Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Fiús anyukák! Hogyan és mikor...

Fiús anyukák! Hogyan és mikor kezdtétek a bilireszoktatást és hogy haladtatok előre?

Figyelt kérdés
Nekem most lesz másfél éves a fiam. Ha bekakil akkor mutatja hogy kaka van és néha a pisit is. Ma este bekakilt a pelusba. Mondom neki, hogy azt a bilibe kell. Odament a bilihez és ráült. Napközben nem nagyon ül meg rajta. Beszélni még nem beszél. Viszont mutogatva mindenre rávezet. Történetekre lennék kíváncsi, hogy kinél hogy alakult. Főleg a legelje.

2014. ápr. 11. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
2 fiam van. 15 hónapos koruktól jelezték, ha bekakiltak, de mindig csak utána szóltak. Gondolom zavarta őket. A nagyobb pont 2 évesen, a kicsi 2 éves és 3-4 hónapos volt mikor szobatiszta lett. A nagyobbik ugyanakkor "ágytiszta" is lett. A kicsinél elhúzódott az éjszakai pelus elhagyás kb 3 éves koráig.
2014. ápr. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kb. itt tartott másfél évesen, néhány alkalommal sikerült is elkapni, hogy bilibe kakiljon, de aztán erről valahogy leszokott. Gondolom, nem igazán tetszett neki, ezért egy idő után nem jelzett. A bilizést élesben 2 éves és pár hónapos korában kezdtük, de nagyon nehezen ment. Normálisan szobatiszta a 3. születésnapja környékén lett, rá pár hónapra éjjelre
2014. ápr. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocsánat elment. Szóval rá pár hónapra éjjelre is elhagytuk a pelust, de kakilni 3,5 éves koráig csak pelenkába volt hajlandó.

Egyébként érdekes, hogy mennyire máshogy alakul a gyerekeknél, a lányom 2 éves, ő AKAR

2014. ápr. 12. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ő akar szobatiszta lenni, mindig kéri, hogy adjak rá bugyit, és hadd pisiljen bilibe, de egyszerűen fizikailag éretlen még a feladatra, a bilibe soha nem pisil bele, a bugyiba pedig kivétel nélkül minden alkalommal. A fiam ennyi idősen, ha ráültettem a bilire, belepisilt simán, csak magától nem szólt.

Elnézést, hogy három részletben ment el a válaszom.

2014. ápr. 12. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két fiam van a nagyobbik kb 15 hónapos kora óta reggel wc-be kakilt, de csak azért, mert tudtam, hogy reggeli után mindig kakil és ráültettem. Őt meg nem zavarta. Az igazi szobatisztaság 2 éves öt hónapos korában jött, amikor együtt játszott egy szobatiszta kisfiúval. Másnap nem kért pelust. Gyakorlatilag egyik napról a másikra történt a dolog.

Kisebbik fiamnál már aggódtam, hogy nem lesz szobatiszta 3 éves korára, teljesen hidegen hagyta a dolog (Néha ráült a Wc-re kíváncsiságból, de hallani sem akart a pelus levételéről, még akkor sem szólt, amikor bekakilt). Aztán egy vasárnap ő sem kért pelust. Nála nem volt olyan zökkenőmentes, kb egy hétig sok volt a baleset, a második héten még a kaki néha becsúszott. Kb a harmadik hétre lett megbízhatóan szobatiszta.

2014. ápr. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!