Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nagy gond, hogy 25 hónapos...

Nagy gond, hogy 25 hónapos kislányunk még nem igazán érdeklődik a bili iránt?

Figyelt kérdés
Van bilikonyvünk, sokat olvastatja velem, nagyon szereti, a babáit bilizteti, de ő maga nem akar ráülni. Jelzi a pisit és a kakit is, kakit mi dig, pisit akkor, ha épp pelenkázom, vagy pucin rohangál, de ilyenkor pelenkát kér. Nem erőltetettem mondjuk túlzottan, de egyelőre nem jön be neki az ötlet. Nagyon gáz? A nagyik szerint már rég biliznie kéne. A bölcsis csoportban viszont ő a legkisebb, de a 6 kicsi közül csak egy 3 éves kisfiú szobatiszta, a többiek mind pelenkások.
2014. jún. 7. 06:10
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
2 éves volt májusban lányom, ő sem nagyon kíváncsi a bilire. múltkor is pelus nélkül hagytam, és mivel jóideje nem pisilt, fürdés előtt ráültettem de semmi.
2014. jún. 7. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ez problema. Az en fiam 26 honapos, es miatta aggodom, mert soha ra sem ult, fel tole, nem akarja. Vettunk egy profi wc szukitot, hogy hatha inspiralja, hogy mi is wcn ulunk, de orditott, mikir kertuk, hogy uljon ra. Semmi jele a szobatisztasagnak... persze, hogy azt mondjak a nagyik, hogy kene mar... enyem is azt mondja, csakhogy en mar 18 hosan szobatiszta voltam. Akkor masvilah volt meg. 30 eve meg nem volt pampers, legalabbis itt es nem lehetett se babanak, se anyukanak tul kenyrlmes a textilpelus.
2014. jún. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi az a bilikönyv? Két évesen még nem kell feltétlenül szobatisztának lennie. De ha erőlteted, vagy mindig rá akarod beszélni a bili4re, akkor még rosszabb lesz.

Jön a nyár, akkor lehet pucér popsival is, és magától rá ül majd a bilire.

2014. jún. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő válaszotta a Bilikönyvet a könyvesboltban (imádja a könyveket, havonta egyet választhat, akkor épp ezt választotta). Egy tök aranyos mese a bilizésről, és azóta érdeklődik egyáltalán iránta, amióta azt megvettük.
2014. jún. 7. 14:00
 5/6 anonim ***** válasza:
első vagyok, ki volt az az okos aki lepontozott? hadd gratuláljak már neki!
2014. jún. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Esetleg nem próbáltátok még a wc-t? CSak mert az én 25 hónapos kisfiam is ruhában ráült a bilire, megbiliztetett mindenkit, viszont ő csak a wc-be hajlandó pakolni, ahova a nagyok is.


Mi addig jutottunk, hogy a reggeli kakinál már szól és megyünk wc-re. Eleinte minden reggel ráültettem a wc-re amig én készülődtem a fürdőben. Ha jött valami akkor jött, ha nem hát nem. Így rászokott és már ő szól reggel hogy menjünk kakilni, ha látja hogy megyek be készülődni.

Este fürdés előtt szintúgy a pisivel.

Nálunk a bölcsiben is így szoktatják wc-re amúgy, hogy bizonyos momentumok előtt ráültetik. Pl reggeli előtt, ebéd előtt, ha felkelnek délután.

Persze balesetek vannak, de én úgy vettem észre hogy ez így nem erőltetett számára, és szívesen megy wc-re, sőt néha már szól is pisinél is.

2014. jún. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!