Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Gyermeketek mikor ült először...

Gyermeketek mikor ült először a bilire?

Figyelt kérdés
Mikor szoktattátok rá, és hogyan?
2014. febr. 3. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
A hogyan része engem is érdekelne, ugyanis nagyon ( borzasztóan) el vagyunk késve :'(
2014. febr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Majd megérik a gyerek rá. Ha érdeklődik már az iránt, hogy mi mit csinálunk a Wc-n, akkor lehet néha ráültetni a bilire. De nem szabad kényszeríteni, ha nem akarja.

Az én lányommal harcot vívtam, mert már mindenki a környezetünkben szobatiszta volt ilyen idősen, piszkált mindenki, hogy nahát, még pelust hord a lány? És már bánom, hogy annyit nyaggattam. (megjegyzem, semmit nem értem el nála, ő addig végezte a dolgát a pelenkába, amíg óhajtotta) 2 és fél évesen levettük a pelust róla, utána szólt, hogy ha pisilni-kakilni kellett, de kakilni még 3 éves kora után is jó ideig pelenkába volt csak hajlandó. Persze becsúszott egyszer-kétszer azóta is a bugyiba a dolog, de szerintem egy kezemen meg tudom számolni, hányszor. És kivel nem fordul elő gyerekkorban?

Ranschburg Jenő könyvét olvastam a szobatisztaságról, érdemes belenézni. Pszichológiai rendellenességek gyermekkorban, ez a címe. Sok mindenben megnyugtatott, amiről mindenki azt mondta, hogy nem normális viselkedés, és azóta ki is nőtte a lányom. Többek között az erőszakos biliztetésről is szól.

2014. febr. 3. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy éves kora után meséltem arról mit kell csinálni a wc-be. Közösen vettük meg a wc-szűkítőt. Kezdetben csak játszott vele. Néha akart ráülni néha nem. Nem erőltettem a dolgot. Aztán arra tértem rá,hogy szóljon,ha bekakilt bepisélt. Amikor szólt megdicsértem. A kakit meg is mutattam neki párszor. Közben meséltem a klotyó manóról aki a pisit és a kakit szereti és alig várja,hogy megkapja a tiédet. Két éves kora körül ült rendszeresebben wc-re. Amikor belepisilt nagyon megdicsértük, hogy milyen ügyes volt stb. Aztán volt egy hosszabb visszua esés mert én terhrs lettem. Akkor nem is erőltettem. Persze amesét folyamatosan mondtam amikor volt kedve ráült akkor pár másodpercre felült és már ment is. Aztán az áttörés novemberben történt amikor ő maga nem kérte a pelust a3 éves szülinapja után. Azóta napközben egy kezemen megtudom számolni mennyi baleset volt. És most már egy hete éjszakára sem kéri a pelust. Nagyon ügyes szól amikor pisilni kell. Most dicséret falat csináltam neki a wc-be és amikor pisilne kakilna akkor kap egy szívecskét. 10 db után egy matricát. Az az igazság,hogy amióta éjszakára sem kéri a pelust székrekedése van. Nem tudom ezt hogy fogom megoldani. Lényeg a lényeg hogy ha elmúlt egy éves a gyerek askkor lehet a wc-s dolgokról beszélni neki de ez még nem garancia,hogy korán szoba tiszta is lesz. Mert ehez meg kell érnie a gyereknek. Elsőnek felismerni,hogy berpisilt és bekakilt azt jelezni, asztán amikor már előre érzi,hogy kell neki de ez még becsduroghat mert meg kell tanulnia tartani is. Na akkor rá is kell ültetni, hogy össze tudja majd kapcsolni a dolgot. Nem hittem el,hogy tényleg egyik napról a másikra szoba tiszta lesz de tényleg így lett. Amióta hallgattam rá,hogy mikortól nem kell neki pelus azóta nem csurog be és nincs baleset.
2014. febr. 7. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kislányom májusi,április 19-én(23hósan) szólt reggel,h nem kell pelus.Mondtam neki,jó,de akkor a bilibe kell pisilni(addig csak dísznek volt,nem érdekelte).Ráült a bilire és pisilt.Szóval én nem szoktattam rá,ő érett meg a dologra.Nyárra szoba és ágytiszta lett.
2014. febr. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem szoktatás kérdése alapvetően (csak kicsit játszik szerepet), hanem idegrendszeri érettség függvénye! Ezt minden aggódó anyukának meg kellene értenie!!! Koraszülöttek, betegesek, idegrendszeri és egyéb problémával küszködő gyerekek később lesznek szobatiszták. Az én kislányom epilepsziás 3 hetes kora óta és most lett meg a nappali szobatisztaság: 3 éves és 1 hónapos! Anyósom meg folyton dicsekedett nekem, hogy a férjem annak idején már 1 évesen szobatiszta lett. Ilyenkor ki tudtam volna zavarni a házból!!!
2014. febr. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!