Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyermeke nappalra teljesen szobatiszta, de éjszakára még nem?

Figyelt kérdés

A lányom 3 éves lesz jövőhéten. Október óta nappalra szobatiszta. Szinte egyik napról a másikra ment ez nála, egy balesete sem volt azóta.


Viszont estére nem lehet letenni pelenka nélkül.


Próbáltam már, hogy nem kap inni 6 óra után, de akkor is "előkerített" a testében folyadékot és bepisilt.

Hiába van ott az ágya mellett a bili, nem ébred fel, hogy kell neki.

Napközben simán kiszolgálja magát a délutáni alvás közben és alszik tovább.

Éjszaka is keltettük már fel, de hiába pisilt, hajnalban megint baleset volt.

Reggel meg, amint ráül a bilire, mintha a Dunát inná meg éjszaka .. :))))


A védőnő szerint teljesen normális, ráér akár 5 évesen is éjszakára sz.tiszta lenni.

De szerintem, azért már valahogy kellene afelé haladnunk, hogy estére se kelljen pelenka.

Nem a pelenka árával van problémám, mert 1 zacskóval több az 5 hónapos húga mellett nem oszt, nem szoroz.. csak fura, hogy más gyerkőc egyszerre lesz nappalra és éjszakára is sz.tiszta.


Vagy túl mélyen aludna ?! Ennyire?!


2014. júl. 11. 13:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi is igy voltunk, kb 3 eves koratol a kisfiamnak. nappal szinte teljesen szobatiszta volt, csak a kakihoz kert! pelust, es csak itthon volt hajladno k..lni. szinte egyik naprol a masikra lett „felszobatiszta” , az oviban soha nem volt szinte semmi baleset. De ejszakara mindig kellet a pelus es tele is volt reggelre... sokat paraztam rajta, h mi lesz, szegeny gyerek, biztos vmi pszihes zavara va, stb... a negyedik szulinapja elott 3-4 honappal szinte egyik naprol a amsikra elhagytuk a pelust... egyszeruen egyszer elfelejtettem raadni, meg az utoban bealud este jottunk valahonnan es ugy tettem le aludni... es reggel nem volt pisis. Aztan egyszercsak modta, hogy a wc-be szeretne kakilni, nem pelusba, mert o mar nagyfiu... alig hittem a fulemnek . Nem gorcsoltem ra egy ido utan, nem foglalkoztam a tanacsadokkl, csak beszelgettem vele, (nem gorcsosen) es naponta egyszer elmondtam neki, hogy o mar nagyfiu, nem kell mar az a pelus... szeritnem igy latatlanban , minden okes nalatok, es azt olvastam, h meg boven normalis, h ejszaka bepisil es pelusos. Mi majdnem egy evig voltunk igy! Semmi para 
2014. júl. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A lányom szerencsére a kakit is a bilibe végzi. Most a hetekben szokott rá a wc-re. A bilit alig használja már.


Volt, hogy mondta: nem kell estére pelus. Nem adtam rá.. pár óra múlva üvöltve kelt, mert bepisilt.

Szóval hajlandóságot mutat, csak egyszerűen elakadunk a folyamatban. :/

2014. júl. 11. 14:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia, mi is így vagyunk, a lányom már 3,5 éves, lassan egy éve szobatiszta, de éjszakára még mindig nem.

Én sem vagyok nyugodt, bár a védőnő engem is megnyugtatott, de van két nagyobb fiam, akiknél tényleg úgy volt, hogy szinte egyszerre alakult a dolog, és 3 éves koruk előtt teljesen szobatiszták lettek.

Próbáltam én is, hogy éjszaka felkeltem, de nem elég, mert többször is pisil, ha éjfél körül megpisiltetem, akkor hajnalban is pisil. Amikor nem adtam rá pelenkát és az éjszaka folyamán nézegettem, gyakorlatilag egy éjszaka alatt háromszor is bepisi úgy, hogy észre sem veszi, alszik tovább nyugodtan, háromszor öltöztettem át. Ha felébresztem hogy menjünk pisilni nincs magánál, azt sem tudja, hol van, így kénytelen vagyok várni még, mert úgy látszik nem elég érett erre.

2014. júl. 11. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 4 éves múlt. 1,5 éve szobatiszta nappalra,de úgy hogy egyetlen egy baleset nem volt ,sem itthon se maz oviban. Ennke ellenére éjszakára még kell. ÉN azt olvastam, hogy egy hormon szabályozza az éjszakai pisit, vagyis éjszaka "besűrűsödik" és ezért nem emgyünk annyit mint nappal. Múltkor a lányom is kérte, hogy bugyiban aludjon, viszont 1 órakkor már derékig pisis volt, arra sem kelt fel, hogy átöltöztettem és levettem a lepedőt. Azt tavaly próbáltuk, hogy 1 kor felkeltettem pisilt és akkor nem is volt gond reggelig, de nehezen tudtam felébreszteni, másrészt ez megint nem éjszakai szobatisztaág, mert én befolyásolom, nem ő magától kell. Nekem is azt mondta a doki, hogy 5 éves korig normális, addig még van majdnem 1 évünk és hátha alakul a dolog.
2014. júl. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!