Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam bő fél évvel ezelőtt,...

Kisfiam bő fél évvel ezelőtt, két és fél évesen egy hónap alatt a saját tempójában, szabad akaratából lett éjjel-nappal szobatiszta. Ami most van, azt mire véljem, hogy reagáljam le? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Kb két hete minden nap előfordul legalább egyszer, hogy bepisil vagy egy kicsit bekakil. látszik rajta, hogy kell neki vmit, de a végsőkig húzza a dolgot, így általában a WC mellé pisil. Eddig csak esténként, itthon csinálta ezt, gyanítom, hogy nem kis szándékossággal, bár az okát nem tudom. ma már a bölcsiben is ez történt. mitől lehet ez? hogyan reagáljam le? egyre kiakasztóbb a dolog :-( pláne, hogy utána ő is kiakad és visít meg ismételgeti, hogy bocsánat anya bocsánat. valahogy nem sikerül szó nélkül hagynom, de mintha nem is hallaná, amit mondok neki. tudok valamit tenni ellene, avyg várjam meg, míg elmúlik
2014. jan. 16. 22:10
 1/4 kíváncsicska ***** válasza:
Mikor kezdte a bölcsit?Mert nekünk a bölcsiben azt mondták a gondozók, hogy ha a gyerek szobatiszta is lesz mire bölcsibe megy 90% visszaesik.Új környezet, új élmények és minden körülmény új.Ez nem végleges, de egy ideig ez előfordulhat.
2014. jan. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mar tavaly is bolcsis volt
2014. jan. 17. 06:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Kisfiam egy évvel a stabil szobatisztaság után kezdte ugyanezt. Egyre többször pisilt be. Végigzongoráztam mindent vele, semmi nem segített. 10 hónap volt, mire úgy-ahogy megoldódott (addigra elmúlt 4 éves). Vért izzadtam, hogy meg tudjam állni szó nélkül, de hidd el, semmi nem segít, csak az, ha nem veszel tudomást róla. Elmondtam neki, hogy ez az ő ügye, nagy fiú már, de legközelebb próbálja már wc-be intézni. Kapott tiszta ruhát és átöltözött. Én pedig magamban őrjöngtem és azon gondolkodtam folyamatosan, hogy mit rontottam el. Ő is már egy éve csanába járt, a kistestvére másfél éves volt, ő sem volt már újdonság, ráadásul én is felfedezni véltem némi szándékosságot.

Kitartás, egyszer vége lesz, próbálj nyugodt maradni!

2014. jan. 17. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igyekszem :-(
2014. jan. 17. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!