Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Kisfiam szeptemberben lesz 3...

Kisfiam szeptemberben lesz 3 és fél éves, oviba megy és még egyáltalán nem szobatiszta, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Május elején értük el, hogy a WC-re ráül, addig arra sem volt hajlandó, üvöltött. (a bilin még inkább) Pár hét után ha jókor ültetem rá, akkor pisil is és nagyon örülünk neki. Kap jutalmat. De kakilni még mindig csak a pelenkába hajlandó, vagy ha kisgatya van rajta, akkor abba. Ha nem adok rá pelenkát, akkor sem szól, ha pisilnie kell, teljesen úgy viselkedik, mint ha lenne rajta pelenka. Nem tudom mit csinálhatnék, erőszakosan nem akarom, nehogy még WC-re ülni se legyen hajlandó, bár délután, mikor mesét szokott nézni, akkor nem tudom rávenni, hogy ráüljön, csak délelőtt. Biztos én rontottam el, hogy nem figyeltem rá kiskorától, nem ültettem a bilire, de most ez van. Hogyan javítsam ki? Szakembert kerestem, de nem tudta már elvállalni. A védőnő csak annyit mond, hogy vegyük le a pelenkát és türelem. De könyörgöm, összepisili az egész házat! Hogyan vegyem rá, hogy szóljon, ha pisilnie vagy kakilnia kell?

2014. jún. 27. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Bölcsis gondozók nem segítenek? Fiam ennyi idős most kezdtük mi is. Pisilni megy már magától. Székletet még nem sikerült prezentàlni a wcbe.
2014. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Itt a nyár,a jó idő, ne adj rá pelust. Ha becsurog vagy bemegy a gatyába...

Esetleg legyen sokat meztelenül pl a kertben, kint kis pancsizás... (ha van kertetek)

Előbb utóbb rájön, hogy nincs tovább pelus.

Nekem ezt tanácsolták a kolléganőim,hogy így tegyek majd ha arra kerül a sor,bár mi még messze vagyunk a szobatisztaságtól most 6 hetes a csöppem.

2014. jún. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nem járunk bölcsibe.

Ami a kisgatya nélküliséget illeti, nem hajlandó csupaszon lenni, ha leveszem a pelenkát kiköveteli magának a gatyát, de még a nadrágot is.

2014. jún. 27. 12:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Még előttetek a nyár,csak most már kicsit légy erélyesebb,ne erőltesd,de már csak alváshoz kapjon pelust.Ha bepisil,kakil ne cseréld e rögtön a ruhát,hadd érezze csak milyen kellemetlen a pisis gatyába egy kicsit.Ha nem lesz szobatiszta szeptemberre akkor viszont beszélni kell az óvónőkkel,mert nem biztos,hogy be fogják venni.
2014. jún. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 lesz a fiam szeptemberben, és 2 hete teljesen magától egyik pillanatról a másikra elhagyta a pelust. Nek volt semmi ordítás vagy bilire ültetés. Ha akart, ráült, ha nem, akkor nem. Viszont mindig jött velünk wc-re. Mindig mondtuk neki, hogy az ovisokat már nem pelusozzák, és nem mehet oviba ha neki még pelus kell, és hogy pedig az ovi milyen nagyon szuper hely, mennyi játék, stb. El is vittük arra többször. És persze ígértem én is a gumicukrot meg csokit, ha bilibe produkál. Mindig bejött. Még akkor is rá akart ülni, ha 5 perccel előtte volt.

Ezzel nem bezzegelni akarok, csak annyit mondani, hogy ha a fejedre állsz, akkor is csak akkor fogja elhagyni a pelust, ha ő akarja.

2014. jún. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Apuka tanítsa meg állva pisilni. Fiam bilire nem volt hajlandó pisilni, állva tetszett neki. Viszont kisgatyába kakilt 4 éves koráig. Aztán egyik napról a másikra a wc-be. A lakás összepisilése kb 2 hétig tartott, pedig 10 percenként kérdezgettem. Ágytiszta pedig kb 5 évesen lett, pedig 3,5 éves korától nem kért éjjelre pelust. kb 2-3 naponta bepisilt. egy ideig keltegettük 11 körül, utána kiakakult hogy felébred ha pisilnie kell
2014. jún. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Idén már be kell venniük az oviba pelusosan is.
2014. jún. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kell,és nem is veszik.Miért kellene?
2014. jún. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!