Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem beszél és nem szobatiszta,...

Nem beszél és nem szobatiszta, lehet ebből még ovi szeptemberben?

Figyelt kérdés
Szeptembertől szeretnék dolgozni menni, fel is vennék az oviba, feltétel, hogy legyen szobatiszta. Februárban volt 2. A férjem szerint ne is reménykedjek, mivel úgysem veszik fel, mert megértetni sem tudja magát. Ha valamit akar, akkor bömböl, meg rángatja a kezemet. Egy-két szót mond csak. Ha megkérdezem, pl. hogy joghurtot akarsz? Akkor mondja, hogy joghurt, de magától nem mondja. Nem értem miért, lehet valahogy segíteni ezen?
2012. máj. 20. 23:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem okt-ben lesz 3, én is beírattam már oviba, szintén van még pelus, csak én értem a beszédjét. A nyarat a szobatisztaságra kell szánni, hamar rászoknak. A beszéd abszolút nem elvárás még ilyen kicsiknél. Bölcsiben is gondolkodhatsz, ott abszolút nem elvárás egyik kritérium sem!
2012. máj. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Csak felig valaszolnek a kerdesedre. Ha februarban volt meg csak 2, akkor miert nem adod inkabb bolcsibe? Majd jovo osztol mehetne oviba. Ha most beveszik az oviba (nem tudom, hogy 3 eves kor alatt felveszik-e), akkor ott 4 evet kell majd lehuznia, mert suliba ugyis csak betoltott 6 evvel mehet legkorabban. A bolcsiben meg se a beszed, se a szobatisztasag nem gond. Lanyom tavaly decemberben volt 2 es nem mehet meg osztol oviba, mert nem lesz meg 3 eves akkor, pedig o mar beszel, max a szobatisztasagot kell megtanulnia.
2012. máj. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

amúgy a 2. válaszolónak igazat adok, bölcsiben jobb helyen lenne, de ezt te tudod.


enyém 2 évesen és 2 hónaposan még nem beszélt csak 15 szót használt és eszembe se jutott, hogy valaha szobatiszta lesz.


most 2éves, 5 hónapos és mondatokban beszél, mondókákat mond el, minden szót tud amit kell, hihetetlenül gyorsan behozta a lemaradását.

szobatisztasággal még kützdünk picit, nincs semmi gond, csak ha nagyon játszik akkor lusta ezért félbehagyni, egyébként szól, ha nem vagyok a közelébe akkor nem is szól csak elintézi majd kiönti :D

2012. máj. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szeptemberig még sok idő van....

Próbáld minél inkább rávenni a beszédre(ne értsd meg mit akar).

Az én fiam januári és tavaly nyáron lett szobatiszta két nap alatt, így 2.5 évesen oviba ment.

2012. máj. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Tényleg,jobb lenne a bölcsi.

De gondolom,csak az ovi jöhet számításba, és valószínűleg minicsoportos lesz.

Beszéd,ha addig nem,ott be fog indulni.

Szobatisztaságra is van időtök,lányom juniusban lesz 3 éves, most kezdtük 2 hete a pelus nélküliséget.

Ne erőltess semmit, mert akkor direkt se fogja csinálni. probáld vonzová tenni a bilit.

2012. máj. 21. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajna nem mindenhol van bölcsi (nálunk sincs)


Az én gyermekem januári, most 2 hete kezdett beszélni, a szobatisztaság alakul. Nyáron le kell róla venni a pelust, és 1-2 hét és szobatiszta lesz nappalra. Nálunk alváshoz adnak az oviban pelenkát, ha a gyerek még esetleg bepisil álmában. Szerintem kérdezz rá az oviban nyugodtan. Engem is megnyugtattak, hogy nem lesz gond.

Az első gyermekem is így ment oviba, augusztus közepén lett szobatiszta, ő márciusi születésű.

2012. máj. 21. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nálunk nincs bölcsi. Pont ezért már felveszik 2,5 évesen, kritérium, hogy legyen szobatiszta. Alváshoz is. A beszédet valóban nem mondták, hogy feltétel lenne, csak én aggódom, hogy hogyan érteti majd meg magát. Itthon is egész nap megy a hiszti, mert nem tudom mit akar.
2012. máj. 21. 08:38
 8/9 A kérdező kommentje:
Egyébként a biliről hallani sem akar. A wc-re néha ráül, de még semmi eredmény.
2012. máj. 21. 08:41
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem még éretlen az ovira a pici, nem egyformák a gyerekek. Az is igaz, hogy szeptemberig még azért sok idő van, nagyon szépen megindulhat a beszédfejlődése. Lányomnak először alváshoz kellett pelus miután nap közben szólt, mire lekerült a pelus alváshoz nappal eltelt pár hónap.
2012. máj. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!