Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mennyi idő után érdemes...

Mennyi idő után érdemes feladni a próbálkozást?

Figyelt kérdés

Kislányom márciusban múlt 2 éves. Nagyon nem szeretném erőltetni nála a szobatisztaságot (a nagyobbik gyerekemmel ezzel eléggé megjártam), de bizonyos jelekből úgy tűnik, mintha érett lenne rá: gyakran kéri, hogy bugyit adjak rá, szívesen elüldögél a vécén csak úgy, zavarja a pisis pelus, kakilás előtt szól. Viszont ha bugyiban van, akkor is nagyon ritkán szól, ha pisilnie kell, ha mégis szól, akkor sem hajlandó a bilibe/vécébe intézni, hanem mellé, a kaki is csak a pelusba megy, ha megpróbálom olyankor a vécére ültetni, visít. Ma is bugyit kért, persze bepisilt.

Ilyen körülmények között mit javasoltok? Mennyire legyek kitartó? Hány nap folyamatos bepisilés után adjam rá vissza végleg a pelust?

Teljesen tanácstalan vagyok, nagyon nem szeretném vele is elrontani...


2014. júl. 1. 10:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Kisfiam is ennyi idős. :) Nálunk az van, hogy nem szól ha pisilni kell de bizonyos időnként ráültetem, akkor belepisil. Kakinál akkor szól mikor már szinte folyamatban van a dolog, így sokszor mire elérünk a biliig már benne van a bugyiban. De nem adom fel. Így hogy időnként ráültetem a bilire, így nem is szokott bepisilni sem már. Igaz előre nem szól, de látom rajta hogy fogdossa a kukacát akkor kell pisilni. Azért sűrűn kérdezgetem hogy ekll e pisilni amire szinte mindig az a válasza: dehogyis! :) Majdcsak alakul
2014. júl. 1. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én is így csináltam a nagyobbik gyerenkél, aminek az lett a vége, hogy 3 éves koráig soha nem szólt, ha pisilnie kellett, tehát vagy elcsíptem időben, vagy bepisilt, a kakit meg 3,5 éves koráig csak pelusba intézte... Ettől szeretném most megkímélni magunkat, és kivárni, amíg tényleg megérett rá, de nagyon nehéz eldönteni, hogy mikor következik ez tényleg be.
2014. júl. 1. 15:18
 3/3 anonim válasza:
Szerintem a nagy tesó sokat segíthet! Ha a kicsi látja, hogy a nagy wc-re megy, akkor előbb-utóbb Ő is "utánozza" majd.
2014. júl. 1. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!