Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Éjjeli pelusról, hogy szoktass...

WBarbara kérdése:

Éjjeli pelusról, hogy szoktassam le? Sziasztok Kisfiam 25 hónaposan egyik napról a másikra napra szobatiszta lett (lakásban) 2x volt csak baleset. Most 28hónapos

Figyelt kérdés

De ha elmegyünk valahová (vásárlás, nagyi… hosszabb program és nem tudunk bárhol pisilni) van pelus, de ahogy bili közelben vagyunk, már kapja is le magáról.

Az alvásnál bajban vagyok! Alvás előtt bili, pelus és alvás. - ébredéskor az az első, hogy vetkőzik és le kell venni a pelust és menni kell a bilire

Az éjjelinél is ugyanaz a menet, csak akkor sok pisi van a pelusban.

Mit csináljak, Ti, hogy szoktattátok le az éjszaki pelusozásról?



2014. jan. 27. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mit iszik este és mennyit? éjjel iszik valamit? mert sokan még alváshoz tejet, tápszert, kakaót, teát itatnak a kicsivel... ha még nálatok is van ilyen, akkor arról kell leszoktatni először... este 6-7 körül vacsi, akkor iszik a vacsihoz, és utána már nincs folyadék... alvás előtt elmenni pisilni, és ezután ha van pár száraz pelus reggelente, csak akkor vedd le róla... vegyél lepedő alá nejlont, hogy az ágy ne ázzon el ha esetleg még ezután is lenne néha néha baleset :)
2014. jan. 27. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem szokot inni éjjel. Vacsi után már nem sokat iszik max 1 pohár összesen.
2014. jan. 27. 17:35
 3/11 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint várjam meg még lesz száraz pelus?

És majd csak akkor próbáljunk pelus nélkül aludni?

2014. jan. 27. 17:42
 4/11 anonim ***** válasza:
Majd ha felebred magatol legalabb 2 heten at arra hogy pisilni kell akkor vedd le rola ejszakara. Mondom ezt ugy hogy konnyu dolgom volt mert nalunk igy tortent..magatol elkezdett ebredezni hogy pisilni kell. Sztem kicsi meg ahhoz hogy le vedd rola..ha o nem erzi almaban akkor nem sok mindent tudsz csinalni.
2014. jan. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy még így is szerencsés vagy, hogy ilyen hamar szobatiszta lett nappalra. Az én lányom csak 3 évesen lett az, de ez is inkább nekünk, mint neki köszönhető, mert levettük róla és kész, elegem volt hogy 3 évesen még mindig pelenkázzam a popókáját. Pár nap alatt tökéletesen át tudott állni, annyira, hogy a nappali alváshoz is egy hét múlva vettük le, de akkor még éjszakára mindig kapott pelust, és bizony ugyanaz volt a helyzet, mint nálatok, hogy hiába keveset ivott, annyira telepisilte a pelust, hogy szinte leszakadt róla reggelre, de ezt csak azóta produkálta, és szerintem azért is, mert ugye nappal nem kapott többet pelust. De úgy, hogyha mentünk valahova, akkor sem. Inkább vittünk bilit, meg váltás ruhát. Neked is ezt javaslom első körben. Ne félj nappalra elhagyni teljesen a pelust, én is tartottam tőle, de igaza volt anyósomnak (ő javasolta), hogy ez csak megkavarja a gyereket, hogy egyszer van pelus, egyszer nincs. Nem mondom, hogy nem volt baleset, amikor elvoltunk egyszer (tescoban pisilt be, de akkor is szólt, uh. végül is csak egy kicsi becsorgott, kirohantunk a wc-re és a többi odament, és ez 4 nappal a pelenkalevétel után volt csak, uh. viszonylag friss volt a pelenkanélküliség), viszont azóta eltelt egy hónap, és olyan nagyot fejlődött, hogy egyik napról a másikra elkezdett száraz pelussal ébredni, vagy szólt az éjszaka közepén, ha pisilnie kellett, akkor le a pelus, pisi, visszaöltözés, alvás. NA akkor hagytuk el a pelust örökre, és ez pont 1 hónappal a nappali pelenka elhagyás után volt. Csak egyszer pisilt be éjszaka, de akkor beteg is volt, de amúgy mindig szól. Sztem pont az éjszakai szobatisztaság olyan, amit nem lehet siettetni. Rengeteg ideje van még, első lépésként nappalra hagyjátok el teljesen.
2014. jan. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ma reggel megbeszéltük,hogy a du. alváshoz sem veszünk fel pelusz és, hogy mivel ilyen nagyfiú már lehet neki is a nagy wc-be menni(ennek nagyon örült,5kb percenkét( de nem pisilt) vitte a fellépőjét,hogy pisi és kézmosás-olyan volt mint amikor először biliztünk)

alvás előtt pisi,kaki a nagy wc-be,majd alvás.

2óra alvás után szárazan ébredtünk(pelus nélkül)annyira vidám volt,hogy apát hívta is

Pedus nincs juhhé! Nagy Levi.

2014. jan. 28. 15:41
 7/11 anonim ***** válasza:

Pedus néni juhhé nagy levi???

Mivan? Nem tudod értelmesen mondani/írni?

2014. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Bunkó!!

2éves múlt a gyerek.(amúgy ezt mondta a telefonba,ezért írtam)

Nincs más dolgod,csak kritizálni?

2014. jan. 30. 16:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Ne is foglalkozz vele kedves kérdező érthető volt amit írtál én értettem.
2014. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszi
2014. febr. 2. 18:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!