Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mi az igaz az éjszakai szobati...

Mi az igaz az éjszakai szobatisztaságról?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy nem szabad éjjel felkelteni, hisz arra akarjuk szoktatni, hogy ne pisiljen éjjel. Máshol meg azt olvasom, hogy mindig ugyanabban az időben kell felébreszteni pisilni! Most akkor felkeltsem vagy ne?
2014. aug. 1. 08:00
 1/7 anonim válasza:
Hány éves a gyerek, az is fontos!De szerintem ne keltsd fel!
2014. aug. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Sose keltettem fel,hiszen valóban az a cél,hogy aludja át az éjszakát pisilés nélkül vagy ha kell,akkor keljen fel az ingerre és szóljon.Ameddig reggel pisis pelussal kelt addig adtam rá,egy időben mikor már reggel megbízhatóan szobatiszta volt este úgy adtam rá a pelust,hogy:"adok rád,de ha tudsz ne pisilj bele,hanem szólj és pisilünk a wc-be" Mikor már vagy 2 hete totál száraz pelussal kelt,nem adtam rá többet.1 éve ágytiszta,sose ébresztettem,kb két-három baleset volt csak.
2014. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha kelted, akkor te írányítod és nem ő, így ez ne mszobatisztaság szerintem.
2014. aug. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha már egy ideje stabilan száraz pelenkával ébred reggel, akkor tegyél a lepedője alá gumis lepedőt vagy matracvédőt és vedd le róla a pelenkát. Általában baleset nélkül nem lehet megúszni. De ne keltegesd éjjel szerintem, mert azt szokja meg.

Igazából nehéz egy kicsit, de a szülőnek kell türelmesnek lennie. Nekem fiam 3évesen lett szobatiszta, pedig már komolyan azt hittem, sosem lesz az. Viszont úgy, hogy 1nappal a 3. éves szülinapja előtt szólt, hogy kakilni kell, és belekakilt a bilibe és másnaptól éjjel-nappal elfejeltettük a pelenkát. 2x pisilt be összesen éjszaka, az sem rögtön a pelenka levételt követően volt, hanem vagy fél évre rá, mikor beteg volt.

2014. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Soha nem keltettem fel. Pár napja száraz volt reggel a pelenka, kérdeztem, levegyük-e éjjelre? Nem akarta, de néhány nappal később ő szólt, hogy nem kell már. Ennek egy éve, pontosan 2x fordult elő, hogy éjszaka szólt, hogy pisilnie kell. Be nem pisilt egyszer sem.
2014. aug. 1. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyem 4,5 eves es meg nem szaraz a pelenka reggel. Kezdjek izgulni?
2014. aug. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az én lányom 2,5éves. Minden erejével visszautasítja a pelust éjszakára is. Van, hogy több napon keresztül nem pisil be, de van amikor besikerül. Ezen a héten 2x pisilt be éjjel. Ezért nem tudom, hogy ébresszem-e vagy sem. De akkor nem, majd megszünnek a balesetek! :)
2014. aug. 2. 17:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!