Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mikorra lesz ebből szobatiszta...

Mikorra lesz ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kislányom szeptemberben már három éves lesz, és sehogy sem haladunk ezen a téren egyről a kettőre.

Tudom, hogy majd akkor, ha megérik rá, majd szobatiszta lesz, meg minden, de nála még csak hajlandóságot sem látok arra, hogy a pisit, ne adj úristen a kakit a megfelelő helyen engedje el.

Tudom, hogy nem szabad erőltetni, nem is teszem, de egy kicsit azért már kezdek aggódni, mert három és fél hónap, és menne óvodába, de így nem fog. :(


Hetek óta azt csináljuk, hogy időnként szól, hogy ne pelenkát adjak neki, hanem rendes kisbugyit. Fel is veszi, tetszik is neki, illeg-billeg benne, majd belecsorgat, és kéri, hogy inkább vegyük vissza a pelenkát. Én szó nélkül visszaadom rá.

Néha próbálom kérni, hogy üljön rá a bilire, vagy a wc-re (lépcsős szűkítővel), csak úgy, de az úristennek sem hajlandó.

Ma is, kéri a kisbugyit. egyszer csak látom rajta, hogy pisilnie kell, kérdezem, hogí kell-e. Mondja, hogy igen. Futunk a wc felé, hogy odaérjünk, közben kérdezem, hogy a bilit kéri, vagy a wc-be szeretne pisilni? Erre nagyon elkezd sírni, hogy sehová, meg nem is kell pisilni. Mondom, nem baj, azért próbáljon meg ráülni, hátha... De nem, nem és nem, ordít, hogy ő bizony nem ül rá. Megmerevedik a lába, és az úristennek sem hajlandó ráülni. Hozzá teszem, hogy erőltetve soha nem volt, csak mostanában próbálom rábeszélni, hogy talán próbáljuk meg. De nem.

Szóval, azt mondta, hogy nem is kell pisilnie. Visszamegyünk a szobába, egy fél perc múlva pisis a szőnyeg... :(


2014. máj. 20. 17:05
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Még azt akartam írni, hogy nem, nem korholtam meg érte, csak annyit mondtam neki, tök nyugodtan, természetesen, hogy "ezt a wc-be kellett volna, mint ahogy a nagylányok szokták, de semmi baj nem történt. Visszavesszük a pelenkát, jó?"
2014. máj. 20. 17:16
 2/14 anonim ***** válasza:

Először is a 3,5 hónap még nagyon sok idő! Ha szobatiszták lesznek, ahhoz nem kell ennyi, az egyik napról a másikra történik. Nem kell aggódnod az idő miatt. Én a helyedben most hanyagolnám a témát, 1-2 hétig. Majd ha jön a kánikula, felszedném a szőnyegeket és jöhet a kis bugyi, persze, ha a lányod is akarja. Viszont az fontos, hogy ha egyszer levettétek a pelust, már ne add vissza. A bilit továbbra is hagyd elől, de ne a wc-ben legyen, hanem ott, ahol Ti is a legtöbbet mozogtok egész nap, pl a nagyszobában. Legyen csak szem előtt, hátha ráül, játszik vele, ráteszi a babát. Nem kell egyszerre 2 dologgal kezdeni. Ha végre biliztek, nem használjátok a szűkítőt is. Ne kérdezd, hogy mit szeretne használni, mert csak elbizonytalanítod. Bili van, azt használja. Ha már jól megy a bilizés, ismerkedhet a szűkítővel. Főleg, hogy lépcsős! Akkora szerkezet, nem csoda, ha megrémül tőle. :)

De persze ha a lánykádnak jobban tetszik a szűkítős megoldás, használja azt, de akkor meg nem kell a bili.

Szóval ne izgulj az idő miatt. A fiam egy reggel azt mondta, hogy a bilibe kakil. Megtette. Azóta nincs pelusa. Az elején becsorgott a bugyiba a pisi, aztán csak egy pötty lett a kisgatyába, aztán már az sem. Azt is meg kell tanulniuk, hogyan kell visszatartani, míg elérnek a bilire. Ez is idő. De ez ne vegye majd a kedved és nehogy visszaadd a pelust! :)

Ja, és ha sikerül valami majd a bilibe, annak nagyon örüljetek, tapsoljátok meg! :)

Sok sikert és nyugi!

2014. máj. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megoldást nem tudok, de az én lányom is szeptember végén lesz 3 éves, és mi is itt tartunk a szobatisztasággal. Azt látom, hogy még nem is érzi, hogy mikor kell neki. Engem is nagyon zavar, erőltetni sem akarom, de mindig átfut az agyamon, hogy a nővére ilyen idősen már éjszakára is ágytiszta volt. Remélem valaki ír valami okosat.
2014. máj. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Hagyd még, saját tapasztalatból mondom, hogy hidd el, még az a pár hónap is elég hozzá.:)

Tavaly májusban mentem ugye beíratni a fiamat az oviba, aki szeptemberbe töltötte be hó végén tavaly a 3-at. És köze nem volt a dolgoknak a szobatisztasághoz. Még mondtam is az óvónőnek, hogy nem tudom mi lesz, mert egyszerűen nem érett még meg rá. Ő mondta, hogy nyugodjak meg, szeptember még nem itt van, itt lesz a nyár, bármi történhet, de ha mégsem lesz az, majd beszélgetünk a dologról, hogy mi legyen, hogy legyen.

Tehát tavaly májusban még nem volt szobatiszta a fiam, 1 hónap múlva, azaz júniusban viszont egyik napról a másikra az lett. És rá 1 hónapra, vagyis júliusra éjszakára is.:)

Szóval még nem vagytok mindig elkésve semmivel.:)

Én azt látom egyébként, hogy a lányod ahelyett, hogy becsurgatott volna egyből, amikor is láttad rajta, hogy pisilnie kell, de ő még tartotta és inkább bili, illetve wc elkerülő hadműveletet hajtott végre, hogy már igen csak éréshez közeli állapotban vagytok. Amelyik gyerek egyáltalán nem ért meg rá, az nem tartogatja, az helyben összepisili magát. Szóval türelem, meglesz itt nyáron az eredmény!:)

Kitartást!:)

2014. máj. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Én hanyagolnám pár hétig a pisilést, visszaadnám a pelust és nem adnék bugyit ha kéri, akkor sem. Tényleg pár nap alatt szobatiszta lesz. Azt is számold bele, hogy ha az oviban is alszik, napközben alvásnál sem lehet pelenka. Válasszon ő magának bilit, amit hagyjatok elöl.


Kislányom 2,5 éves múlt, mikor 2-3 nap alatt szobatiszta lett nappalra, alváshoz csak 3 évesen, júliusban.

2014. máj. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet tul szigoru vagyok, de en sem adnek neki bugyit. Majd ha eltelik par nap, hogy szaraz marad teljesen, akkor atbeszelhetjuk;)


A masik ami eszembe jutott, hogy ne kerdezd, hanem mondd neki. Foleg ha latod rajta, hogy tuti pisilni kell. Mondd, hogy megyunk es raulunk a wc-re!


Esetleg a bugyival motivalni? MAsnak a matrica, nektek a bugyi lenne a dij. 1 nap szarazon maradas es bugyi. Lehet tobb napot meg nem lenne kepes felfogni, de egy nap is jo az elejen!

2014. máj. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Jo olvasni hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetbe. Szeptemberbe ovi, novemberbe lesz 3 éves. Ha jo kedve van, pisil a wc-be, kb. havonta egyszer.... Elöre félek hogy nem tud majd igy oviba menni. Én is abba bizom, hogy nyáron majd sikerül
2014. máj. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet.Augusztusban lesz 3éves a lányom,szeptemberbe ovi és hiába csinálok bármit egyszerűen nem akar sem a wc-be,sem a bilibe pisilni.ha már megemlítem neki ordítva fut el.nem tudom hogy mi tévő legyek.. :-(
2014. máj. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Utolso: :( nyaron pelus le, bugyi fel. Es egy szep napos napon, hatha a lanyod meggondolja magat ;)
2014. máj. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. A kérdésem kiírása óta annyi előrelépés történt, hogy most már pár napja hajlandó ráülni a wc szűkítőre csupasz popsival. Ücsörög rajta jó sokáig, de bele produkálni még nem sikerült neki. Azt mondja, hogy fél belepisilni.

Gondolom, ehhez türelem kell, előbb-utóbb majdcsak összejön.

Tegnap is és ma is ott ültünk legalább másfél órát ébredés után (legalább két hete tök száraz a pelenka ébredéskor), olvastam neki mesét, nézhette a telefonon a bogyó és babócát, meg a "bilidalt" vagy százszor, beszélgettünk, de semmi. Pedig gondoltam, hogy hátha megtörik a jég, de nem. Eljöttünk vissza a szobába, felöltöztünk, és hamarosan színültig lett a pelenka pisivel. És akkor szólt (utólag), hogy pisilt, cseréljünk bugyit.


Bizakodó vagyok, mert remélem, hogy közel állunk a szobatisztasághoz, biztató jeleket látok. :)

2014. jún. 5. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!