Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikortól érdemes biliztetni?

Mikortól érdemes biliztetni?

Figyelt kérdés
10-hónapos a babám el lehet már kezdeni?Érdemes?
2014. jan. 27. 00:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mamám! Mégis hova sietsz?

A gyerekek általában 18 hónapos és 3 éves koruk között valahol kezdenek megérni a dologra.

Elég hihetetlen, hogy egy 10 hónapos vissza tudná már tartani hosszabb időre a vizeletét illetve előre jelez, ha kell, márpedig ezek az előfeltételei az egésznek.

2014. jan. 27. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amennyiben meg akarod utáltatni vele a bilit, és később sokat szenvedni, hogy egyáltalán hajlandó legyen ráülni, akkor elkezdheted "szoktatást" - én inkább kinzásnak mondanám.

Ha szobatisztaságra szeretnéd tanítani, akkor várj még vele pár hónapot, amig érettebb lesz. (elsőnek igaza van)

2014. jan. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
NEM
2014. jan. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes, majd ha ő akarja.Nem kell siettetni, mert akkor még úgy sem akar bilizni, félni fog tőle.

20 hónapos a lányom, de még nem akar belepotyogtatni.

2014. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem kell, de nekem is az idősebb korosztály már mondogatta akkor, hogy el kéne kezdeni....

Fölösleges, mert nem tudja mi az mit kell bele tenni stb.

Nem érzi még hogy kell neki pisilni kakilni. Max annyi lesz, hogy tök véletlen belepisil mert akkor rakod rá, de ő még nem fogja tudni, hogy mit érzett akkor és ha megint érzi akkor a bilire kell ülni. Még nagyon pici.

Nekem most 1,5 éves a fiam. Annyit kezdtem el, hogy behoztam a bilit és nézegesse. Már rá is ül, de pár másodpercre, de semmit nem erőltetek. Megtapsolom mikor ráül.

2014. jan. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kor körül kell nekikezdeni, hamarabb ugyan lehet,de nem sok értelme van. A bilizéshez egyértelműen kell kommunikálnia a babának és anyának, ami lássuk be 10 hónapos korban még nem teljesen egyértelmű.

Gondolj bele, a gyereknek jeleznie kell,ha pisilni vagy kakilni kell és neked meg kell érteni,hogy nem játszani akar vagy melege van... Várj még vele :)

2014. febr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!