Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Hogyan lehet éjszaka is...

Sz.Daniella kérdése:

Hogyan lehet éjszaka is szobatiszta a kisfiam?

Figyelt kérdés
4 és fél éves is elmúlt,és még mindig bepisil éjszaka.Este lefekvés előtt nem iszunk másfél órával,de sajnos nem sikerül az éjszakai szobatisztaság.
2014. jan. 4. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy szervi oka van. Van egy bizonyos hormon - bocsánat, nem tudom a nevét -, ami felelős az éjszakai szobatisztaság kialakulásáért, de némelyik gyereknél ez nem kezd el termelődni. Ismerős kislány így volt vele, 5 évesen még mindig pelenkás volt éjjelre, mert minden áldott éjszaka bepisilt. Elvitték nefrológushoz, kapott egy orrspray-t, és néhány hét alatt rendeződött a probléma.
2014. jan. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy megérik rá és minden szervi dolog adott hozzá.

Bár az sem mindegy, hogy mennyi idősen lett nappalra szobatiszta. Mert ha nem olyan rég, akkor azért az éjszakai szobatisztaság is van, hogy kb. 1 évvel követi csak a nappalit.

De 4 és fél évesen én úgy gondolom, hogy bőven idegrendszerileg már érett lenne rá.

Szerintem vizsgáltassátok ki az okát, hogy miért nem az.

2014. jan. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Másfél éve nappal szobatiszta,még a délutáni alvásnál is.De sajnos(csak nem akartam írni)2 hónapja elhunyt az édesapja,és én arra gondolok, hogy lehet ez is az oka.
2014. jan. 4. 12:16
 4/8 A kérdező kommentje:
Talán jobb ha még időt adok neki,hallottam, hogy 5 -5fél éves korig, főleg a fiúknál ez még nem olyan nagy baj.
2014. jan. 4. 12:20
 5/8 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam a 2 éves szülinapja után szoba tiszta lett, ugyanakkor éjjelre is. Először el sem akartam hinni, hogy ez ilyen egyszerű. A kisebb most 3 és fél éves, nappalra kb 1 éve szobatiszta, éjjel viszont nehezebb a dolog. Sokáig tele pelenkával ébredt. Elég sokat iszik, azt nem tartom jó ötletnek, hogy ne adjak neki este inni, inkább lefekvés előtt többször elküldöm pisilni, közvetlen lefekvés előtt is. Most már többször ébred szárazan, de azért vannak balesetek. Nem ébred fel ha pisilnie kell.
2014. jan. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát lehet lelki oka is.
2014. jan. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha nem visszaesésről van szó, hanem előtte sem volt éjszakára sem szobatiszta, akkor szerintem a lelki okának ehhez nem sok köze van. Ha egyébként már alakult volna az éjszakai szobatisztaság, csak a sajnálatos eset után visszaesés lett volna, akkor lehetne azt mondani, hogy talán ahhoz van köze. De így, ha előtte sem alakult a dolog, akkor ezt inkább ki kéne vizsgáltatni szerintem.
2014. jan. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gyerekorvos, védőnő mit mondd? Nálunk is ez a helyzet, nemsokára 5 éves lesz a lányom. Nyár óta nem használunk pelenkát, de keltenem kell éjjel, különben bepisil. 3 órával elalvás után ébresztem, van mikor így is becsurog. Arra sem ébredne fel, ha reggelig feküdne a pisiben, tehát nem tudom én sem mikorra várhatom, hogy szóljon ha pisilni kell. Nálunk a védőnő "türelmes" ezen a téren, mindig azt mondja, 6 éves korra kell legkésőbb rendeződnie.
2014. jan. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!