégzi a dolgát. És természetesen amennyiben nincs mód és lehetőség azonnal pisilni vagy kakilni, akkor azt egy darabig vissza is tudja tartani.

Gondold végig, hogy ezek közül mire képes a gyereked és a szerint döntsd el, hogy érett-e már rá a gyereked vagy sem.

Ugyanis a szobatisztaság nem egy olyan dolog, hogy kell, hanem hogy mikor érdemes.

És amelyik gyerek érett rá, azt nem kell rávenni. Amelyik gyereket rá kell venni, az még nincs rá készen.

2014. jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy próbát megér. 2 évesen megpróbáltuk a lányommal is, mert a bölcsiben mondta a gondozónő, hogy szerinte elég értelmes már hozzá a gyerek. Beszélt akkor már régen, mindent megértett, de egyszerűen nem érdekelte ez a dolog. Aztán júliusban tettünk újra egy próbát, ismét a gondozónő javaslatáda. És láss csodát, 3 hét alatt éjjelre és nappalra is elhagyta a pelenkát.

Szóval próbálkozni lehet, maximum még nem fogja érdekelni.

2014. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szintén decemberi a fiam, csak idősebb. A bili annyira nem érdekelte ennyi idősen, hogy rá sem akart ülni. Aztán nyár elején 2,5 évesen elkezdtünk a szobatisztasággal foglalkozni. Az eleje kínlódós volt, de nyár végére már megbízhatóan szólt, ha pisilnie kellett, napközben. Délutáni alvásra csak majdnem 3,5 évesen szokott le a pelusról, utána viszont 2 hónappal az éjszakairól is. Szerintem ha még nem érdekli a fiadat, erőltetni nem kellene. Próbáld meg két hét múlva, lehet, hogy addig változik a helyzet. Semmiről nincs még lemaradva.
2014. jan. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A kérdező vagyok...... szòl már ha bekakilt....a pisi miatt nem,mert jofajta a pelusunk és nem érzi.szeretném jövö honapban bölcsibe adni.
2014. jan. 17. 13:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Az nem elég, hogy szól, ha már bekakilt.

Akkor érdemes próbálkozni, ha előtte szól, mielőtt kell neki. Mert az jelenti azt, hogy felismeri az ingert. Amíg nem ismeri fel, addig nem fog szólni vagy jelezni, tehát nincs értelme. És az, hogy érezze a pisit, az meg nem a pelenkától függ. Mivel hogy a pisilés ingert pelenkától függetlenül érzi, vagyis, hogy kell neki.

A fiad ezek alapján, amiket leírtál, abszolút nem érett még a szobatisztaságra, tehát kár elkezdeni. Mert nem lesz tudatos. És ha most nekiállsz és szoktatod, akkor meg mire tényleg megérne, akkor meg majd nem akar.

Nem vagytok semmivel elkésve, 3 éves korra elvárható úgymond, hogy már szobatiszta legyen a gyerek. 2 évesen még bőven ráér annak lenni.

2014. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lányom is decemberbe volt 2 éves. Másfél évesen nyáron próbálkoztunk de még korai volt neki. Most meg hideg vn nem merem úgy levetkőzetni mint nyáron. Beszélni nem beszél ez nehezít is rajta. Ha csurog akkor szól mutatja hogy folyik..de már késő. Ma renegteget pisilt. 10 percenként peluscsere. Besokalltam hogy elég akkor bilizzen ha ennyit pisil. Pisi szó nélkül belement. Még büszkén vitte is ki a bilit és öntötte a wcbe a tartalmát. :) Kakált is ma bele, igaz azt úgy hogy láttam rajta hogy kell neki és a bilire ültetve lekötöttem a figyelmét. Előbb volt egy baleset. Elkezdett csurogni aztán eszébe jutott a bili így abba folytatta. Nem tudom mi lesz a folytatás. Kistesó augusztusba születik. Addigra szeretném ha elhagyná.
2014. jan. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Amikor idegrendszere megérett rá, látni fogod!
2014. jan. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!