Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit tegyek? Éjszakára szobatis...

Mit tegyek? Éjszakára szobatiszta lett, aztán mégse.

Figyelt kérdés
Kb. 2,5 hónapja vettük le a lányomról éjjelre a pelust, éppen 3 éves kora előtt. Már hetek óta száraz pelussal ébredt. Így ment ez 2 hétig baleset nélkül. Aztán, oké, lettek balesetek, mert ez hozzá tartozik. De most ott tartunk, hogy minden éjjel kelek ágyat húzni, gyereket rendbe tenni, minden reggel mosom az egész ágy tartalmát: lepedő, ágyneműhuzat, alvós állatok. Ki vagyok merülve, keményen dolgozom, minden éjjel kelni kell hozzá, minden nap megy a mosógép munka előtt, teljesen el vagyok keseredve. Hiába ígéri meg minden este, hogy szól, sosem ébred fel rá, csak arra hogy bepisilt megint. Csak akkor nincs baleset, ha a férjem időben kel fel éjjel és megpisilteti. Mit tegyek?
2014. máj. 3. 06:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Azert egy 3 eves gyerekkel megígértetni, hogy nem pisil be es elvárni, hogy tartsa is az ígéretet kicsit erős.....

Tessék felkelni es kivinni a mosdóba. Lefekvés elott szinten mosdó es nem kell inni adni neki.

2014. máj. 3. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

3/2 pipa. Nem iszik és pisil lefekvés előtt.

Jó akkor majd azt mondom neki, hogy nyugodtan pisilj be. Miért baj az, ha este elmondom neki h próbáljon szólni, ő meg megígéri? Talán ne beszélgessek vele erről?

2014. máj. 3. 07:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben add vissza rá a pelenkát! Ő hogy viszonyul ehhez? Szeretne már pelus nélkül?

A szabályozást: érzem, hogy pisilnem kell, és erre fel kell magam költenem, és nem azt álmodni, hogy ülök a wc-n, és engedhetem... meg kell tanulni. A kislányodnál ez még nem alakult ki.Ez nem ígéret, hanem tudatosulás dolga.

Én, bár mi is éltünk vele, nem tartom jónak, hogy legmélyebb álmából felkeltik a gyereket, kóvályog ki pisilni, azt sem tudja mit csinál, hol van. Lehet, hogy száraz marad az ágynemű, de nem tanulja meg a szabályozást.

S ha száraz marad a pelus pár napig, akkor ismét próbálkozhatsz.

2014. máj. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha beszélsz vele, de te konkretan azt írtad, megígéri. Hogy lehetne mar ég ígéretet komolyan venni egy ekkora gyerektől?

Mi a gond azzal, ha ebreszted es kiveszed a mosdóba?

2014. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem is kábé így volt. Jó sokat vártunk a szobatisztaság után az ágytisztasággal, de úgy voltam vele, majd ha ő kéri, 4 éves koráig nem próbálkozok. Aztán tényleg ő szólt, vegyük le, én is mondtam neki, hogy csak akkor, ha megígéri, hogy nem pisil be- már hetek óta szárazan ébredt. Nem is pisilt be. Elég jól alakult először, egy-két balesettel. Aztán bumm, mint akit elvágtak, minden éjjel bepisilt. Na ekkor megbeszéltük a kábé 5. este után, hogy visszavesszük egy ideig a pelust. Olyan 2 hónapig megint rajta volt, de aztán megint szárazan ébredt, hát újra levettük. Aztóta nincs visszaesés. Hónapok óta. Van, hogy visszaesnek, csak meg kell nyugtatni, ha bepisil, nem az ő hibája, majd legközelebb sikerül, te nem haragszol. (Este azt hitte, hogy bepisilt, sírt, kivittem, pisilt, de megnéztem, nem volt pisis se az ágy, se a pizsi. Néha azt hiszi, hogy bepöttyent, pedig nem is:D Olyankor tiszta bugyit kell ráadnom, mert azt képzeli, hogy pisis lett:D)
2014. máj. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
És igen, az éjszakai szobatisztaságot nappal kell előkészíteni. Ha érzi, hogy kell, menjen a vécére! Ne tartogassa, odázza el, tekergeti magát, de még mindig nem akar menni. A szabályozás tanulását nappal jobban tudja érzékelni, érezni.
2014. máj. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Add vissza rá a pelust. Várj 1-2 hónapot és próbáld újra.


Kislányom 3 év 4 hónapos volt, mikor éjjelre levettem róla a pelust. Kb. 2 hétig kérdezgettem éjjel, utána ráhagytam, mikor kel. Másfél hónap után kibírta az éjszakát úgy, hogy este 9 körül pisil és reggel 3/4 6 kor pisil újra. Ha minden éjjel bepisil, akkor még nem érett rá.

2014. máj. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Csak tényleg azt nem értem, hogy hetekig száraz volt a pelus, és 2 hétig kibírta éjjel kelés nélkül. Tehát tudja tartani. Aztán jött, hogy heti 1× bepisilt, sűrűsödtek a balesetek és már mindennapos. Én is azt akartam h ne kelljen kelteni éjjel, hanem tanulja meg kibírni, ami kapásból ment is. Nappal semmi gond nincs vele, régóta szobatiszta, ha kell elmegy magától wc-re.

Nincs bajom az éjszakai pisiltetéssel, bár ezt a férjem intézi, mert nekem nem kell éjjel kimennem, én alszok végig. A férjemnek kell folyton kimennie, ami jó, mert akkor ő megpisilteti álmában. Viszont ha ő is elalszik, mert nem kell neki, akkor bepisil a gyerek.

Akkor vagy visszaadom rá a pelenkát, vagy éjszakai ébresztőt kell állítani, hogy biztos ne aludjunk el és pisiltessük meg.

Ő eddig nem akarta visszavenni a pelenkát, kvázi "megígérte" h nem pisil be, csak ne kelljen felvennie. De ma azt mondta h felveszi...

2014. máj. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!