Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Anyukák, szobatisztasággal...

Anyukák, szobatisztasággal kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kisfiam júliusban lesz 3 éves. Nagyon szorít az idő, vissza kell mennem dolgozni, a kicsit pedig csak ovival tudom/tudnám megoldani. A problémám az lenne, hogy szól, ha pisilnie kell és általánosságban véve balesetek ritkán fordulnak elő. Viszont a kakálás abszolút nem megy. Szól, ha kakál, vagy kakálnia kell, de hiába szaladok a bilivel, nem ér semmit. Vagy elszalad a sarokba és ott végzi el a dolgát, vagy ha mégis nagy nehezen ráültetem a bilire és fél órát is ül rajta, mégsem produkál bele. Egy idő után feláll a biliről, hogy nem kell kakálni, aztán pár perc múlva a kisgatyában landol a "csomag". Próbáltam már elmagyarázni is neki, ígértem már fűt-fát, de valahogy a "nagy" dolog nem akar összejönni. Mit tanácsolnátok számomra? Félek, hogy emiatt nem tudom oviba vinni. Éjszaka még van rajta pelus. Köszönöm előre is a válaszokat.

2014. máj. 13. 23:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A kakilás mindig nehezebb ügy mint a pisilés, a kakaira a gyerekek úgy tekintenek mint ha egy "testrészük" lenne, ragaszkodnak hozzá. Nem tudom a nappali pisilést mikor tanulta meg és hogyan, de ha nem régen akkor ne várj tőle csodát a kakilás terén. Mivel éjszakára még pelenkás így gyanítom, hogy ez a szoba tisztaság még nem annyira megy még tökéletesen, ezért nehéz a kakilás is. Ne sürgessed ezzel a kakilással, mert pont az ellenkezőjét fogod elérni mint szeretnél. Érzi a nyomást ezért még inkább nem nem megy majd a dolog, esetleg még szorulása is lesz. Ameddig sikerül eljutni addig jussatok el, de minden olyan ütembe történjen ahogy a gyermek szeretné, ahogy készen áll rá. Próbálj az óvodával beszélni, hogy ez a problémátok, talán megértőek lesznek. Nálunk is van az óviban gyerek aki pelenkásan került be, aztán 1 hónap múlva szoba tiszta lett mert látta a többieket hogyan kell csinálni és ő is gy akarta, 2 hónap múlva ágy tiszta is lett.
2014. máj. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Én is inkább az őszinteség híve vagyok, csak sokan megijesztenek, hogy ha elmondom akkor nem fogják felvenni oviba, viszont az nagyon nagy probléma lenne, mert hamarosan vissza kell mennem dolgozni. Ilyen nagy munkanélküliségben hatalmas luxusnak tartanám, ha leszámolnék és otthon ülnék emiatt.
2014. máj. 14. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!